Bisiklet dışında nelerle uğraşıyoruz?

hatala

Üye
Tepki
13
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Salcano
Ankara Fen'de öğrenciyim. Fen Lisesi Spor Kulübünün Masa Tenisi sporcusuyum. Ders calismaktan zevk duyarim. Az da bağlama çalarım.

• Beğen
Tepkiler: Eroseros
Scudo

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Global bir Tarım firmasında Bilgi İşlem Destek Mühendisi görevindeyim.

Film -Müzik - Bilgisayar oyunu hobilerim. Bisiklet apayrı bir tutkum ;)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

BF Okuru

Üye
Tepki
2
AMATÖR OLARAK 1998 YILINDAN BU YANA ANKARA CADDELERİNDE BİSİKLET

AMATÖR OLARAK 2004 YILINDAN BU YANA : RHİNOCEROS 3D

AMATÖR OLARAK : PHOTOSOP

AMATÖR OLARAK KARTON MODELCİLİK

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
@hatala 2. Ligde oynuyorum, masatenisçi görünce sevindim. inşallah denk geliriz bir turnuvada.

Erensoy

Üye
Tepki
254
İsim
Murat Erensoy
Bisiklet
Diğer
** 3 bant bilardo - oldukça iyiyim
** Yelkenciyim - RYA/MCA Yachtmaster Ocean seviyesi
** Fotorafçılık - amatörce
Motosiklet - tek başıma 3-4 günlük uzun turlar yapardım (şu an motsikletim yok). Bisiklete devam. "İsterse bisiklet olsun, yeterki iki teker olsun"
** Balıkçılık - amatör olarak ama ciddi deneyim ve ekipman sahibiyim.
** Akustik gitar - 20 yıldır uğraşıyorum, hala öğrenmeye devam.
** Audiophile - Master kayıtları Hi-End sterio müzik sistemimde dinlerim. Jazz trio lar favorim.
** Cumhuriyet dönemi kağıt para koleksiyoneriydim, yurt dışına taşınma sürecinde koleksiyon da gitti. Ama bilgi, deneyim hala bende.
** yağlı boya tablolardan mütevazi bir koleksiyonum var.
** Çadır, kamp, doğada olmak.
Ha birde şu hafiflettiğim bisikletimle, yavaş yavaş gezmek...

@MuhamedTr43
Bu meret rüzgara karşı nasıl gidiyo ?
Bana hep soruyorlar, bende sana soyaım.

Haa birde yolcu uçakları konusu var,
Özellikle Airbus lar konusunda benden bilgilisini bulamazsınız...

• Beğen

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Peki bende gitar çalan arkadaşlara sorum olucak benim şu an elimde esiki bir gitar var yeni bir şey almak istiyorum sizin acaba 500-600 TL civarında verebileceğiniz tavsiye varmıdır

@Erensoy

Bende Airbus uçaklarla çok ilgileniyorum peki merak ettiğim bir soru sorayım airbus A330 un azami menzili nekadar

Erensoy

Üye
Tepki
254
İsim
Murat Erensoy
Bisiklet
Diğer
@Bisiklet sever 93
A330-200 da extra merkezi yakıt tankı var = 12.500 km max menzil.
A330-300 = 10.500 km max menzil.
Tabi bu değerler uçulan irtifaya, yolcu ve yük durumuna, rüzgar ve hava durumuna göre değişir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Erensoy bey bende uçaklar ile ilgili bir soru sormak istiyorum.Die Hard 2 filminde belki izlemiş olabilirsiniz Bruce Willis final sahnesinde uçağın kanadındaki yakıt deposu kapağını açıp uçaktan aşağı atlıyor uçak havalanmadan yerde giderken sonra uçak kanadından benzin dökülerek giderken adam çakmağı çakıp uçağı patlatıyor böyle bir şey mümkünmüdür

bende otomobil ve tüm lastik tekerlekli kara araçları hakkında az çok bilgi sahibiyim hangi marka hangi ülkenin vs gibi özellikle kamyonlar ve otomobiller ilgi alanımdır

Tepki
16
İsim
Muhammed
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Erensoy
Bu meret :)D) rüzgara karşı gidemiyor. Yelkenli tekneler rüzgara karşı en az 45 derecelik açıyla düzgün gidebiliyorlar. Rüzgara karşı dönülmesi halinde tekne duruyor. Bu konumda yelken teknenin tam olark üstünde ve orta noktasında oluyor ve pırpırlıyor (pırpırlamak: rüzgarla dolmama hali, yelkenin rüzgarsız bulunduğu hal). Eğer bu konumda yelkeni (tam doğrusu bumbayı) ileri iterseniz tekneniz tornistan alacaktır yani geri gidecektir. En az 45 derecelik açıyla gidilebilir, bu seyrin adı da orsa dır.
Not: Dediklerim motorlu yelkenli tekneler için geçerli değildir. Onlarda yelken kapatılıp sadece motor veya kürek ile rüzgara karşı gidilebilir.

@Erensoy anladığım kadarıyla hem yelkenle hem uçaklarla hem fotoğrafçılıkla hem de bisikletle ilgileniyorsunuz. Benim hayalim pilot olmak, D3 düzeyinde yelkenciyim, bisiklet ile çok uğraşıyorum, aynı zamanda fotoğrafçıda çıraklık yapıyorum. Ancak ben Boeing'ciyim :D

Erensoy

Üye
Tepki
254
İsim
Murat Erensoy
Bisiklet
Diğer
@S @ T ı
Gerçek hayatta böyle birşey ne gördüm nede duydum. Olmaz. Kesinlikle olmaz. Yakıt kapağının olduğu yetde elektriki çalışan dolum/boşaltım valfi vardır. Uçak hava moduna geçince bu valf otomatik kapalıya gider. Ne yaparsan yap açılmaz. Ayrıca yakıt sisteminin "transfer" modunda olması gerekir. Kısaca imkansız.

@MuhamedTr43
30-35 derece orsalayabilen tekneler olduğunu duymuştum. Teorik bilgiler için teşekkür ederim.
Uçaklar konusuna gelirsek, Boing çok geride kaldi. En son modelinde bile kablo/makara sistemiyle mekanik hareket iletmeye uğraşıyorlar. Airbus'ın "fly by wire" felsefesi eşsiz sonuçlar çıkarıyor ortaya. Airbus iyidir...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
peki uçak benzini çok yanıcı bir şeymidir kolonya gibi bir madde olduğunu duymuştum efsanemidir ?

Erensoy

Üye
Tepki
254
İsim
Murat Erensoy
Bisiklet
Diğer
@S @ T ı
Bildiğimiz gazyağının bir benzeri. Zor alev alır, yandığında çok yüksek sıcaklık verir.

• Beğen
Tepki
16
İsim
Muhammed
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Erensoy

30-35 derece orsalayabilen tekneler yat kategorisine girmekte. Onlarla pek ilgilenmiyorum. Benim asıl odak alanım Dinghy'ler. Ben Laser 4.7 sporcusuyum, en çok ilgilendiğim kategoriler de Laser sınıfları.

• Beğen
Tepkiler: Erensoy

mavi albatros

Aktif Üye
Tepki
474
Bisiklet
Salcano
Bir ara klasik araç restorasyonu ile ilgilendim.
Sonra bisiklet ve küresel ısınma ile tanıştım.

O gün bu gündür kendimi yontmaya çalışıyorum.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Erensoy
Usta bu.sistemlerin aşırı ağır olduğunu biliyorum oraya.nasıl tasidiniz sistemi?

Bende de 98 model bir Technics mini set var 280wat çıkışlı cok memnunum

• Beğen
Tepkiler: Erensoy