Bisiklet önerileri

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
@öner gazi
o mesajdan 1 hafta sonra aldım bisikleti :) 224 modelini aldım. 225 ile aynı hd fren yok sadece 227 düşünmüştüm ilk ama bel ağrım ve menisküsüm var o yüzden biraz daha düşürdüm bütçeyi belki sıkıntı yaşarım diye.

Scudo

eclis

Üye
Tepki
4
İsim
erkan
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba. ben bisiklet almayı düşünüyorum bisiklet ararken bu siteyi buldum daha yeni kayıt oldum. istanbulda yaşıyorum ve işe bisiklet ile gıdıp gelmek istiyorum. biraz arastırdım sehir bisikleti olarak MOSSO LEGARDA 821 HD modeline karar verdim fakat doğru bir tercih mi bilemiyorum yardımcı olmanız mümkün mü ?

öner gazi

Üye
Tepki
51
İsim
öner gazi somuncu
Bisiklet
Carraro
@osmancan71
Hayırlı olsun

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
Salcano XRS 040 Sora mı Mosso TCA 735 mi Salcano XR030 Sram Apex mi ???

Tepki
10
İsim
Resul Osman Acar
Sevgili Kullanıcılar

Ben 16 yaşındayım yaklaşık 2 sene bisiklet kullandım ve uzun bir ara vermek zorunda kaldım.
Bisiklet almaya niyetlendim ama bir sorun yaşar mıyım?
Dağ Bisikleti mi, Yol Bisikleti mi, ne tavsiye edersiniz?
Şahsen tercihim drop barlı bir yol bisikleti ama aradan sonra sıkıntı çekermiyim?
Merak ettiğim konu bu cevaplarınız için teşekkürler...

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@historiyst
Tabiki xr030 apex

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
@resulosman2301

Herhangi bir sorun yaşamazsın. Dağ bisikleti ya da Hybrid bisikletlerin daha geniş kullanım alanları var. Ben onları tavsiye ederim. Ama yol bisikleti de daha hızlıdır tabi, tercih meselesi. Ama bir sıkıntı falan çekmezsin.

Hsynozky

Üye
Tepki
127
İsim
Hüseyin özkaya
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mariokaldato

merhaba salcanonun bu modeli kendi sitesinde yok. onun yerine 105 setli xrs 033 var. carraro 062 nin görünüşü çok hoşuma gidiyor. sizce 062 mi yoksa xrs 033 mü?

jettthasan

Aktif Üye
Tepki
113
İsim
hasan bilgili
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
merhaba arkadaşlar,
kamu personeliyim ankarada yaşıyorum yavaşdan emeklilik kararı vereceğim, böyle olunca birçok düşüne içerisinde bisiklet kullanmakta amaç oldu. üye olurken bazı seçenekleri zorunlu yaptım ama bisikletim yok. 1988 yılında öğrendim yarış bisikleti ile o zaman ankarada otobüs yolları vardı özel yol ortalarında orada tecrübe ettim ve kullandım sonrası 2019 hiç kullanmadım.
amacım ve kullanım şeklim ne sorusuna yanıt ararken hibrit bisikletlerin bana uygun olduğu konusunda düşünmeye başladım araştırmalar devam ederken bu forumu buldum ve üye olarak tecrübeli arkadaşlardan yardım alayım dedim.
kullanım tekniği olarak hızlı kullanmayı sevmeyen, yokuş çıkışlarında zorlanma olsa da olağanüstü zorluk yaşamak istemeyen, genelde asfalt-kısmi köy toprak zeminler- ya da didim-akbük gibi kasaba yolları vs. ile ankara şehir dışı asfalt ve semt mahalle yokuş-iniş çıkış kullanacağım.
2500 tl civarında limit olabilir. kış ve soğuk havalarda kullanma durumum olmayacak, kısacası bir emekli memur gezintisi yapabilecek günlük kullanımlarda kullanılabilecek bir hibrit bisiklet istiyorum. turlara katılan yakınlarım var onlar gibi maceracı olmadığımdan dağ ve tur bisikletlerine bakmadım.
bu yoldan çıkarak bana önerebileceğiniz,
yabancı-yerli marka bisikletlerden bir demet yapabilirseniz memnun olurum. konuları hep inceledim amartisörlü-v fren disk firen hidrolikfiren ve daha birçok konu.....
bisikletle birlikte bireysel güvenlik ekipmanları, bisiklet güvenlik(kilit vb) arabaya takıp şehirler arası taşıma ekipmanları dahil.

tüm görüş ve önerilere açığım arkadaşlar, zamanım var sabırla araştıracağım ve önerilerinizi inceleyeceğim
saygılar

Hsynozky

Üye
Tepki
127
İsim
Hüseyin özkaya
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@jettthasan

hasan bey taşıma aparatı olarak bunu aldım kalitesi gayet hoşuma gitti. (link)
bisiklet olarak sele rahatlığına da mutlaka bakın derim. carraro elit 806 aradığınız kriterlere uygun gibime geldi.

jettthasan

Aktif Üye
Tepki
113
İsim
hasan bilgili
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@Hsynozky
teşekkürler bilgiler için,
taşıyıcı olanı sık kullananlara ekledim, hibrid bisikletleri ve detaylarında ki artı ve eksileri inceledim, carraro elit 806 incelemeye aldım.

Hukumdar

Üye
Tepki
0
İsim
M. Kaan Gülen
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Merhaba arkadaşlar,

Yaşım 30, uzun zamandır bisiklet kullanmıyorum. 1.88 boyum 95 kilom var. Hem spor amaçlı hemde günlük olarak çalışma esnasında kullanacağım bisiklete ihtiyacım var. Elektrik İdaresinde çalışıyorum belirli adreslere gidip işimi yapıp bir sonrakine geçeceğim. Sabah 2km işe gidiş akşam ortalama 2 3 kilometre de dönüş yapacağım. Beni kolay idare edecek ve yormayacak bir bisiklet arıyorum. Hafta sonları da spor amaçlı kullanacağım. Bütçem fazla yok ama bana uygun f/p ürünü ne ise onu bir şekilde satın alacağım.

Bana bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Araştırmalarım sonucu: Hybrid 28" Bisiklet grubu bana uygun gibi görünmekte. Sizler ne düşünürsünüz

Son düzenleme:

drolki

Üye
Tepki
47
İsim
olki
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
merhabalar;
herkese saygılar sunuyorum. yaklaşık 2 yıldır Dahon musl-11 katlanır bisikletimle hafta sonları gezıntı yapıyorum. katlanır bısıkletımı cok sevıyorum. bu kategorıdekı en ıyı marka dıyebılırım. ancak bir tane de şehir bisikleti almak istiyorum.(kaliteli olmak şartı ile) şehir bisikletimin amortisorlü olmasını istemiyorum. şehir bisikletindeki kullanma amacım hafta sonları 30-40 km lik gezilere çıkmak amacıyla istiyorum. fiyat çok uçuk olmamak kaydı ile sorun değil.forumdaki bu konudaki tecrübeli kişilerden öneri bekliyorum

fbyram

Üye
Tepki
39
İsim
B.Emeksiz
Bisiklet
Salcano
@Hsynozky
Merhaba, bu aparatı corsa tarzı araçlarda kullanabilir miyiz bilginiz var mı acaba?

@drolki
Merhaba, 30-40 km yollar toprak ve dağ karışık olacaksa eğer şehir bisikletleri ile zor oluyor. Benim şehir bisikletiyle katıldığım turda çok zorlandım. Köye gitmiştik turcularla eziyete dönüştü. Aynı şekilde önümde şehir bisikleti kullanan birisi çok kötü kaza geçirdi. Tavsiyem en azından gravel veya cycle cross tarzı bisikletlere yönelmenizdir.

• Beğen
Tepkiler: drolki

drolki

Üye
Tepki
47
İsim
olki
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Merhaba, 30-40 km yollar toprak ve dağ karışık olacaksa eğer şehir bisikletleri ile zor oluyor. Benim şehir bisikletiyle katıldığım turda çok zorlandım. Köye gitmiştik turcularla eziyete dönüştü. Aynı şekilde önümde şehir bisikleti kullanan birisi çok kötü kaza geçirdi. Tavsiyem en azından gravel veya cycle cross tarzı bisikletlere yönelmenizdir.
[/QUOTE]
olabilir; öneriniz varsa spesifik incelemek isterim. cevabınız için teşekkür ediyorum.

fbyram

Üye
Tepki
39
İsim
B.Emeksiz
Bisiklet
Salcano
@drolki
olabilir; öneriniz varsa spesifik incelemek isterim. cevabınız için teşekkür ediyorum.
[/QUOTE]

carraro gravel g2 modeli bütçenize uygunsa işinizi görecektir.

• Beğen

Hsynozky

Üye
Tepki
127
İsim
Hüseyin özkaya
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@fbyram

bildiğim kadarıyla her türlü araca oluyor. ben dacia stepway için aldım.

gezgin gezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.599
İsim
mehmet emin
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@drolki
Giant ARX
(link)

• Beğen

fbyram

Üye
Tepki
39
İsim
B.Emeksiz
Bisiklet
Salcano
@Hsynozky

muhtemelen corsayada uyum sağlar ozaman. teşekkürler hocam, iyi forumlar...

Tepki
25
İsim
Mesut
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar hocalarım,

Ben de Merida Speeder 500 bisiklet var. Cube Crossrace sl 2017 cyclocross ultegra 6800 ile üstüne 1500 TL vererek takası sizce uygun mudur? Üstüne 1500 TL para vermeye değer mi böyle bir takas? Bisiklet ilanını aşağıda paylaşıyorum. iki bisikletin özelliklerini de aşağıda karşılaştırıyorum. Düşüncelerinizi bekliyorum :)

(link)

195239

195240