Bisiklet hevesinde kayıp?

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
3 ay önce bir hevesle sedona 920 alarak aranıza katıldım, sonraları ayda ortalama 500 km binmeye başladım. beni aşırı mutlu ediyor, bedenimi dinç tutuyordu. bisiklete binmediğim günler adeta yorgun hissediyordum.

geçenlerde arkadaşlar tura çıktık ve hedefimiz olan 200 km mesafeyi 8 saat 45 dakika pedallayarak(molalar hariç) tamamladık. ama tamamladıktan sonra sanki artık hedefime ulaşmışım gibi boşluğa düştüm bisiklete binme isteğinde azalma oldu sanki olmasa da olurmuş gibi gelmeye başladı. bu normal bir durum mu çok yorulduğum için mi böyle oluyor, sizinde başınıza böyle şey geldimi :)

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ismail.yüksel amatör bir kullanıcı için sizin km'niz çok fazla. Bu sebepten olabilir diye düşünüyorum. Bence çok fazla abartmadan rahat sürüşler yaparsanız kendinize gelirsiniz.

Arda Oral

Daimi Üye
Tepki
141
Bisiklet
Salcano
Arada sırada böyle şeyler benim de başıma geliyor ama ondan sonra bisiklet üzerindeki mutlu anlarım aklıma geliyor ve tekrar bir heves oluşuyor bazen bisiklet sorun çıkartıyor turda birdaha uzun tura çıkmayacagim diyorum en gec 1 hafta sonra tekrar fikrim değişiyor ilk günkü heves istek tekrar geliyor sizde de aynısı olur bence kendinize yeni hedefler belirleyin ve de gerçekleştirdikce tekrar bir hedef belirleyin

• Beğen
Tepkiler: ismail.yüksel

Furkan Y.

Aktif Üye
Tepki
82
İsim
Furkan YILDIRIM
Bisiklet
Kron
Sayılara çok fazla takılıyorsunuz gibi geldi bana, sınırlar koymayın bence. Sevdiğiniz bir insanla konuşurken veya zaman geçirirken şu kadar vakit geçiririz diyor musunuz? Bisiklet için de aynısını yapın bence.

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Bence de çok uzun sürüşler hevesin gitmesine sebep olabilir ben 100 km üzerine 1 kere çıkabildim 200 km yapsam bende sıkılırım.Abartmadan orta yolu bulmak lazım iyi pedallamalar :)

• Beğen

anıl şentürkk

Daimi Üye
Tepki
500
İsim
anıl şentürk
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben mtb kullandığım zamanlarda bu duyguyu yaşamıştım. daha sonra yol bisikletine geçtim ve şimdi yeni doğmuş bir bebeğin dünyayı keşfetmesi gibi bisiklet hevesimi yeniden keşfediyorum.

• Beğen

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Merhaba. Hafta sonları eğer tura çıkmazsam o haftayı sadece işe gidiş gelişler için kullanmış oluyorum. Yani git gel 20Km x 6 gün. O kadar az kullandığım için kendimi mutsuz hissediyorum. Keşke evim biraz daha uzak olsaydı diyorum. Hafta sonu tur olunca keyifleniyorum.. :) Zamanla düşünceleriniz rayına oturur diye düşünüyorum..

• Beğen

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
olabilir... hayatımız bir hevesle başlayıp, yarım bıraktığımız uğraşlarla/hobilerle dolu :)
sizin için de bisiklet bu kategoride olabilir... olmayabilir de... kendinizi çok yormuşsunuz, biraz dinlenin... zaman gösterir zaten :)

• Beğen

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
Bir ara bende de olmuştu.yıllık izindeydim ama üşengeclikten evden cıkasım gelmiyordu.iznimin son günü attım üzerimdeki ölü toparıgını gittim gülhaneye.çokta güzel oldu.Sonra üzüldüm diğer günleri evde pc başında boşa sarfettiğim için.Yani arada insan sıkılıyor.sonra özlüyor,o vakit daha heyecanlı oluyor.

• Beğen

öylebirbaktıydım

Aktif Üye
Tepki
122
İsim
Şahin Can
Bisiklet
Merida
Bende ilk başlarda hevesle bindiğim dağ bisikletimden soğudum son 2 aydır hiç bisiklet kullanmadım yol bisikletimi alana kadarda bisiklet süreceğimi sanmıyorum.Bunun nedeni aramızdaki duygu bağının kopması gözüm artık onu görmüyor gözüm hep dışarda.

• Beğen

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende mart ayında alıp sadece 10km sürdükten sonra yağışlar ve hastalıklar sebebiyle iyice soğumuşken bisikletten satmaya bile kalkıştım. Hiç binmek istemiyordum balkonda yatıyordu öylece. Bugün oğluma yeni aldığım berg ile dışarı çıkacakken 1 ay önce aldığım spdleri denerim en azından diyerek iftar sonrası bir tur yaptım iyikide yapmışım yeniden bir kıvılcım çaktı bende :) iftar sonrası için ufak turlar atmayı düşünüyorum. Bence ufak bi yenilik sizin içinde iyi olabilir :)

• Beğen

eren cerciz

Aktif Üye
Tepki
266
Bisiklet
KTM
@Mehmet Altuğ süper cevap :)

@ismail.yüksel Ben işe bisikletle gidip geliyorum. Hani çok mesafe değil, günlük 15-25 km arası değişiyor. (yolu uzatıyorum bazen) Hafta sonları da kamplı turlara çıkmaya çalışıyoruz. Eve dönünce "aa yeter birkaç gün binmem" diye yatıyorum. Sabah kalkınca ya kim biner şimdi otobüse diyorum ve yine bisiklet :) Sonuçta canınız binmek istemiyorsa da kasmayın, kendinizi zorlamayın bence..

Tepki
35
Bisiklet
Orbea
3 gün sürmeyince özlüyorum.Ramazanda hele cuma akşamını iple çekiyorum desem yeridir..