Bisiklet düşmanı işletmeler

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
2 defa sirkeciden bisiklet aldım efe turla izmite geldim bagaja koymamda sıkıntı yaratmadılar.

• Beğen
Tepkiler: seomam ve taskin
Scudo

N. Burak Önder

Daimi Üye
Tepki
240
Bisiklet
Scott
Kamil koç bu konuda oldukca iyi. Ankaraya gelirken bagajın bi kısmını sadece bisikletime ayırdılar. Carpma ezilme olmasın diye valiz koymadılar o bölüme güler yüzlü anlayıslılardı ama şansa bakıyor birazda bu iş sanırım.

M. ERDEM

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Carraro
Aynen kamil koçla 1-2 gün önce ben de bisikletimi taşıdım İstanbul'dan Balıkesir'e. Bana da bu sefer çok kibar ve edepli bir muavin arkadaş denk geldi.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
geçen ay müşteri hizmetlerini de arayarak bisiklet taşımada sıkıntı yaratmayacaklarını kesinleştirdikten sonra, Pamukkale'nin ankara-muğla, muğla-ankara seferleriyle yolculuk ettim.

giderken sorun olmadı ama dönerken ek ücret istediler. yolcu alacaklarını ve bagajda yer olmadığını söylediler, ya benden sonra binen yolcunun bagajı dışarda kalırsaymış...

"ben ekstra para verince bagajda yer açılıyo mu" diye sordum tabi... sonra ekstra ücretin normal bi uygulama olduğunu 15 kg. üstündeki bagajlarda aldıklarını söylediler... bilette yazıyomuş... tabi okudum biletin arkasını, 30 kg. yazıyodu... adamlar gözünün içine baka baka resmen yalan söylüyor ya... "15 kg. bisiklet, 10 kg. da çanta" dedim... buyrun tartın...

velhasıl... "yolculuktan bi ay önce müşteri hizmetlerini aradım, teyid ettirdim, ses kaydım var, biletimi de ta o zaman aldım... vericem şimdi paranızı, ama sizi şikayet edip geri alıcam" dedim... sonuçta bisikleti ücretsiz taşıdılar, bagajda da baya bi boş yer kaldığını söylememe gerek yok sanırım...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
dün akşam iki kişi, beykoz'dan yeniköy'e geçmek üzere motora bindik. daha önce sayısız kez bu motorları kullandık, motor çok kalabalıkken bile.
iç kısım boştu, bisikletleri oraya yerleştirdik. kalkmasını beklerken kaptan köşkünden çıkan bir hanzo "bisikletleri indirin, bisiklet almıyoruz motora" dedi.
öyle bir kural varsa göster inelim dedim, biraz ağız dalaşı yaptık, keyfimiz kaçmasın dedik indik. hiç bir gerekçe yok, "motor benim, istemiyorum almıyorum git kime şikayet edersen et" diyor herif.
arkadaşımın annesi kireçburnu'nda zabıta olarak çalışıyor, şikayet edeceğiz ama burası istanbul, kaldırımda yürüyen yayayı arabayla ezen serbest bırakıldığı şehir. bakalım ne olacak...

taskin

Aktif Üye
Tepki
227
İsim
Taşkın
Biz de 15-20 gün önce bisikletlerimizle aynı hattı kullanmıştık, hiç problem çıkarmamışlardı; demek ki keyfi uygulamalar yapabiliyorlar.
Bu konuda şikayetimizi o motorların bağlı olduğu bir yönetim, kooperatif varsa oraya yapsak etkili olabilir. Arkadaşlarımızdan Beykoz-Yeniköy hattı ile ilgili bilgisi olup şikayetimizi nereye bildirebileceğimiz konusunda bizi bilgilendirebilirse çok iyi olur.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@taskin

adamın "git kime şikayet edersen et" cümlesindeki özgüven, bu ülkede adaletin olmamasından kaynaklanıyor. adam başına bir şey gelmeyeceğini biliyor çünkü, hukuk diye bir şey yok ki bu gibi magandalara haddini bildirsin.

ibrahim_D

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Dahon
Bugun Prof. Saracoğlu Konya mağazasına katlanabilir bisikletle önceden siparişi verilmiş bitkileri almak için gittim.Mağazanın önündeki kaldırım anca bir kişinin geçebileceği genişlikte olduğu için ve yanındaki caddeden sürekli arabalar geçtiği için buraya parkedip insanların geçişini engelleme hakkım olmadığını düşünerek bisikletimi mağazanın kapısını açarak girişe parkettim. Bisiklet normal bir bisikletin yarısı boyunda olduğu için pek fazla yer kaplamamakta ve şimdiye kadar girdiğim hiç bir mağazada sorun yaşamadım. Fakat mağaza çalışanı bayan ilk görüşte ne yapıyorsunuz siz bisikletle girilirmi diyerek çok sert çıkıştı ve dışarı çıkmamı söyledi, bende hemen alıp gideceğimi dışarı koyamayacağımı belirterek ürünleri aldım ve çok rahatsız olduysanız bir daha gelmem dedim, çok memnun olurum diyerek kovmuş oldu. Beni İstanbula şikayet edip gerekirse dava açacağını söyledi sanki mağazanın girişinde bisikletle girilmez yazıyormuş gibi. Olayı anneme anlattıktan sonra telefonla arayıp konuşmak istedi fakat anneminde yüzüne kapattı telefonu.
Doğayı bu kadar çok sevdiğine inandığım Prof. Dr. Saraçoğlu'nun mağazasının, doğa dostu bisiklete bu kadar düşman olduğunu görmek beni gerçekten çok şaşırttı.

http://www.profsaracoglu.com/Data/Magazalar/konya.jpg

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Süha turizm. Bisikleti silifkeye götürmek için kargo merkezine gittim. 45 tl ye yolculuk yapılan yer için ne istediler biliyormusunuz. 100 tl. Bende dedimki madem 45 tl ye gideceğim yere bisiklet 100 tl ye gidecek, o zaman 2 kişilik yer satın alayım bisikletide koltukların üzerine oturtayım bisikletin gidonunuda pencere kenarına vereyim bizim scott yolu seyrede seyrede gitsin hemde 10 tl de yanıma kar kalsın.

hasanmustafa

Aktif Üye
Tepki
128
İsim
Hasan
Bisiklet
Ümit
Ankara Kızılay AVM. Bisiklet parkı yok- Bisikletle girilmiyor. otoparkı ücretli
Şikayetvar Sitesine de yazdım cevap veren yok Şikayet no : 6644152

Y.Genç

Üye
Tepki
82
İsim
Yasin Genç
Bisiklet
Bisan
Bende böyle bir konu arıyordum.
İstanbul - Optimum AVM nin bisiklet parkı yok.
AVM girişindeki otoparkı iki kez turladım.
Mecburen motorların bırakıldığı yerdeki bayrak direğine bağladım.
Bu seferde park eden motorların arasından çıkmak sorun oldu.Allahtan iki tekerliler aramızda anlaşıyoruz yardımcı oldular.

waafy

Daimi Üye
Tepki
305
İsim
Mustafa
Bisiklet
Giant
(link)

İstanbul Anadolu Feneri- Mavi Kapı Kafe

Uzun sürüşlerimden birini anadolu fenerine yapmıştim ki 2-3 çıkmaz sokağı olan ve gelenin yapacak oyalanacak birşey bulamayıp 2-3 balık lokantasına oturmayacaksa bi yarım saat bile kalmadan döndüğü balıkçı köyümüzde soluklanmak için oturduğum dışardan oldukça şirin ama içi de bayağı güzel bir yer. Çay sütlaç yaptım. Çay bardağı büyüktü 2 çay içmiş kadar oluyorsun. Sütlaç da istediğim gibi sulu versiyon ama tarçın yerine bol fındık tercih ederdim. Camda a4 kağıda bisiklet dostu kafe bisiklet ile gelene yüzde10 indirim yazıyordu. Çok sevindirik oldum. Bisiklet ile geldiğimi bile söylemedim sevinçten.

elric1982

Daimi Üye
Tepki
664
İsim
Murat
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bodrum/Ortakent Yahşi Plajı'nda bulunan Camel Beach. 2016 yazında gittik eşimle. Önce bisikletleri yakınımıza almamıza izin vermediler, biraz konuşma sonunda kabul ettiler ancak bu sefer de giriş ücreti almak istediler. Tabiki oturmadım orda. Hemen yanındaki sitenin restoranına gittik. Siteye ait olmasına rağmen gayet iyi karşıladılar. Duşu da kullanmamıza izin verdiler. Hatta izin isteyince garipsediler. Camel Beach fiyasko, yan sitenin cafe/barı candır.

• Beğen
Tepkiler: phoenix48

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tolga Çelebi Vialand çevresinde bisiklet gezmek cesaret işi, söylemiş olayım.Orada bisiklet taytı giydim diye bir tecavüz'e uğramadığım kalmıştı :D Şimdi düşününce komik ancak o an için, pek keyifli değildi herhalde.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@I am the Uptown R.

Vialand'ın arkasında atak bisiklet var,oraya gitmem lazımdı adamlar bisikleti geçirmediler içeriden ya :(

Mecburen elimde single bisikletle o bölgenin dev yokuşlarını elde yürüterek geçmiştim :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@orcun oguzhan
orda güvenliklerle tartışmıştım elde bile taşımak yasak hiç bir şekilde bisiklet sokamazsınız sadece arabaların girdiği yerden girip motorların yanına parkedebilirsiniz

bisikket gördümü koşarak yanınıza geliyorlar sizi çıkartmak için