Bisiklet Fiyatlarındaki Düşüş

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
@VolkanS

kısmet tabi hacım. iade etmeleri zaten göze alındık bir durum. bakalım nasıl netilenecek. zira hb son ana kadar siparişleri iptal etmek, bunun için de yasada açık aramak için uğrşaacaktır. zira katlanacağı zarar öyle böyle değil.

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Muhammed Ali

@cenkduran

Çekemeyenler. :D

Sony Xperia Z1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: VolkanS

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Eski Türk filmlerinde şöyle bir replik hatırlarım: "Oh ne ala mualla"...

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cenkduran

Tamam aga sen Türk filmlerinden devam et. :D

Sony Xperia Z1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ibrahim_D

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Dahon
Arkadaşla, alan kişiler aralarında haberleşmek ve bu forumu bu konu ile daha fazla meşgul etmemek için bir Facebook grubu oluşturdu Vahit arkadaşımız, alanlar katılabilir...

(link)

Tepki
21
Bisiklet
Sedona
1 - O gün gece durumu ilk fark eden değilsem bile kesinlikle ilk fark edenlerden biriyim. Durumu fırsata çevirip sipariş vermek yerine siteyi uyarmayı seçtim. Hepsiburada'ya bisiklet fiyatlarında hata olduğunu belirten ilk mesajımı saat 01:36 da gönderdim. Ve o gece hb'ye 6-7 mesaj daha gönderdim. Sabah 8:30-9:00 gibi de hb'nin 0850 ile başlayan çağrı merkezini arayarak durumu bildirdim. Böyle hareket etmek benim seçimimdi, aksine hareket edenleri de suçlamıyorum.

2- Türk Borçlar Kanununda "aşırı yararlanma", "yanılma halleri", "sebepsiz zenginleşme" gibi konulara bakarsanız, sitenin yanılması nedeniyle siparişi iptal etmesi üzerine hukuken pek bir hak iddia edemeyeceğinizi göreceksiniz. "Benim siparişim tüketici hakem heyetinin sınırlarında kalıyor, ben de siparişi iptal ederlerse buraya başvururum." gibisinden bir şeyler aklınızdan geçebilir. Eğer öyle bir durumda hb'nin yerinde ben olsam tüketici hakem heyetine karşı savunma bile yapmam, aleyhime karar çıktıktan sonra da tüketici hakem heyetinin kararına karşı dava açarım. Biliyorsunuzdur tüketici hakem heyetinin kararlarına karşı dava açılırken hasım olarak (davalı) ilgili kişi gösteriliyor. Bu şu demek; eğer davayı kaybederseniz hem bisikletin parasını hem de hb'nin avukatının parasını vermek zorunda kalırsınız.

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
@Ali Sırıklıgil

burda bir arkadaş sizin gibi siteyi arayıp uyarmış, fiyatların euro olarak değil tl olarak girildiğini bunun da gerçek satış rakamından çok daha düşük bir meblağa denk geldiğini belirtmiş. aldığı cevap: sorun yok, güvenle alışveriş yapabilirsiniz. ondan sonra bir bisiklet almış. beni dün aradılar ve siparişlerinizi onaylıyoruz dediler.

haa gönderirler vaya iptal ederler bilemem. ama bunlar büyük firma. son ana kadar sözleşme-kanunda açık arayacaktır :in: