Bisiklet kullanırken vazgeçemediğiniz huylarınız var mı?

qeqeqe

Daimi Üye
Tepki
35
eLdiven takarım mutLaka..
sonra çogu kişi gibi arka tekere bakarım(sanki uçup gitçek aLLa aLLa)
:) müzik dinlemem çünkü kaza yapma riskim artıyo .)

Scudo

gencizmirli

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Kask gözlük eldiven takma huyum vardır.Zaten güvenlik önlemi almamız şart.
Bende arka tekere bakıyorum.Çanta düşecek sanıyorum hep ama düşmedi daha hiç:D

• Beğen
Tepkiler: ahmetdogan

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Müzik dinlemek , Hızlı gidipte durmam gerektiğinde sadece ön freni kullanıp arka tekeri 20 cm kaldırarak sektirmek :D Kaldırımlardan uçmak :D Bisiklet kullanırken birşeyler atıştırmak :)

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
gözlük ve eldivensiz çıkmam. her yokuşun girişinde hızlanırım (maksimum kaç yapıcam diye). özellikle boş kaldırımı tercih etmeyen yayaların üzerine sürüp son anda yanından geçerim (tehlikeli ama caydırıcı bazıları beni görüp kaldırıma çıkyor.)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bisiklet sürerken ellerimi kullanmamak .
aynı sokaktan 5-6 defa geçip dışarıda oturan insanların ''bunun derdi ne ?'' anlamına gelen yüz ifadelerini izlemek
müziksiz asla
kaldırımlardan hoplamak
gereksiz yerlerden gereksiz bir şekilde gereksizce ön kldırıp gereksizce oluşan woow seslerini duyarak gereksiz kulaklarımı kirletmek...

ergin

Forum Demirbaşı
Tepki
61
kamyon veya otobüs sesi duydumdu gaza gelmek.
fena gaza gelirim:D:D
nedense yordunda olsam kamyon veya otbüs peşine takılmak huy oldu.
bir gün biri ani fren yaacak altına girem:D
bende grup halinde turladığımız zaman sürekli arkamdakileri kontrol ederim,bu yüzden çak kaza atlattığım olmuştur.bu nedenle hiç bir zaman grup halinde dolaşırken en önde gitmem.hele yol bana yabancıysa mümkün olduğu kadar arkadan giderim.
birde eldivensiz aslaa:D
eldivensiz kullandığım zamaları hatırlıyorum ellerimde hala bu yüzden nasır var!

• Beğen
Tepkiler: ahmetdogan

ahmetdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
446
Bisiklet
Marin
teorik olarak da olayı aşmış..artık az çok bişiyler bilen bildiklerini uygulamaya çalışan...
değerli forum üyeleri olarak sokaktaki bisiklet süren diğer arkadaşlarımızdan farkımız olduğu için..heralde güvenlik için olan hertürlü arç gereci yanımıza almayı alışkanlık haline getirmişizdir diye..düşünüyorum...:):)
hala varsa önlem almayan onlarada buradan sesleniyorum:başınıza bi iş kaza bela gelmeden önleminizi alın!!!:) ;)

gelelim konumuza...: ) bende arkama bakmadan devam edemiyorum..sürekli bi iç güdü olmuş bende..

edo

Üye
Tepki
35
Kask, eldiven, mp3 çalar sız çıkmam :D

Arka teker'e bakarım, çanta açık kalmışmı diye dönüp baksamda göremediğim için elimle çantanın fermuarlarını yoklar hatta bazen durup bakarım :D

İyi forumlar

ogulcan22

Aktif Üye
Tepki
32
7.6 evet aynı şeyi bende yapıyom 20 cm arka tekerleği kaldırıyorum benim her zaman yaptığım bişey viraja girerkende ön frene basıp bırakırım alışkanlık o yüzden cumartesi günü yol ıslatı görmedim viraja giriyodum ön frene hafif dokundum ön teker kayıdı ve takla attım aman iyiki araba gelmiyodu

• Beğen
Tepkiler: Özgür!

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@sinto

Bende Akşam bir siyah mercedes'i Göremedim ön tarfından vurdum :D uçtum ama çok korkmuştum...

Bir kerede tipo'yu (yeşil) eski bisikletimdearka frene basınca mermer varmış kaydı kaydı boydan boya çizdi

:p

kaldırıma çıkıp atlamak sonra tekrar çıkıp atlamak benim huyumdur :D

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
ışıklara hızlı gelıp frene asılmak :)
ve bırı arkadan bana yaklasınca hızımı arttırıp gecmesıne ızın vermemek ve onumde bırı belırınce gecmeye calısmak.(tabı bu her zaman mumkun olmuyor malum türk kası...:D:mad:)

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
Ayna kullanmak.

Bisiklete her gün trafikte bindiğim için aynasız asla yola çıkmam. Ayna seyir hızını ve seyir güvenliğini çok artırıyor.

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
@temu90

bunun benzerını ben de bısıklet yolunda yapıyorum. kişiliksiz ınsanlar parkta kendılerıne ait bomboş yol var illakı bis. yolu.. bi keresınde 2 genc bayana bunu yapacaktım tam son anda akıllarına baska bısey gelebılecegı ıçın;) uzaklasayım dedım sonra da kenara carpıp pedal oldu mefta:D

***Bir de bu konuya müziksiz çıkmam diyenlere bi duyurum olacak:
gelin bunu antepte yapın sonra da benım yanıma bı ugrayın elınızden öpeyım :D
adamlar kırmızı ısıkta duran arabalara bındırdı. orda ben olsan ya tost olurdum ya da lastık kokusu burnumu yakınca kacmaya baslardım(1-1,5 sn):boese157: (lutfen yanlıs anlamayın trafığimizi anlatmaya calıstım__bence sız de bır ana once bunu bırakın)

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
biraz saçma ama kendi kendime konuuşurum :D hep gelen geçen hakkında bisiklet hakkında yorumlarımı mırıldanırım :D

TriXie

Üye
Tepki
57
ne kadar doğru bilmem ama nerde olursam olayım sürekli teker yaparım düz yolu gördüğüm zaman başlarım ön tekeri kaldırmaya. ön lastik genelde havadadır :)
bu yüzden geceleri ışık kullanmam pek işime yaramıyo diyebilirim.
tabiki eldivensiz ve genellikle kasksız çıkmam

T

taekwondoerdi

Misafir
@nyx

Mutlaka ön ve arka tekerimi kontrol ederim.Frenler tutuyomu diye bisikleti kontrol ederim...

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pedal çevirmek gibi kötü bir huyum var :)

• Beğen
Tepkiler: Abdullah Hakkı