Bisiklet malzemeleri kutu açılımı (elite ıceberg suluk, ghost eldiven)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bundan sonra böyle arkadaş. Baktım kimseden kimseye fayda yok bu işi başlatayım dedim. Bu bisiklet işinde küçük ayrıntıların ne denli önemli olabileceğini yaşayarak öğrendim, öğreniyoruz. malzeme alımını çoğunlukla göz görmeden el hissetmeden internet üzerinden yapıyoruz, ne çıkarsa bahtımıza diyoruz. Sonra oluyor olmuyor, tatmin ediyor etmiyor bir ton para böylece boşa gidiyor. Forum yöneticilerinden ricam bir kutu açılımı bölümü açmaları. Ne var ne yok bisiklet üzerinde kıldan tüyden şeyleri bile burada etraflıca bir tanıtımının yapılması. Vira bismillah deyip doğa bisikletten aldığım ufak tefek malzemelerin tanıtımına geçiyorum.
İlk önce doğa bisikletten ilk alışverişim. Takip ettiğim kadarıyla nispeten diğer sitelere göre uygun fiyatlı ve bilindik markalar dışında alternatif ürün bulunabiliyor. Ama bir kötü tarafı ürün bittiğinde o sezon başkada aramayın. Geçen yıl filli menalo nun araç arkası taşıyıcısına niyetlenmiştim. Stokta mal bitince bir dahası gelmedi. Gelelim aldıklarıma:

ELİTE ICEBERG 500 ML.
Bu suluğun birde 650 ml si vardı 40 tl ye. Firmadan 26 cm boyu olduğunu öğrendim sonra kadroya tak çıkart sorun yaşarım diye bunu aldım. Hemen fotoları20150521_135206.jpg

İnternet üzerinde daha kaliteli izlenimi veriyor bana biraz basit geldi.
20150521_135256.jpg
Suluk çift hazneli ve arada dolgu plastik bir malzeme sıvının 2-3 saat ısısını korumasını sağlıyor. Suluğun içini açtım siyah plastik beni tırsıttı. Bilirsiniz bu siyah plastik en adi geri dönüşüm plastiklerinden yapılır. Lazımlık vesaire gibi. Ulan dedim şimdi çinlilerin ..çtıkları lazımlığın plastiğinden bide sumu içeceğim.
20150521_135422.jpg

Ahanda suluğun hiç bir yerde bulamayacağınız en gerçek öz uzunluğu: 22,7 cm civarı. Siz en iyisimi yuvarlayıp 23 cm diyin.
20150521_135433.jpg 20150521_135450.jpg
Tasarım italyan menşei ülke hırvat.

gelelim diğer ürün ghost eldivene. Yani ghost un ürettiği değilde fason bir eldiven. Uzun süredir kısa eldiven arayışı içindeydim. Eldivenler nerdeyse takım elbise fiyatında şöyle ucuz yollu bir şey alayım dedim. Doğa bisiklette altta resmi gözüken eldiveni 25 tl den buldum.
20150521_135517.jpg 20150521_135535.jpg

Eldiven, suluğun aksine beklediğimden kaliteli çıktı.
20150521_135611.jpg
20150521_135623.jpg
20150521_135632(0).jpg

Dolgusu eli kavrıyor, öyle bir kaza anında iyi koruma sağlar diye düşündüm. Ama avucu kapattığınızda gidon kontrolü biraz hissiz kalır gibime geliyor. Öyle bir eşek yükü parayı küçücük eldivene dökmek istemeyenlere öneririm. M boyu, el çevresi 19.5-20.5 cm olan bana cuk oldu.
Suluk hakkında; kapaklı olması rakibi bir zefal arcticaya göre avantaj. Kolay açılır yolda giderken tek elle. Suluk memesi ise biraz dişle zorlayıp açılıyor.

Scudo

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
Aslinda bisiklette zengin sporu sanirim ya da bisikletin yarisi kadar ekipman parasi ayirmak lazim. Derdi ihtiyaci bitmiyor :)

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu plastik suluklar bana öyle geliyorki dandik. Bir tuperware değil. Yani en kralı bile. Sonra düş kırıklığı yaşamayın. Bir süre sonra kokuda yapar her bir haltta.

zgnclskn

Üye
Tepki
49
İsim
Özgün Çalışkan
Bisiklet
Ghost
Hocam tam olarak aynı malzemelerden geçenlerde ben de aldım, suluğumun rengi farklı sadece. Siparişle değil mağazadan aldım yalnız. Suluk 45 tl idi, %10 indirimle aldım. Eldivenleri de bir başka mağazadan 24 e buldum. Suluk yaklaşık 40a geldi, biraz pahalı olmuş tabi sizin alımınıza göre. Eldivenler çok da öyle hissiz değil, birkaç kez deneme imkanım oldu. Belki biraz daha havadar olabilirdi ama şimdilik pek terletmedi. Daha havadar bir başka model vardı 30 a ama bisikletimle uyumlu olsun madem diyerek bunu seçtim :) Sulukta da öyle pek uzun süre su tutmamak lazım zaten, ben de öyle yaptığım için herhangi bir koku problemi yaşamadım şu ana kadar. Üzerinde yazdığı gibi 2 saat kadar ısınmayı engellediğini de söyleyebilirim. Hayırlı olsun, bu ürün incelemeleri için kutu açılışı konusu mantıklı bence de ;)

• Beğen

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
Ayrıntılı inceleme için teşekkürler , emek vermişsin bir sürü foto çekmişsin yazı yazmışsın :harika:

• Beğen

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
@Bahadır Aktaş
Bunlarda benim iki bucuk aylik bisikletime harcadigim liste :) yavas yavas tamamlamaya calisiyorum :)

Kask 130 tl
Eldiven 25 tl
Pompa 20 tl
Yedek lastik 15
Yama seti 15
Kilometre saati 70
Barend 40
Sirt Canta 10
Sele jeli 25
On arka aydinlatma 20
Kilit 20( bisikletci hediyesi)
Ayaklik 40(bisikletci hediyesi)
Paca bandi 10(bisikletci hediyesi)
Kadro koruma 10(bisikletci hediyesi)
Matara kafesi ve suluk(alinacak)
Sele alti canta(alinacak)
On ve arka aydinlatma(guclu aydinlatma ile degisecek)

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Aktaş

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
İnceleme için teşekkürler ben de hala eldiven arayışı içindeyim, bakındığım modellerden biri hakkında fikir vermiş oldu.
Bahsettiğiniz gibi bir bölüm olursa bence de güzel olur.

• Beğen

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
İnceleme için teşekkürler hocam benimde düşündüğüm suluklardan birisi bende topeak pompa ve sele altı çantası aldım onların incemesini yapıcam foruma yararlı böyle konular.

• Beğen

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Geçen gün denk geldi, elime aldım inceledim Ghost eldiveni. Aynı zamanda XLC'nin eldivenini de inceledim ve aldım. Seçim sebebim sadece renk. Aynı fiyata: 25 TL.
xlc_eldiven.jpg (Resim alıntıdır)

Konunun ilk mesajındaki Ghost eldiven ile bu bahsettiğim XLC eldiven aynı arkadaşlar. İkisi arasında kalıp da karar veremeyen olursa aklında olsun. Sadece renk ve marka basımı farklı.

@mehmetsunu incelemesine ayriyeten ekleyeceğim yoktur, beğendim, güzel eldiven.

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İnceleme için teşekkür eder, kutu açılımı kategorisinin açılması konusunda sizinle aynı düşündüğümü belirtmek isterim.