Bisiklet nasıl çalınır

SEL PER

Forum Demirbaşı
Tepki
792
İsim
Selçuk
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Evren Ünver adlı bir arkadaşın başka bir sosyal paylaşım ortamında paylaştığı çalınan bisikleti ve yapılan hırsızlığın görüntüleridir. Her yerde paylaşılmasını istemiş. Forumda paylaşıldıysa eğer göremedim. İbretliktir.(1).jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg

Dosyalar

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İnsanız diye yaşıyorlar hala şunları görünce midem bulanıyor, asalaklardan hiç bir farkları yok dahasını da yazarım da neyse...Umarım bisiklet bulunur.

berhandh

Üye
Tepki
121
İsim
Berhan
Bisiklet
Giant
Onun bunun cocugu ya eğer bu forumdaysan sana sağlam sövdüm haberin Olsun..

SEL PER

Forum Demirbaşı
Tepki
792
İsim
Selçuk
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hem de dikkat ettiyseniz bisiklette çift kilit var. Daha ne yapacaksın ki, kameranın da altına koymuş ama fayda yok.

• Beğen
Tepkiler: aeneskral

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
Hocam klidi nasıl açmış ya benimde annem bugün sinirlendi en sonunda bisikleti kapının önüne aldırdı klitsiz bir şekilde duruyor daha yeni aldım birde hayır yeni olmasını geçtim derdimi anlatamıyorum bu resimleri ders olması niteligiyle göstericem bu. Arada cok geçmiş olsun en kral klidi bile açıyorlar demekki...

Bizde kamerada yok tek bir klitle baglıcam çalınınca nolucak bakalım

SEL PER

Forum Demirbaşı
Tepki
792
İsim
Selçuk
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Büyük ihtimalle yanında getirdiği poşetin içerisinde demir makası var

• Beğen
Tepkiler: aziz otkur

berhandh

Üye
Tepki
121
İsim
Berhan
Bisiklet
Giant
@SEL PER gelsinde benimkinide çalsın çalabilirlerse.. Sele borusunu sokarım agzına adamın imkanı olan evine odasına alsın ya valla azıttılar iyice korkar olduk

Dosyalar

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
Ozaman bisikleti daha öncede gördü hazırlıklı geldi ? Ne zaman oldu bu olay

ErenCanYRT

Aktif Üye
Tepki
132
Bisiklet
Sedona
pes abi bune kameranin içine baka baka çalıyor bisikleti nasıl insanlıktı abi bu

SEL PER

Forum Demirbaşı
Tepki
792
İsim
Selçuk
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
kamerada 18.02.2015 tarihi var, yeni yani

• Beğen

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
Banyo ve odam sizce nasıl bir yol izlemeliyim evimiz cok geniş degil.... Duvar desen imkansız

image.jpg image.jpg

Dosyalar

Kara Kartal

Daimi Üye
Tepki
276
İsim
Mehmet
Bisiklet
Merida
Çoluk çocuk olsa hadi cahil, farkında değil gibi kılıflar uydurmaya çalışılabilir ama bu nedir ?

Koca adam alet edevatını poşete koymuş gelmiş, belli ki daha önceden koymuş olmayan beynine.

Suratında meymenet var mı hiç asalağın...

Memleketin hukuk sistemi değil ama insanları kokuşmuş bu yüzden de her suça daha caydırıcı ceza gelmesi gerekir.

Hırsızlığın 'basit'i olmaz hırsız hırsızdır. Bugün bu bisikleti çalan adam , ergenliğinde daha ufak hırsızlık yapmıştır, yarın arabamızı çalmaya çalışırken görürüz milletle kolay para gelsin de nasıl gelirse gelsin felsefesine doğru tam gaz ilerliyoruz malesef...

Kamera belli ki uluorta bir yerde adamın korkusu yok ki yakalansa alacağı ceza belli neden korksun ?

Sevdiğim ünlü bir hocanın dediği gibi. Herkesin okul hayatında Din Kültürü ve Ahlak bilgisi dersi 5 iken bu kadar hırsız ve ahlaksız nereden çıkıyor?

Umarım arkadaşımızın bisikleti en kısa zamanda sağ sağlim bulunur.

Kendi bölgesinde satılabilecek yerlere (varsa bit pazarı gibi yerler) mutlaka bakmalı, bu 'işi' meslek edinmiş gibi geldi bana.

Geçmiş olsun.

sevban tarım

Aktif Üye
Tepki
51
Bisiklet
Kron
Banyo ve odam sizce nasıl bir yol izlemeliyim evimiz cok geniş degil.... Duvar desen imkansız

hocam en mantıklısı ve kullanışlısı bana göre duvar gibi duruyor başka türlü için rahat etmez sanırım.

• Beğen

Levent S.

Aktif Üye
Tepki
215
Bisiklet
b'Twin
Dechatlondan bisiklet duvar askısı aldım yanılmıyorsam 40 tl 30 kiloya kadar taşıdığı yazıyor üstünde ancak o ağırlıkla denemediğimden bilmiyorum ama bir tane 14 kiloluk city fun bir tanede 8,5 kiloluk yol bisikletini sorunsuz taşıyor üstünde. Evde ardiye tipinde bir odanız varsa asarak en azından evde güvene alabilirsiniz bisikleti. İnsanlarda utanma kalmadı diyeceğim hırsızda neyin utanması, bu cesaret nereden geliyor diyeceğim adalet sistemimiz ortada. Suçun caydırıcılığı yoksa suçu önlemek mümkün olmuyor maalesef. Yazık

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
Hocam her bisiklete uyumlu degil diye bir yorum var evdekiler buna izin verir mi bilmem ama hangi duvar müsait bilmiyorum cünki ev cok dar

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre
bu duvara asma sistemlerinde bisikletin tüm yükü sadece tek bir jant teline yük bindiği için o jant telinin deformansyonuna neden olmaz mı yani akort bozulabilir

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@harun tınas

Forum genelinde surucu agirligi 60-90 kg arasi sanirim. Bisiklet uzerinde bu agirlik + kendi agirligi hopluyor zipliyor, cukura girip cikiyor akort kolay kolay bozulmuyor. Bu durumda askiya astiginizda janta baglanti noktasindaki 14-15 kg kendi agirligini sabit halde cekmesi ile bozulmasi hic mantikli degil. Kaldi ki her gun ayni tele denk getirmeniz ozel ugras ister :)
Icinize sinmezse tavan askisi kullanin ama o da dar oda ve alcak tavanda sıkıntı yaratir...

Bu da degisik bir teknik: