Bisiklet Gezileri Vloglarım

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam emeklerinize sağlık. Pompa incelemesi için 13dk uzun bir süre değil mi? Kendi açımdan söylemek gerekirse bir pompa incelemesini 13dk izleyemem.
Teşekkürler.
Sadece inceleme olarak bakmayın fazladan karşılaştırma testi de mevcut. Ancak tabii ki zaman sizin keyif sizin . 👍🏻

Scudo

mehmetyazici

Varmak Değil Yolda Olmak Güzel
Tepki
385
İsim
Mehmet Yazıcı
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sonunda Xiaomi Mijia otomatik pompa elime geçti ve tanıtmaya çalıştım:

Emeğine sağlık, alınacaklar listemde olmakla beraber listenin üst taraflarını hala temizleyemediğimden ötelediğim bir ürün. Uzun turcular için özellikle sahip olunması gereken bir alet diye düşünüyorum

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mehmetyazici Kesinlikle katılıyorum. Kullandıktan sonra rahatlığı büyük artıymış .. Ayaklı pompa alınacağına bu veya benzeri ürünü kesinlikle tavsiye ederim . Hele uzun turlarınıza kafanızı rahatlatacak bir ürün hocam bu net.

Ben sadece bir opsiyon/geliştirme olmasını ister(d)im . Mesela ; zaten turlara çıkan adam yanında 10k / 20k mAH taşınabilir şarj cihazı bulunduruyor. Bu pompanın pilsiz olanı yapılsa , şarj cihazıyla çalıştırılabilse gerektiğinde ; ekstra ağırlıktan da kurtulabilinir.

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Akşam tur-antrenman için çıktım , yolda ön ışığım Eastpower kendiliğinden söndü ve geri açılmadı tam şarjlı olmasına rağmen. Eve gelip şarja taktım normale dönerek çalışmaya başladı... enteresan.. turun da karanlık yerleri riskli oldu eve döndük tabii ki ..

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.807
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Nihayet zaman bulup çıkabildim. Bu hafta tuhaf yoğunluk ile geçti .. haftasonlarımı geri istiyorum.

O zevk bize ait. Teşekkürler izlememize fırsat verip, paylaşımda bulunduğun için. Eline koluna sağlık. :harika:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Akşam tur-antrenman için çıktım , yolda ön ışığım Eastpower kendiliğinden söndü ve geri açılmadı tam şarjlı olmasına rağmen. Eve gelip şarja taktım normale dönerek çalışmaya başladı... enteresan.. turun da karanlık yerleri riskli oldu eve döndük tabii ki ..
Burada kayıtta kullandığınız kamera aparatı nedir ve cep telefonu kamerası mı? Bu sezon bu tür göğüs kamera kaydı yapmak istiyorum. Teşekkürler.

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
O zevk bize ait. Teşekkürler izlememize fırsat verip, paylaşımda bulunduğun için. Eline koluna sağlık. :harika:
Sağol Necmeddin hocam , gerçekten sizlerin izleyeceğini bildiğimden , beraber geziyormuşuz gibi geliyor günün sonunda . Kamerayı almadığım kısa turlarda bir eksiklik oluyor artık alışkanlıktan olsa gerek.

Burada kayıtta kullandığınız kamera aparatı nedir ve cep telefonu kamerası mı? Bu sezon bu tür göğüs kamera kaydı yapmak istiyorum. Teşekkürler.
Kamera DJI Osmo Action , aparat da internetten standart alabileceğiniz , göğüs bandı . Başarılar şimdiden , bizimle de paylaşmayı unutmayın .

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sağol Necmeddin hocam , gerçekten sizlerin izleyeceğini bildiğimden , beraber geziyormuşuz gibi geliyor günün sonunda . Kamerayı almadığım kısa turlarda bir eksiklik oluyor artık alışkanlıktan olsa gerek.

Kamera DJI Osmo Action , aparat da internetten standart alabileceğiniz , göğüs bandı . Başarılar şimdiden , bizimle de paylaşmayı unutmayın .
Çok teşekkür ederim. Belki yeri değil ama tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum. Önceki sezon gibi bu sezonda uzun tur yolcuklarını daha da fazla yapmayı planlıyorum ve bu turlarda "cep telefonuyla" bol içerik üretme derdindeyim. Önümde iki seçenek var. Birincisi boyun askı aparatı:

İkincisi göğüs askı aparatı:

Araştırdığım kadarıyla göğüs aparatı daha stabilize (titreşimsiz) bir çekim yapıyor fakat yol bisikletinde duruş pozisyonları arasında çok fazla "eğim" olduğu için göğüs aparatının gidon üzerine yatmamla birlikte kamera açısının da vücutla birlikte yatacağını, haliyle karşı tarafı göremeyeceğimi (üst kadro ve gidonu çekeceğimi) düşünüyorum. Öte yandan sabit olmayan boyun aparatında kameranın yer çekimine paralel olarak hareket edeceğini düşündüğümden, dik veya yatış pozisyonunda açının değişmeyeceğini (sürekli ön/karşıyı çekeceğini) düşünüyorum. Kısacası, hangisini tavsiye edersiniz?

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Voltaire İkisi arasında göğüs bandı bu haliyle bahsettiğiniz nedenlerle iş görmeyecek bence , açı yere 45 derece yapacak ve yol görünmeyecek. Boyun askısı hiç kullanmadığım bir aparat ve takıldığında sanki boyunda rahatsızlık yaratacak gibi hissettim ben ki telefonlar pek hafif değil . Boynunuza yumuşak bir fular gibi çözüm deneyebilirsiniz belki ancak sıcak yaz aylarında o da ayrı bir rahatsızlık verebilir.

Telefon yerine f/p aksiyon kamerası düşünceniz var mı ?

edit. Bir de telefonu gidona sabitleyen aparatlar vardı sanırım , telefonda stabilizasyon varsa oraya da takılabilir bu iki çözümden daha rahat/efektif görüntü elde edebilirsiniz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Voltaire İkisi arasında göğüs bandı bu haliyle bahsettiğiniz nedenlerle iş görmeyecek bence , açı yere 45 derece yapacak ve yol görünmeyecek. Boyun askısı hiç kullanmadığım bir aparat ve takıldığında sanki boyunda rahatsızlık yaratacak gibi hissettim ben ki telefonlar pek hafif değil . Boynunuza yumuşak bir fular gibi çözüm deneyebilirsiniz belki ancak sıcak yaz aylarında o da ayrı bir rahatsızlık verebilir.

Telefon yerine f/p aksiyon kamerası düşünceniz var mı ?

edit. Bir de telefonu gidona sabitleyen aparatlar vardı sanırım , telefonda stabilizasyon varsa oraya da takılabilir bu iki çözümden daha rahat/efektif görüntü elde edebilirsiniz.
Tekrar teşekkür ederim. Daha önce gidona aparat yaptım fakat kayıtta o denli şiddetli titreşim oluyor ki (700*23c lastik olunca) hiçbir sistem işe yaramaz. 120 TL gibi sıfır aksiyon kameralar var onlarında kalite çok kötü. Yazın zaten buff kullanıyorum boynumda sanırım boyun askı aparatını deneyeceğim. Tekrar teşekkür ederim. Videoların devamını bekliyorum.

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.807
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Güzel günü bulunca kaçırmadım , Belek tarafına bir tur yaptım ..

Maşallah diyelim. Kask aynasını paralel deniyordum ilk zamanlar sizin taktığınız gibi. Son bir yıldır yere dik açıyla kullanıyorum. Sanki daha bir verimli oldu benim için.
Bar olayına gelince yarım ekmek arası köfte ve ayran olmadan enerji alamıyorum 50 km üzeri sürüşlerde. :koptum: Olmadı evden çıkmadan yarım ekmek , kıyma olur , peynir olur hazırlayıp öyle çıkıyorum.:)

Pedalına kuvvet , paylaşım için sağolasın.:harika:

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Maşallah diyelim. Kask aynasını paralel deniyordum ilk zamanlar sizin taktığınız gibi. Son bir yıldır yere dik açıyla kullanıyorum. Sanki daha bir verimli oldu benim için.
Bar olayına gelince yarım ekmek arası köfte ve ayran olmadan enerji alamıyorum 50 km üzeri sürüşlerde. :koptum: Olmadı evden çıkmadan yarım ekmek , kıyma olur , peynir olur hazırlayıp öyle çıkıyorum.:)

Pedalına kuvvet , paylaşım için sağolasın.:harika:
Hahahah hocam iştahınıza MaşAllah diyorum. Aslında iyi beslenmek ciddi önemli , bizim benzinimiz yediğimiz içtiğimiz. Ben ağır yiyince benzinli motora mazot koymuş gibi oluyor :) . Rica ederim beraber turluyoruz videolar sayesinde 👍🏻

ghostt

Forum Bağımlısı
Tepki
4.965
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sprocu lisansımı nasıl aldığıma dair bir bilgilendirme videosu çektim .. Umarım almak isteyenlere faydası olur:

Hocam öncelikle emeğine sağlık güzel bir konuya değinmişsin.Lisansın geçerlilik tarihi var mı,bir de sokak kısıtlamaları olan günler lisansın bisiklet sürmeyi kolaylaştıran cezayı önleyen faydası oluyor mu?

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ghostt teşekkürler , 1 yıl geçerliliği var , yenilemesi 1 Ocak 2022 tarihinde . Sokağa çıkma yasağında geçerliliği direkt olarak var diyemeyiz , onun için özel izin alınması gerekiyor.

(link) sitesinden alıntı:

"Federasyonların takvimlerinde ilan ettiği Türkiye Şampiyonası müsabakalarına, tüm branşlardaki milli sporcu seçmelerine, olimpik branşlarda olimpiyat barajı almak üzere yapılan sportif faaliyetlere ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın spor projesine katılacak 20 yaş altı lisanslı sporcular, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü veya ilgili federasyonca düzenlenen durumunu gösterir belgeyi ibraz etmek kaydıyla, müsabaka veya seçmelere yönelik antrenmanlar da dahil olmak üzere bu faaliyetleri sırasında belirli saatlerde sokağa çıkma yasağından muaf olup ve yanlarında veli/vasi bulunmaksızın şehir içi ve şehirler arası seyahat edebilirler."

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

serdarvekedisi

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serdar
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@TatanQa_tr
Faydalı bir video olmuş. Teşekkür ederiz. Özel hastane dışında, ayrıca bir ödeme yaptınız mı? Harç vb.