Bisiklet desteğiyle en hızlı kilo verme yöntemleriniz

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.464
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bu işin belgesini alıp okudum böyle birsey duymadım.

bu arada böyle web sitesi de benim için pek referans değil ama uğraştırdım sizi de.

teşekkürler
Rica ederim ne demek.
Aslında referanstan kastım o sayfanın sonunda paylaşılan yazıya kaynak olan linklerdi.

Scudo

oscak41

Rider
Tepki
393
İsim
Osman Çakmak
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben genelde yorma taraftarıyım, ilk ısınma açılışını yaptıktan sonra aralıklı hız düşürmeden basarım ve bayır gibi alanları çıkarken yavaşça terleye terleye yorulana kadar çıkarım, işe yarıyor mu? evet ama yorucu

ugurus

Daimi Üye
Tepki
434
İsim
Uğur
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
1.82 cm 89 kg yum . 6-9 kg versem biraz da göbeğim gitse hiç giymediğim 3-4 pantolon ile şortumu giysem yeter . Çok birşey istemiyorum yani 😄

• Beğen
Tepkiler: el Cezeri

Hakan_563

Üye
Tepki
59
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Düzenli bisiklet sürerek ve bazal metabolizma hızıma göre %40 açık bıraktım, bu şekilde 80kg'den 70 düştüm. Artık obez değilim ama skinny fat oldum :D

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.585
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti

okidoki

Aktif Üye
Tepki
162
İsim
Oktay Keleş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Diğer
@okidoki Kimdi bu okidoki tanıdık geliyor derken... Forumda beni en çok güldüren mesajın sahibi olduğunu hatırladım. Nisan-Mayıs arası aktif olan (link) başlığından. Mesaj buydu :

Geçen yaz azmedip 10 kilo verdim. Nasıl verdim, günde 1 öğün yedim. Onda da bütün günün acısını çıkarır şekilde değil tabi. Yattığında yine aç olacak şekilde. Kola + cipsi haftada 1'e indirmiştim. Sonrasında 5'ini geri aldım.
Ben de bir 10 kilo verdim sonra 12 kilo daha geri aldım bu mesajı girdikten sonra. Diyetisyen desteği şart sanırım bana. Motive oluyorum beslenmemi düzenliyorum yürüyüşe başlıyorum 1 hafta 10 gün sonra bi bakıyorum büyük kutu pringlesı bitirmişim. Rüya gibi bisikletim var. Kös kös yatıyor. Sürsem sürerim ama motivasyonu u kaybettim. Sanki binsem üstüne herkes aklından Yuuuhh şişkoya bak yuh beee önce künefe yemeyi bırak sonra sür bunu yuuh diye geçirecek gibi geliyor. Bilemiyorum. Künefe çok güzel birşey aklımı karıştırıyor hep.

Pagajakh

Üye
Tepki
49
İsim
İz bırakanlar unutulmaz
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de tecrübemi paylaşmak istiyorum.

Pandemi döneminde binmediğim bisiklete döndüğümde 95 kg'ı görmüştüm. 100 km sürmeden eve dönmezken 50 km'yi göremiyordum. 1 Eylül günü kendime söz verdim ve 1 km bile olsa çıkıp o bisiklete binip geleceğim diye. Bunu istikrarla sürdürdüm ve Eylül ayında birkaç gün eksik ile 1260 km bisiklete bindim. Bu sırada kilomu kontrol ediyordum ve 95'ten 85'e kadar düştüm. Bugün ise kendimi eve kapatmış haftalık 4 günlük sanal sürüş programıyla ilerlerken 80 kg'ın altına düştüğümü gördüm.

Genel olarak sürüşlerimi sabahları aç karna ve düzenli olarak yapmaya çalıştım. Umarım devam edebilirim ve ideal kiloma ulaşabilirim.

• Beğen
Tepkiler: mazot ve makaram

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.156
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Ben de bir 10 kilo verdim sonra 12 kilo daha geri aldım bu mesajı girdikten sonra. Diyetisyen desteği şart sanırım bana. Motive oluyorum beslenmemi düzenliyorum yürüyüşe başlıyorum 1 hafta 10 gün sonra bi bakıyorum büyük kutu pringlesı bitirmişim. Rüya gibi bisikletim var. Kös kös yatıyor. Sürsem sürerim ama motivasyonu u kaybettim. Sanki binsem üstüne herkes aklından Yuuuhh şişkoya bak yuh beee önce künefe yemeyi bırak sonra sür bunu yuuh diye geçirecek gibi geliyor. Bilemiyorum. Künefe çok güzel birşey aklımı karıştırıyor hep.
Motivasyonunu kaybetmeye bahane arıyorsun gibi geliyor bana:komik: Künefe güzeldir hojjjdur ama bisiklet sürmek hele birde sağlıklı sürmek dahada hojjdur,boşver diyetisyeni kapitalizmin bize dayattığı aşko kuşko muhabbetleri onlar sen kendi doktorun ol,önce kafanda bitir ben kiloyu verecem de ama bunu başarabileceksen başla,eğer bu konuda iraden zayıfsa hiç kendini hırpalama,senin doğan bu sen busun öteki türlü olamazsın demektir bu.Ama sonunda başarıp hedeflediğin kiloya inersen,düzenli olarakta bisikletine binip yediklerini yakmaya devam edersen zaten istediğini istediğin zaman yiyebilecek duruma geldin demektir.Kafanda o disiplin oturduğunda zaten künefeden eskisi kadar hoşlanmamaya başlayacaksın,inanki beynin hep rededecek seni ama bir şekilde kararını vermelisin.

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.900
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bakın, bu işi kendisini sporcu olarak addeden kişileri tenzi ederek söylüyorum; kilo vermek için yemeyi keseceksiniz. Kalori hesabına, kafeine, karbonhidrat bilmem neye girip onu takip ettim aylarca, verdiğim 2-3 kilo ya var ya yok. Çocuğu okula verdim sonra, her öğlen çıkıp onu okuldan alacağım diye öğlen yemeklerini kaçırmaya başladım fabrikada, akşamları da öğlenin acısını çıkarırcasına yememeye karar verdim, sonuçta temizinden 8 kilo verdim 2,5-3 ay kadar bir sürede. 'Temizinden' diyorum çünkü 1 aydır bisiklete binmiyordum, öğlen yemeklerine de geri dönmeme rağmen yarım kilo bile almadım.

Boğazı tutun boğazı, başka yolu yok. Ha bu arada sebzeye falan da vermedim kendimi ha, daha dün 1,5 büyük boy pizzayla 1 litre kola gömdüm kahvaltı niyetine, akşam da yarım borcam trileçe yedim.

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.112
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Diyetisyen tamamen boş iştir, insanların çoğu diyetisyene gidip mucize beklerler. Diyetisyene boşa para vereceğine git kendine doğru düzgün gıdalar al diyetine başla.
60kg verirken diyetisyene başvurmadım boş iş tamamen.
Beyfendi bir kibrit kutusu büyüklüğünde peynir bir dilim çavdar ekmeği 30dk yürüyüş demekten başka bir şey bildikleri yok cahil diyetisyenlerin.
Çağ internet çağı diyetisyenin sana vereceği bilgilerinin çoğunu internet üzerinden 5dk lık araştırma ile elde edebilirsin.
Diyetisyenlerin %90 vücut analizi yapmadan klasik diyet kağıdını eline verir sonra kapı dışarı eder.

Aesert

Aktif Üye
Tepki
1.063
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Diyetisyen tamamen boş iştir, insanların çoğu diyetisyene gidip mucize beklerler. Diyetisyene boşa para vereceğine git kendine doğru düzgün gıdalar al diyetine başla.
Beyfendi bir kibrit kutusu büyüklüğünde peynir bir dilim çavdar ekmeği 30dk yürüyüş demekten başka bir şey bildikleri yok cahil diyetisyenlerin.
Çağ internet çağı diyetisyenin sana vereceği bilgilerinin çoğunu internet üzerinden 5dk lık araştırma ile elde edebilirsin.
Diyetisyenlerin %90 vücut analizi yapmadan klasik diyet kağıdını eline verir sonra kapı dışarı eder.
bu konuda maalesef katılmıyorum görüşünüze, geçtiğimiz sene diyetisyenle 2 ayda 20 kiloya yakın bir kilo verdim.
bu sene de başka bir diyetisyenle 2.5 ayda 10 kilodan fazla bir kilo kaybım var. kendim denediğimde bu kayıpları yapamıyordum.

• Beğen
Tepkiler: Mete Can Karahasan

Mete Can Karahasan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.139
Diyetisyenin çok farklı bir görevi vardır. Normalde sporcular, aldıkları enerjinin spor sırasında onlara yetmesi için çabalarlar. Diyetisyen ise bazal metabolizma hızınızı sürdürmek için almanız gereken enerjiyi hesaplar.
Guyton fizyoloji kitabında çok ilginç bir maratoncu çalışmasının sonucu yazar. Normalde maratoncular, maraton sırasında yaktıklarının 4 katını maraton bittikten sonraki 24 saat içinde yakıyor. Bu da bazal metabolizma hızıyla oluyor, yağdan temin ediliyor. Radyoaktif karbonla bir şekilde hesaplayabiliyorlar - o kadar dikkatli okumadım. Diyetisyenin size ayarlamaya çalıştığı da bu. Şekerli içecekle, jelli enerji barıyla bir şekilde antremanı tamamlayabilirsiniz. Makrobeslenmeniz yanlışsa, bir daha antremana çıkamazsınız.
Youtube'da enerji sarf ederek ani kilo verme diyetlerinin hepsinin başarısız olduğunu çünkü metabolizma hızı artınca açlık hormonlarının da arttığını bir videoda dinlemiştim. Tabii, çalışmalar burada sadece fikir verici olarak düşünülmeli, ana mesaj ani kilo değişikliğinin zararı olmalı.

Tepki
27
İsim
mikail eker
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
gelin size hikayemi anlatayım
boy 1.80 ağustosun ortalarında 106 kiloydum. beslenme düzeni için bir diyetisyene başvurdum.
okulum evden 7.3 km uzaklıkta. servisle gidiyordum, servisi bıraktım bisikletle gitmeye başladım.
ilk gidişim 1 saat 15dk sürmüştü. (evimle okul arası tırmanma ağırlıklı bir rota, yeri geldi 1.vitesin oranı yetmediğinden inip rampayı yürüyüp tekrar bindim) ayrıca hava ortalama 37 derece olduğundan hararet yapıp ter içinde kalıyordum.
böyle böyle her gün okula bisikletle gitmeye başladım. ekimin ortalarında ilk başlarda inip yürüdüğüm rampaları 1.vitesle çıkar hale geldim.diyetisyenim aldığım kaloriyi proteğin üzerine artırdı. yağ oranım düşmesine rağmen kilo veremeyince bacaklarımın kas yaptığını söyledi.
her hafta yolculuk sürem 2-3 dk düşmeye başladı . kasıma girerken ortalama 50 dk'da gidiyordum.
hava serinledikçe performansım arttı.
bugün 5 aralık tam 15. haftam diyetisyeni bıraktım 87 kiloyum ilk başlarda inip yürüdüğüm rampaları artık 2-3. vitesle çıkıyorum. ve ortalama yolculuk sürem neredeyse yarım saate kadar indi.

Awacs7n

Forum Bağımlısı
Tepki
784
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Geçmişte 15-20 kilo vermiş birisi olarak söylüyorum, yemeyi azaltmadan bisiklet vesaire hiçbir işe yaramıyor bende.

Boğazdan kısmadan günlük 50-100 kilometre falan bir anlam ifade etmiyor, son 6 ayda gene 10 kilodan fazla aldım. Dağ bisikletiyle 100 kilometreyi 23-24 ortalama ile bitirirken şimdi 20'yi geçmekte zorlanıyorum. Geçen seneye göre 17 kilo aldım, bisiklet üzerindeki ortalamam %50'ye yakın düştü.

• Beğen
Tepkiler: okidoki

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Girit kökenliyiz, Akdeniz'in müthiş mutfağı ile soframız kurulur...
Ölçüyü kaçırmadan tüm besinleri afiyetle tüketir, işime bisikletle gider gelirim. Uygun zamanlarda da B.T.K nın değerli üyeleriyle grup sürüşü yaparım, solo keyif turlarımı da ihmal etmem..
Boyum 1.84 c.m., yaşım 54, yıllardır 82 kilodayım.
Saygılar, esenlikler dilerim.. :)

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle bu anlattıklarımı evde kesinlikle denemeyin. :tskler:
Bisiklet desteğiyle en kısa zamanda en hızlı kilo nasıl verilir?(Bizzat tarafımca uygulanmıştır)

Öncelikle kız arkadaşım beni İzmir'e çağırdı.(Ben Denizli'deyim) Ben de hastayım diyerek gitmedim.Daha sonra bisiklete bindim,sonra mal gibi bunu durumdan paylaştım.Buyrun cenaze namazına.Bir haftadan beri dil döküyorum ,beş kilo verdim.Sağolsun bisiklet çok destek oldu, mallığımla da birleşince daha hızlı yöntem yoktur herhalde :ssrtcbya:

nhtpkl

Daimi Üye
Tepki
461
İsim
Nihat
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bundan 3 ay önce 88 civarlarında idim. Eylül sonu ise 114 kilo idim. Oldukça hızlı kilo aldım . Stres ve iş en büyük etken olduğunu düşünüyorum. Her akşam haftada 5 gün kesinlikle koşuyorum. Mesai sonrası. Sekmiyor yani .

Haftada 44 -52 km arası koşuyorum ama bu 3 aylık süreçte hiç birini yapmadım. Yeni yeni kalktım ayağa. Sıkıntılı süreçler geçirebiliyor insanlar bazen.

Hafta sonları bisiklet sürüyorum büyük ihtimal. Hafta içi ise işe bazı durumlarda bisiklet ile gittiğim oluyor.

Sabah uyanınca 2 bardak su hep içerim. Ardından 2 bardakta kahve. Ama kendimi ölçtüğüm kadarı ile yanlış burda başlıyor. Kahve içesim yok ama alışkanlık, uyanmak için kendimi ona bağlamışım.

2 aydır keyfi olarak ne çay ne kahve içiyorum. Belki günde 1 bardak. Zaten içilen kahve ile bir hacim kalmıyor miğde de şişiyorum direk. Gün içinde yediklerim ise hep bitiriyor beni. Şimdilerde tekrar canlandım koşuyorum. Bisikletide aktif olarak soktum hayatıma .

Kaba tabir ile " miğde gerilmeyecek abi " zayıfladığım dönemlerde tatlı kaşığı ile yemek yiyordum çok güzel zayıfladım. 114 kiloya çıktım 2 ayda son 1 ay çok hızlı kilo veriyorum ama 101 kilodayım şuan. 1 aylık bir zamanda 8 ile 9 kilo arası vereceğim.
aynından benim de yapmam gerek 100 e geldim ya berbat bir his bu lanet olsun ya

Lefrist

Üye
Tepki
1
İsim
Ahmet
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Aşırı bisiklet sürüşü ya da kardiyo, insana yağ yanında kas yakımına da sebebiyet verir(haftada 5-6 gün). Uzun mesafe koşucularının vücudu bu sebeple kassızdır. Bir anda yüksek kilo kayıplarının en büyük sebebi başta yakılan karbonhidrat ve yüksek miktarda sudur.

Yüksek güç gerektiren kardiyo esnasında suyu tutan karbonhidratı yakmış olursunuz, üstüne bir de terleyince su kaybedip ani kilo düşüşleri görülüyor fakat o esnada yağlar tam anlamıyla yakılmıyor. Haliyle kısa sürede eski kiloya dönülüyor. Bu sebeple 25 dk üstünde bisiklet sürme gerekiyor ki ilk 25 dk mevcut glikojen kaynakları tüketilsin fakat günlük 1,5-2 saatin üstüne de çıkmamanız gerekiyor ki kaslar kendini toparlayabilsin, katabolik reaksiyon olmasın. Bunu önlemek için protein esaslı beslenmek ve 2 saatin üstü yoğun sürüş yapmadığınız sürece karbonhidrat tüketmemeniz en mantıklı çözümdür. Bu sayede yoğun olarak birikmiş yağlarınızı yakar, kasları korursunuz, karbonhidrat almadığınız için su kaybınız da sadece terleme ile doğru orantılı olur. Örneğin 1 saat sürdünüz, 400-450 kal. kaybettiniz, ciddi su kaybettiniz, sonraki 1-2 saati çıkartabilmek için biraz karbonhidrat ve bol su tüketilebilir, aksi halde devam etmeniz zor olur.

Zayıflamak istenirken yapılan en büyük hata da az yiyeyim, tek tür yiyeyim(hatta yemeyeyim), habire bisiklete bineyim, off hemen kilo veririm yanılgısı. Beslenme düzgün olmazsa, yeterli protein ve yağlar alınmazsa verilen kilo üstte belirttiğim şekilde olur ve 2 ay sonra aynı kilolar geri gelir, üstelik daha sağlıksız, kas kaybetmiş halde olursunuz.

Kaba bir tavsiye vermek gerekirse; protein esaslı ve doymamış yağ destekli olarak beslen, karbonhidratı yoğun spor yapmadığın sürece tüketme(şeker, ekmek, aşırı-makarna, tatlılar vs.). Haftanın 7 günü yoğun antrenman yapma ki kaslar toparlanabilsin. Toparlanmayı sağlayanın protein olduğu unutulmamalı. Yani yetersiz protein ile kaslarınız parçalanmaya devam edecektir ve vücudun direnci ve yapısı kötüleşecektir.
Peki vitesler nasıl olmalı kadans değeri 80-100 arası diyorlar