Bisiklet Kazaları

mhmtp

Daimi Üye
Tepki
472
İsim
Mehmet Pehlivan
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
çevre yolunda ilerliyorum normal arabaların seyrettiği şeritte adam ara sokaktan önüme çıkıyor resmen hiç aldırış etmiyorlar. çok dikkatli olmak gerekiyor.

bence birtek biz bunun görgüsüzlük olduğu kanısındayız.
Aslında ben trafik daire başkanlığında olsam. Karar alırım, trafikte bu şekilde davranan her vatandaşın arabasına 6 ay el koyar yerine bisiklet veririm bu süre içinde. Biraz kullansınlar bakalım nasıl oluyor arabalar ile muhatap olmak. :acpsnr::acpsnr:

Scudo

erhan erhan

Daimi Üye
Tepki
862
İsim
erhan
Bisiklet
b'Twin
Geceyarısı yolcularla dolu bir minibüstesiniz. Arabayı siz kullanıyorsunuz. Kırmızı ışıkta bekliyorsunuz. Yeşil ışığın yanmasına 60 sn var. Etrafta size ceza kesebilecek bir trafik polisi, kamera hiçbir şey yok ve yol bomboş. Ne yapardınız? Sizin kurallara -bu derecede saygılı şekilde- uymanız, sizi bir acemi şoför, zayıf, korkak biri gibi mi gösteriyor? Zayıf gibi mi hissediyorsunuz?
Trafik veya başka bir alanda kurallara uymamak ne zaman toplum içinde ayıp sayılır, diğer utandığımız şeyler gibi, o zaman düzelir bu sorun. Bence insanlar kurallara uyduğunda sosyal utanç hissediyor. Çünkü ülkemizde bu toplum içinde ayıp değil tam tersine güç olarak sayılıyor.

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
5.914
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geceyarısı yolcularla dolu bir minibüstesiniz. Arabayı siz kullanıyorsunuz. Kırmızı ışıkta bekliyorsunuz. Yeşil ışığın yanmasına 60 sn var. Etrafta size ceza kesebilecek bir trafik polisi, kamera hiçbir şey yok ve yol bomboş. Ne yapardınız? Sizin kurallara -bu derecede saygılı şekilde- uymanız, sizi bir acemi şoför, zayıf, korkak biri gibi mi gösteriyor? Zayıf gibi mi hissediyorsunuz?
Trafik veya başka bir alanda kurallara uymamak ne zaman toplum içinde ayıp sayılır, diğer utandığımız şeyler gibi, o zaman düzelir bu sorun. Bence insanlar kurallara uyduğunda sosyal utanç hissediyor. Çünkü ülkemizde bu toplum içinde ayıp değil tam tersine güç olarak sayılıyor.
Ben kendimce durumu canlandırarak düşündüm. Sanıyorum hep bir acelemiz var. Hep bir koşuşturma ve yetişme derdi ile "şimdi kim beklesin ışıklarda" olayı var. Ama hiç kimse düşünmüyor ki, "örnek olacağım, özellikle de beni görebilecek bir çocuk varsa, o da görsün. Bak ben kırmızı ışıkta duran, kurallara uyan bir kişiyim. Emniyet kemerim de takılı".

erhan erhan

Daimi Üye
Tepki
862
İsim
erhan
Bisiklet
b'Twin
Bir keresinde eve yürürken yayalara kırmızı ışık yanıyordu, yola baktım araba yok, karşıya geçtim. Farkettim ki yolun karşısında küçük kızına trafik kurallarını öğretmeye çalışan bir anne var. Çok utandım.

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Allah rahmet eylesin. Vefat eden arkadaşımızın iş güzergahının bir bölümü benimki ile aynı. Tabi tüm şehirler gibi Kayseri'de de trafik terörü var maalesef. Geçen hafta tali yoldan çıkan araba ile yine karşılaştık inatlaştı benim önümden yola girmek için bir de gaza basıp hızlandı yani bu kadar embesil olunur geldiğimi görünce frene basıcana gaza basıyor silme geçti önümden arkasından bağırdım ama neye yarar kaflar değişmedikçe boş yapıyoruz.
Bir esnafa işim düştü girdim içerde bir polis memuru ile laflıyorlar iki tekerlinin trafikten engellenmesini isterdim diyor esnaf arkadaş. Siz de bisikletle gelmişsiniz ama çok risk yaratıyorlar trafikte diye ekledi. Hayır olsun dedim sizi bu kadar öfkelendiren nedir. Kapkara giyinip ışıksız fırlıyorlar önümüze dedi moto kuryelerden de bıktım dedi.
Kendi adıma ben trafikte gündüz bile ışıkla gezerim dedim kasktaki ışığı tuttum gözüne. Biz herkesin bisikletle işe gitmesini isterken bisikletlilerin yok edilmesini istemek soykırım istemek gibi dedim.

Polis memuru herkes trafik kurallarına uyarsa hiç bir sorun çıkmaz dedi. Bence de son noktaydı.

İki teker de dört tekerde kendine düşeni yapmalı sonuçta aynı yolu paylaşıyoruz

Merhuma Allahtan rahmet diliyorum.

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.807
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kurallar niçindir? " Çiğnenmek içindir". İlkokuldan bugüne bu ifadeyi bizim bilinçaltımıza, komedi gibi çaktılar. Arsız bir toplumun tohumları çocukken atıldı. İnsan tacirlerine , birgün p..venk,iki gün p..venk ve 3 gün beyefendi derler dediler çaktılar. Bize çaktıklarını türlü metotlarla yavrularımıza yine çakıyorlar. Usulden ayıp işleri sinsi oyunlarla körpe beyinlere ekiyorlar. Haydut bir zihniyet bu şekilde yetişiyor.
Mazgala takılıp düşenleri,çukura düşenleri ve insan olmayan oto sürücülerinin işlediği suçları kaza olarak nitelendiren arsız sistem düzelmediği sürece bu katliam ve suçlara kaza diyeceğiz.
Diyecek çok söz var. Kayseride katledilen bisikletli arkadaşa Allah rahmet eylesin.

fatihgocmez

Forum Bağımlısı
Tepki
1.720
İsim
Fatih
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İnsan yaptığı yanlışları " Yakalanmak " durumundan çıkarıp yanlış yaptığını kabul ederse birçok şeyi aşmış oluyor.

bu mesajda burda dursun.

Clal

O da olur.
Tepki
826
İsim
Celal
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende ilk kazamı bu gün gerçekleştirdim ve kulübe dahil oldum.
Sabah işe giderken (işe bisikletle gidenler vol 4 :) ) (birazda geç kalmıştım) Cemal Gürsel (Ankarayı bilenler için) caddesi üzerinde sağ taraftaki yol kenarında park yerinden çıkan sürücü beni görmedi burnunu çıkarttı bağırdım falan ama gene de kar etmedi çamurluk tampon karışık benim bisiklete arkaya yakın bir yerden (kadrodan) vurdu önce toparlar gibi olsam da ön freninde azizliğiyle takla atıp birkaç metre sürüklendim. Hava sabahları serin olduğu için üzerimde softshell mont vardı, sırtımda iş kıyafetleri ve yedek kıyafetleri ve suyun olduğu 20 lt çanta ve kafamda kask tabiki,
Düşmenin etkisiyle mont eldiven ve çantanın fosforlu sarı yağmurluğu biraz sıyrıldı fakat bende hasar yok. Kaskın sırt çantası eldiven ve uzun kollu giymemin faydasını gördüm.
Sürücü ve yanındakiler çıkıp yardım etti ambulans çağırmak istediler gerek olmadığını söyledim ve bisikletime baktım hemen 🧐 zincirin arasında kalan arka çatala giren kısımda çizik ve drop barın sol kısmında sürtünme izi var. Sonra bisiklete binip işe gittim. Bu arada kaza evime 700 800 m. uzakta oldu
Çıkarımlar;
1 Kask seni ölümsüz yapmaz ama kaskın takılıysa zarar görmeden kurtulacağın bir kazada kask yoksa yaralanabilirsin.
2 Eller yere ilk temas eden noktadır eldiven senin yaralanmanı engelleyebilir yada yara alma seviyeni düşürebilir.
3 Çantam sırtımı koruyan yegane bir parçadır ve artık asla çantasız bisiklet sürmem
4 Uykusuz yada dikkatin dağınıkken bisiklete binme normal şartlarda kurtulabileceğin tehlikelerden kurtulamaya bilirsin
5 Trafik tehlikelerle dol her zaman uyanık hazır ve temkinli ol evden yakın mesafede bile.
Gene bir kazayla karşınızdayım.
Ankara İz Sokakta duran trafikte sağ taraftan ilerlerken aracın sağ arka kapısının açılması sonucu kazaya karıştım.
Kaza sonrası hastanede BT çekildi kırık travma yok ama iki kolumda bide kaburgaların olduğu kısımda ezik ve morluklar var.
Derin nefes alırken ağrı yapıyor, bir şey taşırken ağrı yapıyor, yatarken ağrı yapıyor yani genelde ağrı yapıyor.
Kazada Kusuru araca vermişler. bisiklette çok bir hasar yok gibi duruyor (henüz bisikletçiye götüremedim)
Hızımın düşük olması daha kötü bir şey olmasının önüne geçti.

fatihgocmez

Forum Bağımlısı
Tepki
1.720
İsim
Fatih
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ankara İz Sokakta duran trafikte sağ taraftan ilerlerken aracın sağ arka kapısının açılması sonucu kazaya karıştım.
Kaza sonrası hastanede BT çekildi kırık travma yok ama iki kolumda bide kaburgaların olduğu kısımda ezik ve morluklar var.
Derin nefes alırken ağrı yapıyor, bir şey taşırken ağrı yapıyor, yatarken ağrı yapıyor yani genelde ağrı yapıyor.
Kazada Kusuru araca vermişler. bisiklette çok bir hasar yok gibi duruyor (henüz bisikletçiye götüremedim)
geçmiş olsun hocam Allah beterinden saklasın

ghostt

Forum Bağımlısı
Tepki
4.965
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun hocam

mybikelife2000

Aktif Üye
Tepki
604
İsim
BARIŞ YILDIRIM
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.350
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Geçmiş olsun kaburga acısını bilirim zordur. Gece sırtüstü yatmaya gayret edin.

Clal

O da olur.
Tepki
826
İsim
Celal
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
sağ olun arkadaşlar.

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
5.914
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok geçmiş olsun, umarım kısa süre de toparlarsınız.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin ve Clal

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.623
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tek kelimeyle vahşet! Umarım katil takım elbiseyle mahkemeye çıkıp,iyi hal almaz ve ömür boyu cezasını çeker.
Zannetmem çünkü bisikletlilere de illa bir suç yükleyip cinayeti işleyen bakterinin cezai indirim ile biraz yatıp çıkması muhtemeldir!