Bisiklet desteğiyle 48 kilo verdim.

Scudo

yusuf_1977

Üye
Tepki
23
İsim
Yusuf
Bisiklet
Kron
Bende de boy 183cm kilo oldu 92,5kg maalesef hareketsizlik ve fazla yemek alışkanlığı çok kötü.Özellikle akşamları.Vücut yapım gereği kilo sadece göbekte biriktiriyor. Sezonu Pazar günü açtım 1 gün ara ile günde 15 km yapıyorum.
Salı ,Perşembe ,Cumartesi ,Pazar toplamda haftalık 60-100km hedefim var Nisan-Kasım 8 ay boyunca . İki kez biniş sonrası 91,7 kg geriledim ancak uzun dönem takip önemli.Bir süre sonra yediklerime de dikkat ederim diye umuyorum.

Berke ÖZTÜRKMEN

Forum Bağımlısı
Tepki
306
Bisiklet
Diğer
Tebrik ediyorum. Ben de 2011 yılına kadar aktif bisiklet sporu ile ilgilendim. 2012 den sonra iş sebebi ile ara verdim sonra da binmedim. Yaklasık 8-10 kg kadar aldım. Geçen hafta ani bir karar ile geri dönmeye karar verdim. Artık işim de buna çok müsait. Hafta sonları çalışmıyorum. Selamlar.

hayriünal

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
hayri ünal
Bisiklet
Lapierre
Insallah hep boyle saglikli kalman dilegiyle..Umarim bircok insana ulasir ve ornek olursun.Helal sana kardesim.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ahlaksahibi

Daimi Üye
Tepki
338
İsim
yusuf
Bisiklet
Salcano
Bende 135 kiloydum haftada 200 km bol rampalı güzergahta bisiklet sürmememe ve diyet yapmama rağmen 115 kiloda takıldım kaldım

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tebrikler harika bir iş yapmışsın ve örnek olmuşsun...

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tepki
6
bende 120 kg 173 boydayım. Mide kücültme ameliyatı arefesindeyim. Endokrin 3 aylık son bir detavi deniyor. Bisiklet ile işe gidiyordum. (calındı) Bana motivasyon oldu zira bunu düşünen cok yazı gördüm ama başaranla karşılaşmak harika

• Beğen
Tepkiler: gacvokem

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İki sene önce bisikleti ve karatayı hayatıma sokmadan önce 110 kg dım..
Üç ay Karatay bisiklet ikilisi ile beraber tam 30 kilo verdim..
İki yıldır da bu kiloyu bu ikili sayesinde koruyorum..
Yaş ilerledikçe bu işler daha da zorlaşıyor..
Gençken tedbir almakta fayda var.
Tebrikler...

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: gacvokem

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
1.76 boy 90 kg birisi olarak tebrik ediyorum ama en büyük fark benim 41 yaşımda olmam ... :uzgnm:

Ozicu

Aktif Üye
Tepki
211
İsim
Oğuzhan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tur Şoförü tebrikler inşallah hayatınızın geri kalanına çok daha büyük başarılar sigdirirsiniz. Ben de 175 cm 97 kiloyum. Geçen ayın bu günü yüzmeye başladım haftada 4 gün 1 saat. İlk iki hafta yediklerime çok dikkat etmeme rağmen son iki hafta stresin verdigi tembellikle hic dikkat etmedim. Yüzme ise ilk gün zorlanarak 300 metre yüzerken şu an rahatlıkla 800 metre yuzebiliyorum. Bugün benim için önemli bir gündü aç karnına tartıldim ve hiç kilo veremedigimi gördüm. Şu an kola kadehimi sizin basariniza kaldırıyorum. :)

gacvokem

Üye
Tepki
58
İsim
ömer
Bisiklet
Scott
maşallah kardeşim bende 15 kilo verdim sporsuz :) sadece yemeği kıstım ara öğünleri atlamadım.

• Beğen
Tepkiler: 9magiko ve Ozicu

soulless

Daimi Üye
Tepki
823
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@historiyst

2017 Şubat ayında 1.71 boyunda, 91 kiloydum. Şu an 79 kiloyum. Hedefim 75 kiloya inmek. Artık iyice zorlaştı, özellikle karın bölgesi ve yan bölgede olan yağlar çok zor eriyor ama onu da özel bir programla halletmek istiyorum. (araştırıyorum)

Engel olan bir durum yok. Akut migren hastasıyım, ayda 2 kutu ilaç içiyorum. İlaçlar vücudumda koruma yapıyor. Normal insanlara göre çok daha zor kilo veriyorum ama artık 79 kiloyum. Azıcık kaldı...

Haa bu arada yaşım 40...

soulless

Daimi Üye
Tepki
823
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@historiyst
Öncelikle bisiklete binerek. Haftada 3 gün bisiklete binmeye çalıştım. En kötü 2'nin altına hiç inmedim. Kötü bir lokasyonda oturuyorum. Şehir için özellikle yoğun trafikte bisiklete binmeyi pek sevmiyorum. Mesai sonrası bile olsa, saat 21 veya 22:00 bile olsa üşenmedim, bisikleti araca attım ve veledrom'da sürüş yaptım. 8-10 km bindikten sonra bittim yahu diyerek eve giderken artık 25-27 ortalama ile ( en azından kendi çapımda ) 1 mola vererek veledrom'da 30 km sürüş yapabiliyorum.

Hafta sonları yine fırsat buldukça uzun sürüşler yaptım. Özellikle pazar sabahları Bostancı - Tuzla veya Beşiktaş - Sarıyer istikametinde 50 km ve üstü sürüşler yaptım.

Yani kısacası bisikleti mümkün olduğu kadar hayatıma katmaya çalıştım.

Gıda konusuna gelince. Bu konularda hiçbir uzmanlığı yok. Biraz araştırma yeterli oluyor zaten. Ekmeği mümkün olduğunca azalltım ki kahvaltı ekmeksiz olmaz diyen gruptanım. En azından hafta içi dikkat etmeye çalıştım. Öğlen en fazla 1 tabak çorba içerim. Masamda her zaman taze fındık, taze badem, hurma, incir, günkurusu bulunur. Acıktığım zamanlarda bir avuç içi kadar elime alır, çay ile birlikte yerim. Günü bu şekilde bitirebiliyorum. Ki açlığa dayanamam zira açlık migren'in en büyük düşmanlarındandır. Beslenme konusunda düzgün bir yaşantım pek olmadı. Kendi işimi yaptığım için yemek saatleri de belirsiz olunca pek bir düzenim yoktu ama düzenli olarak futbol oynadığım için (haftada en az 2 halı saha maçı, çoğu zaman 3 ) kilo sorunum pek olmadı. Geç yaşta evlenme ve evlenme sonrası yaş grubunda olan arkadaşlarımın futbol oynamayı bırakmasının da etkisiyle 2 senede 91 kiloya ulaştım.

Yazdıklarım biraz karışık oluyor sanırım ama belirttiğim gibi fazla düzenli bir program yapmadım. Akşam yemeğinde ise bir çorba veya bir tabak yemek yanında büyükçe bir salata yapar eşimle beraber yeriz. Tabii ilerleyen saatlerde karın acıkıyor, eee yemeyi seven insanlarız... Çay veya soda ile yine biraz fındık veya badem yeterli oluyor.

Hafta sonları ise tamamen serbest :) Cumartesi akşama kadar yine dikkat ediyorum ama akşam yemeği ve özellikle pazar kahvaltısında sınır tanımam :) Bir arkadaşımın sözü var çok hoşuma gider. Yemek yemediğim zaman mutsuz oluyorum. Ben tam olarak onun gibi değilim ama bakış açım şu; Yemek yemediğimde yani istediğim herşeyi yemediğimde mutsuz olmuyorum ama yediğim zaman mutlu oluyorum. Profesyonel sporcu değilim, olma isteğim de yok. Biraz dikkat, biraz spor yeterli oluyor.

Kış sezonunda bisiklet haliyle azalıyor. Kapalı spor salonlarından hiç hoşlanmam ama yüzmeyi severim. Yüzüyorum ve gittiğim spor salonunda spinning denen şeyi keşfettim. 30 dakika boyunca bisiklet üstünde çılgınlar gibi pedal çevirip fena terliyorsunuz ki bu çok keyif veriyor. Zorluk derecesini kendime göre arttırıp bisiklet üzerinde de faydalarını görmeye başladım zira yokuş çıkışım eskiye oranla daha da iyileşti. Şu aralar haftada 1 gün anca binebiliyorum ama en az 2 gün salona muhakkak gidiyorum. Salon çıkışı eve geldiğimde de mesela beyaz pilav hayranı olmama rağmen eşim de çok sevdiği için çoğu zaman bulgur pilava yaparız. Bir tabak bulgur pilavı ve 1 kase yoğurt yetiyor da artıyor.

Tabii bunlar biraz fedakarlık gerektiriyor. Eşim de iyi yiyici olunca ki kendisi sebze uzmanıdır, ara ara kaçamaklar da yapıyoruz. İşten gelmişiz, yorgunuz, kötü bir iş günü geride kalmış ee şimdi 2 lahmacun yemeyelim mi? :):) Yani o kadar da abartmaya gerek yok en azından benim bünyem için.

Kendimi bildim bileli migren hastasıyım. Kullandığım ilaçların çoğu teknik olarak çok bilgim olmasa bile beta bloker denen ilaçlar ve bu ilaçlar ciğerlere etki edince vücut mevcutta olan herşeyi korumaya alıyor. Güzel bir diyetle insanlar ayda 3-4 kg verebilirken ben sadece 1,5-2 kg verebiliyorum ki bazen bu 1 kg ile sınırlı kalabiliyor. Burada sabır ve irade devreye giriyor.

Mesela siz karma karışıkta olsa anlatmaya çalıştığım düzeni hayatınıza eklerseniz çok daha hızlı sonuç alacaksınız. Şu an 79 kiloyum, hafta içi yaptığım spora göre 78-79 arası gidip geliyorum. Amacım 75 kg olmak ama artık işler iyice zorlaştı. Özellikle göbek bölgesi ve yanlarda olan yağlar erimemekte direniyor. Oralar için de özel bir çalışma veya diyet uygulayabiliirm. Bunun yine kendi çapımda araştırmasını yapıyorum.

Yani hasılı; çokta büyütmeye gerek kalmıyor. Sporu hayatınıza sokun, beslenmenize biraz dikkat edin gerisi geliyor. Benim bilgimle ve bilgi düzeyimle ne kadar faydası olur yazdıklarımın bilemem ama en azından sorduğunuz için paylaşmak istedim.

gacvokem

Üye
Tepki
58
İsim
ömer
Bisiklet
Scott
arkadaşlar yemekleri kısın ekmeği , tuzu , şekeri kısın hatta kullanmayın, ara öğün saatleri belirleyin misal, kahvaltı, ikibuçuk saat sonra ara öğün (bir meyve yiyin 15 dakika sonra yoğurt yada ayran için bu çok önemli kan şekeriniz düzenli olacak aşırı acıkma hisiniz vede tatlı isteğiniz azalacaktır vede metabolizmanız çalışacaktır, öğle yemeğinde ekmek yemeyin öğleden sonra iki buçuk saat sonra ara öğün ve de 15 dakika sonra ayran yada yoğurt akşam ben yemiyorum meyve vede yoğurtla geçiştiriyorum bu dediklerimi yap 3 ayda fitsiniz ben 15 kilo verdim ha hiçmi tatlı yemedim, aksine 15 günde bir künefe yedim buda bana ödül oldu çok şükür rahatım aldığım giydiğim elbiseler çok rahat oluyor insanların bakış değişiyor kilo verince sıhatli oluyorsunuz,bir beş kilom kaldı onuda 5 aya yaydım ayda bir kilo sizde uygulayın başarırsınız

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende birazda kilo için sürüyorum ama abur cuburları,ekmeği tam olarak kesemedim bir türlü.Bazen bisikletten dönüyorum, kafam dönüyor, halsizleşiyorum.Markete girip bir maden suyu alayım derken, yanına ufak bir çikolatada alsam bir şey olmaz derken onun yanınada dinlenirken hafiften kıtırdatmak için bir kraker, kraker meyvesusuz gitmez vs vs derken bildiğin ortalığı toplamış çıkmışım. :) Ekmek yemeyince çabuk acıkıyorum ve daha fazla yemek yeme ihtiyacı duyuyorum.Su bizim gibi zayıflamaya çalışanlar için vazgeçilmez bir içicek ama çay içmeyide çok severim, çay içincede su içesim gelmiyor. Bakalım nasıl vereceğiz bu kiloları...

• Beğen
Tepkiler: dodurgalı_06

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benimde boyum 168 kilom 92 idi 2 buçuk ay öncesine kadar. 5-6 senedir sürekli kilo vermem lazım diyordum. Bir kaç kez spor yapmayı denedim ama bir yerden sonra yıldım bıraktım. Yemeyi çok seven bir insanım. Bende yemek yeyince mutlu olanlardanım :D Son zamanlarda da sürekli fastfood şeklinde besleniyordum. Hiç ev yemeği yapmadan tüketmeden... Tabi sonra vücut dayanamadı bir gün ve deli baş ağrım tuttu. Hastaneye gittim tansiyonum 16/9 olmuş. Verdiler dil altı hapı, bastılar iğneyi popomdan :D 1 hafta tansiyonum 14/8 altına inmedi. Bende bu sürede düzgün ve tuzsuz beslenmeye başladım. 2 Hafta sonunda anca 13/7 civarına indi tansiyonum. Bu popo korkusuyla da zaten uzun zamandır istediğim bisikleti edinmeye karar verdim ve satın aldım. Bu arada artık fastfood tüketmemek cebime de yaradı. Biraz hesap kitapla farkettim ki her ay fastfood yemeklere 1000-1200TL civarında bir para harcıyormuşum. Bisikletle turlamaya ve onun dışında iş çıkışı eve yürümeye başladım. Ve tabi fastfood hayatımdan tamamen çıkardım. Hayatımda hiç olmadığı kadar düzgün besleniyorum artık. Şu an tansiyonum da iyi hiçbir ilaç kullanmama gerek kalmadı. Kilomda 77 :) Daha da vericem; kendime bir hedef belirledim hem kilo vermek hemde biraz kas yapıp vücudu şekillendirmek için :) Velhasıl bisiklet güzel bir şey. Sağlıklı yaşam güzel bir şey.

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
@soulless Çok teşekkürler emek verip yazmışsınız :harika:
Benim en büyük sorunum abur cubur çerez ve tatlı zaafım :p
Spor her daim hayatımda yürüyüş koşu ve eski aşkım bisiklete geri döndüm o yüzden sıkıntı yok ;)