Bisiklet kilidi tavsiyeleri

Scudo

karanbatu

Forum Demirbaşı
Tepki
993
İsim
Batu
Bisiklet
Fuji
Sabit kullanılacaksa hırdavatçıdan kalın bir zincir ve büyük bir asma kilit en ucuz ve güvenlisi. İki yıldır kullanıyorum apartmanın önünde. Bu şekilde bisiklet kilitleriyle bağlı 3 bisiklet çalındı bir gecede benimki hariç. Zinciride iç lastikle kapladım, gayet estetik duruyor, tavsiye ederim.

Tepki
8
İsim
Şakir Arda Şimşek
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Asma kilit olarak ne kullandınız imkanınız varsa fotoğraf atarmısınız.

• Beğen
Tepkiler: Thulkor

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@Muhammet13xxx
Bunun gibi kablo kilitlerden uzak durun, kaliteli olanları bile cepte rahatça taşınan aletler ile kolayca kesilebiliyor:

Zincir kilitler veya ayrı ayrı alınan zincir ve asma kilit daha güvenli olsa da (en kalınları hariç) onlar da demir makası ile kesilebiliyor. Sertleştirilmiş çelikten 10-12 mm kalınlığında zincir de ucuz değil.

Düşük bütçe ile makul seviye koruma istiyorsanız, en mantıklı seçenek orta seviye bir U kilit almak. En ucuzu şu olabilir, fakat nakliye ve vergi eklenince onun da fiyatı başlığı açanın bütçesinin iki katına çıkıyor.
(link)

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Merdivene kaynak yapsanız yine alırlar. Dışarda bırakmayın bisikletlerinizi. Forum merdivenden - bodrumdan çalınmış bisiklet konularıyla dolu :kötü:

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.398
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
benim araştırmalarıma göre biraz fiyat yükseltirseniz alabileceğiniz en iyi halat kilit bu sanırım.

(link)

şifreli kilitlere göre anahtarlı kilitler daha güvenli. bunun ayrıca kilit mekanizmasının ekstra güvenliği de var. çeliği de biraz daha zor kesiliyormuş.

tabi ki hiç bir kilit %100 güvenlik sağlamaz. bunu hiç bir zaman unutmayın.

• Beğen

Thulkor

Üye
Tepki
13
İsim
Mertcan Başaran
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar selamlar bisikletimi yeni edindim ve kaybetmek istemiyorum açıkçası burada ki yorumları vs okudum da çok fazla üzücü durum yaşanıyor anlaşılan. Bugün 2. gün ve halen daha evde duruyor odaya aldım arkadaşı :D
Apartmanda aşağıya kitleme vs yapmak istemiyorum bir çok yorumda onunda tehlikesinden söz edilmiş. 2. katta oturuyorum ve direk daire kapımın önüne doğalgaz borusuna kitlemeyi düşünüyorum. Ona uygun nasıl bir kilit koruma vb alabilirim acaba? Doğalgaz borusunu biliyorsunuz malum. Kapım ile arasında 50 cm var yok. Şöyle fotoğrafını bırakayım. Nasıl bir güvenlik önlemi alabiliriz çok pahalıya kaçmadan yorumlarınızı bekliyorum.
67771406_3156078477776080_6686180914889752576_n.jpg

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.124
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hic farketmez her turlu gotururler bence :)

denizt

Üye
Tepki
559
İsim
deniz
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
(link)

bu kilidi maymuncukla açamazsın, anahtar derdin olmaz. kilidi spiralle herkesi uyandırarak kesmeleri gerekir apartmanın içinde bisikleti götürebilmeleri için. ayrıca fiyatı da uygun. aynısını 1 senedir kullanıyorum. (yanlış anlaşılmasın bisiklet hep odamda durur doğalgaz borusu da olsa bu kilit de olsa şahsen apartmanın içinde bırakmam)

link ölürse diye fotosunu da koyuyorum .

Ayrıca bunlardan 2-3 tanesini birbirine bağlayıp kalın ağaçlara-direklere vs kitleyebilirsin. Tabi bunun için çevrende aynı kilidi kullanan bir arkadaşının olması gerekli.
pr_01_1408.jpg

Son düzenleme:
  • Beğen

Thulkor

Üye
Tepki
13
İsim
Mertcan Başaran
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar son karar bugün alacağım artık.
Onguard 8012C (halatlı) - (link) 150 TL
Onguard 8003 (halatsız) + Birde halat gerekiyor tabi - (link) -165 TL + halat fiyatı

Öneriniz nedir?

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@Thulkor
Öncelikle bisikletinizi doğalgaz borusuna kilitlemenizi tavsiye etmem. Haplanıp gelen bir hırsız, bisikletinizi çalacağım diye apartmanı havaya uçurabilir. Ayrıca, boru duvara ve kapınıza çok yakın olduğu için bisikletinizi U-kilit ile o boruya sabitlemeniz mümkün olmayabilir.

O halatlar çok kolayca kesilebildikleri için fazla bir işe yaramıyorlar (704. mesajda paylaştığım videoya bakın). Temel fonksiyonları, bisikleti gün içerisinde bir yere kilitledinizde kaşla göz arasında tekerinizin çalınmasını engellemek. Bull Dog Combo (#8012); hem anahtarlı değil şifreli, hem de Pittbul (#8003) modeline göre biraz daha ince, dolayısıyla aynı seviyede koruma sağlamıyor. Fiyat farkına değip değmeyeceği sizin bileceğiniz bir şey.

nkucuk35

Üye
Tepki
25
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@Thulkor
Ben de bunlardan kullanıyorum. U kilitleri iki tarafından da kesmek zorunda bisikleti çalabilmesi için. Ki bunun için canavar lazım.

Thulkor

Üye
Tepki
13
İsim
Mertcan Başaran
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar ikisinden de vazgeçip Onguard 8005 aldım daha çok aklıma yattı. Hem halatlı hemde daha yüksek güven vermişler.

Screenshot_1.jpg

Tepki
8
İsim
Emir T.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar 150 tl ye kadar önereceğiniz bir bisiklet kilidi var mi ? Apartman bosluguna (kapimizin hemen önü) kilitleyeceğim.

Tepki
8
İsim
Emir T.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Thulkor
Hocam nasıl memnunmusunuz ? Bende onguardin u kilitlerinden alicam ama güvenemiyorum ürüne. Ben apartmandaki demir korkuluklara (ismini unuttum :D şu yukari cikarken tutundugumuz yer) baglayacagim ama çalarlarmi ?

denizt

Üye
Tepki
559
İsim
deniz
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Emir Tuncel evede odanızda bisiklet için bi yer ayarlasanız içiniz daha rahat olur. kilidi dışarda kısa süreli bırakmalarda kullanın.

Tepki
8
İsim
Emir T.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@denizt
Pek mümkün değil o :( merdiven boşluğunun altına kapi yapmak gibi garip br projem var oraya bisikleti koyar u kilitle kilitlerim sonra kapiyida kilitledimmi hırsız anlamaz bile :D :D

erman35

Forum Demirbaşı
Tepki
1.174
İsim
ERMAN
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Emir Tuncel
kader kısmet bu işler dostum bir şeyi çok düşünürsen başına gelir madem eve koymaya imkanın yok o zaman mecbur koyacaksın olacak ile öleceğe çare yok.
bu arada apartman kapınız devamlı kapalı olsun

Şerif Feridun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.139
İsim
Şerif Feridun
Bisiklet
Carraro
@Emir Tuncel eğer bisikletinizi dışarı kilitleyecekseniz standart kilitler işinizi görmez. Benim tavsiyem sanayiden 80-100 grade kalın zincir ile kayar milli asma kilit ve kalın çelik halat kilit 2lisidir.