Bisiklet önerileri

elric1982

Daimi Üye
Tepki
665
İsim
Murat
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@wasted kullanım amacınıza göre yani toprak yol vb. yerlerde sürüp sürmeyeceğinize göre değişir. ben olsam 2.seçeneği tercih ederim

• Beğen
Tepkiler: sadi imren
Scudo

fuhuwe

Üye
Tepki
0
İsim
Yekta
Herkese merhaba,
Birkaç aydır bisiklet araştırıyorum. Maaşallah bisikletlerde, bilgisayar gibi. Toplama ve hazır olayı var. Olaya döneyim. Bütçem en fazla 1100TL. Yıl sonu geliyor, fiyatlar saçmalamadan bir tane alıp, sıyrılayım diyorum. Geçen hafta Corelli Snoop 2.1 gördüm. Fakat hiç yorum göremedim. Ve aklımda bazı soru işaretleri var.
  1. Corelli Snoop 2.1'in gövdesi diğer bisikletler gibi mat bir görünümü yok. Sanki çelik gibi.
  2. Bisan dede bisikletinden böyle bir model bisiklete geçeceğim. Birkaç kere bu modellerden kullandım fakat sürerken çok rahatsızdım. Elim tam uzanmıyor, bel ağrısı gibi.
  3. Ve nur topu gibi bel fıtığım var.
  4. Boyum 1.80, 27.5 jant ve 18" kadronun yeteceğini düşünüyorum.
Sizce bu bisikleti almalımıyım veya başka bir öneriniz var mı? Önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@wasted 2017 Modeli seçmelisiniz diğer kadro 2011 model her materyalin bir kullanım ömrü olduğu gibi bisikletin de bir kullanım ömrü var.

@fuhuwe b isikleti nerede kullanacağınız önemli ona göre bisiklet seçmelisiniz, asfaltta mı kullanacaksınız toprak bozuk yolda mı kullanacaksınız buna göre bisiklet seçmenizi öneririm. Bahsettiğiniz model dağ bisikleti, asfaltta kullanacaksanız sizi yorar. Bisikletin mevcut bel fıtığı yahut benzeri ortopedik sorunlara etkisi konusunda bir hekime danışmak gerekir ciddi konu.

fuhuwe

Üye
Tepki
0
İsim
Yekta
@sadi imren Genellikle şehir içinde ama malum bazen yollar bozuk oluyor. Dolayısıyla dağ bisikleti düşünüyorum.

sadi imren

Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@fuhuwe bozuk derken ne gibi bozuk bir yol, ben yol bisikleti ile bozuk yollarda dolaşabiliyorum.

fuhuwe

Üye
Tepki
0
İsim
Yekta
@sadi imren Asfalt kırılmaları, yapılmamış yollar gibi. Yol bisikleti için bir öneriniz var mı?
Dutch(Hollanda) bisikletlerde çok rahatım. Tek derdi yokuşlar ve tekerlek. Acaba böyle model bir şey mi alsam bilemiyorum.

sadi imren

Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@fuhuwe size düz maşa 700-32 ebadında lastiği olan bir şehir bisikleti çok daha iyi uyacaktır ayrıca yol bisikleti için
bütçe ve yine ne tarz sürüşler gerçekleştireceğinize göre durum değişir.

(link)
(link)
(link)
(link)

Şahap

Üye
Tepki
0
İsim
Şahap Can
Bisiklet
Mosso
Merhabalar ikinci el bir geotech trip 5 bisiklet buldum fiyatı 1100 TL. Fakat internette bu bisiklet hakkında hiç yorum bulamadım. Fikirlerinizi bekliyorum

fuhuwe

Üye
Tepki
0
İsim
Yekta
@sadi imren Hocam, bugün Salcano bayisine gittim. Bütçemi söyledim. Bana Salcano City Explorer 30'u çıkardı. Bindim, denedim. Çok rahattı fakat 1100TL gibi fiyat verdi. Birşeyler yap dedim, zaten bu indirimli haftaya bindirim yapacağız dedi. İnternette 890TL gibi fiyatlar da var. İnternette alsam bir sorun çıkar mı bilemiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Dediğiniz bisikletlere baktım ama işte fiyatları bütçemi fazlasıyla aşıyor, kusura bakmayın. Sizi de meşgul ettim biraz.:eek:ops:

sadi imren

Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@fuhuwe güvenilir satıcıysa o bölgede tanınan bilinen bisikletçiye internetden alınabilir. Şehir dışından alırsanız sizin bölgenizde aynı markayı satan (yetkili bayi) bisikletçiye fatura ile giderek ücretsiz kurulum yaptırabilirsiniz. Salcano bana göre iyi bir markadır ve sağlam bisikletleri var şimdiden hayırlı olsun.

fberen

Üye
Tepki
14
İsim
Can
Bisiklet
Mosso
(link)
linkteki bisiklet hakkındaki düşüncelerinizi merak ettim. üzerindeki vites olsun kadro dayanıklılığı olsun bu bütçeye göre sizce nasıl?

Chunkorfly

Üye
Tepki
6
İsim
Berke
Bisiklet
Mosso
Diğer çoğu marka/modelin aksine bu bisikletin (Kross Vento 2.0) internette doğru düzgün incelemesini ne türk ne yabancı sayfalarda bulamadim. Onun için buraya danışıyorum

Konuya geçersek, bu yazın ortasından beri bisiklet kullanıyorum ve şuanki bisikletim mosso legarda 1821, ancak hem kadro boyunu küçük almış olmamdan hem de yol bisikletine geçmek istememden dolayı yol bisikleti arayışına girdim ve 2800 civarına bu bisikleti almayı planlıyorum

(link)

Sonuç olarak bu bisiklet hakkında ne düşünüyorsunuz?

Dip soru: sizce bu fiyata bir bisiklet almam mantıklı mı? Liseye gidiyorum.

ÖN VITES DEĞIŞTIRICISI
Shimano Claris FD-R2000
KADRO
Aluminyum Superlite
AĞIRLIK
9,8
MAŞA
Karbon
LASTIKLER
Schwalbe Lugano Kevlar Guard (700-25c)
JANTLAR
Alexrims AT480
ARKA VITES DEĞIŞTIRICI
Shimano Claris FD-R2000
ÖN FREN
Shimano Claris BR-R2000
ARKA FREN
Shimano Claris BR-R2000
VITES KOLU
Shimano Claris ST-R2000 (2x8)
ZINCIR
Shimano CN-HG40
RUBLE
Shimano CS-HG50 (11-28T)
GIDON
Alüminyum (XS / S / M - 420mm, L / XL - 440mm, 31.8mm)
SELE
Alüminyum (350mm, 27.2mm)
VİTES
16vento_2_0_black_blue_white_matte.jpg

• Beğen
Tepkiler: sadi imren

ogdy1

Üye
Tepki
0
İsim
Mehmet
Merhabalar ,

Şehir içi kullanım ve sahilde kullanmak için 1400 TL bütçeyle bir bisiklet almak istiyorum.Fakat Kron XC 150, KRON TX 150 ve Btwin Rockrider 520 arasında kaldım.

Aslında ilk kafama yatan model Kron Xc 150. Hem sahilde hem yeri geldiğinde ormanda kullanabileceğim bir bisiklet. Fakat Kron TX150 modelide hoşuma gitti.Bu yüzden orman da kullanım işini erteleyebilirim.

Ayrıca olmazsa olmasın Disk fren. Bu konuda tavsiyelerinize de açığım.

Boyun 184 Kilo 90. Kadro ölçüleri ve jant seçimlerinde de yardımcı olabilirseniz sevinirim. Ayrıca başka önereceğiniz modellere de açığım.

tolga34

Üye
Tepki
4
Merhaba

36 yasindayim , cocukluk doneminden sonra bisiklete uzun sure ara vermistim , Kartal Sahilde surmek icin

bisiklet bakiyorum , Carraro 224 karar kildim (Benim icin fren konusu o kadar onemli degil - 200 tl avantaj 225 gore) ama bir adet Carraro 225 duz masa sifir bisiklete denk geldim

Sitesinden baktigimda carraro 225 kilitli masa , fakat buldugum sabit masa (amartisorsuz)

Sehir bisikletinde duz masa alinir mi , avantaj ve deazantajlari nelerdir

Fikirlerinizi almak istiyorum

Kook

Aktif Üye
Tepki
170
@ogdy1 Kron marka güvenilirliğine alacacağınız bisikletin sorunlarına forumdan, şikyetvar.com gibi sitelerden bit bakın. Alt model kronların kafamda hiç iyi bir imajı yok. Decathlon ise uğraştırsa da bir sorın olunca ilgileniyor en azından. Marka model olarak sorun çıkarma ihtimali düşük olanlar arasından en beğendiğini seç, birbirinden üstünlükleri olduğunu düşünmüyorum. Ormanlık araziye gireceksen dişli lastik olsun üzerinde.

@tolga34 Asıl soru amortisörlü maşa alınır mı olmalı. Eğer çok bozuk, taşlı, bol çukurlu yollar varsa amortisörlü maşa düşünülebilir. Ya da rahatlık arıyorsanız giderken tercih edebilirsiniz.

Panjuq

Üye
Tepki
81
İsim
Efecan Ç.
Bisiklet
Sedona
@cudim Sırf kadro, maşa ve jant seti o para eder kaldı ki diğer parçaları da kötü değil. Hayırlı olsun.

Chunkorfly

Üye
Tepki
6
İsim
Berke
Bisiklet
Mosso
@tolga34 ben de şehir/tur bisikleti kullanıyorum, kilitli maşam var ama ben surekli kilitli tutuyorum ve bir fark hissetmiyorum çünkü %90 asfaltta kullaniyorum. Arnavut kaldirim gibi yerlerde ise yarıyor biraz. Yani sizin kullaniminiza bağlı ama kesinlikle şart değil bence.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@cekoist
Selamlar bu bisiklet 750 lira ise bedava bence kacirma

@wasted
Canondaleyi al bence

hknkvkl

Üye
Tepki
1
İsim
Hakan
Bisiklet
Kron
Bisiklete yeni başladım desek yerdir uzun bir ardan sonra bu işe daha professiyonel başlamak istiyorum
Bana hem uzun asfalt yolda hemde arazi dağlık yollarda kullana bileceğim bir bisiklet önermenizi istiyorum
Bütçe 1500 Tl civarı olsun ama fazla üstüne çıkmasın şimdiden teşekkür ederim
birde yaşadığım yerde bisikletçide Kron xc 250 26 jant hd fren 1400 TL fiyat biçti nerdersiniz.

birde arkadaşlar kilom 85 boy 173cm 26 jant idealmidir

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@tolga34
Satıcı yanlış yazmıştır o bisiklet Carraro sportive 325 tir. Fiyatı makul ise alabilirsiniz. Sportive 330 tavsiye ederim.
@Chunkorfly @Kook bu arkadaşlara katılıyorum ben de amortisörlü şehir bisikleti kullandım çoğu zaman kilitleyip kullandım.

• Beğen
Tepkiler: tolga34