Bisiklet boyama püfleri

Un0

Üye
Tepki
3
Ben birşey sormak istiyorum bu koçtaşta fln satılan sprey boyalarla boyama imkanımız yokmu üstündeki boyanın üzerine atma gibi yani?? Benim bi arkadaşım boyamıştı spreyle bisiklete hiçbirşey uygulamadan direk spryle siyaha boyadı .. üstündeki boyayı çıkartmak gerekiyormu yani illa ki ?? Bnde boyamak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkrler..

Scudo

tekteker

Forum Demirbaşı
Tepki
125
İsim
Volkan
dayanıksız bir boyama yöntemi güzel sonuçlar ortaya çıkarabilirsiniz ama dayanıklılığı olmuyo ben çok denedim :D

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
@tekteker

Kanka dayanıklılık astar ve attığın verniğin kalınlığı , kuruma süresi ile çok ilgili!
Dayanıklılık istiyorsan ve fırın imkanın yok ise şayet; astarı 2 kat atacaksın ama her kat için 12 saat bekleyeceksin.Zımparasınıda en ince zımpara ile bol sulu yapacaksın.Boyanın her katı için en az 8 saat bekleyeceksin boyaya tam kuruma gerçekleştikten sonra muhakkak pasta uygulaması yapacaksın ve astarı en az 4 kat atarak her katta en az 12 saat bekleyeceksin. O zaman fırın kadar sağlam ve dayanıklı olur! Toplam 8 ila 10 gününü alır ama inan buna değer! Örneği bnm makina çizik sadece zincirin orada var oda koruma takmadığım içindir!

Un0

Üye
Tepki
3
Tekteker spreyle boyama için söylemiş sanırsam..:cool:

Un0

Üye
Tepki
3
benm bi arkadaş yapmştı 1 saat te bitirdi.hemen kurudu ve sürmeye başladı fırın vernik fln hiçbiriyle ugraşmadan 8 10 gün diince bn dedim heralde prof.boyamadan söz ediyorsun :)

tekteker

Forum Demirbaşı
Tepki
125
İsim
Volkan
@cannonfire

kanka astarı yüzünden pahalıya geldi derler ya öle oluyo işte senin dediğin spreyle o kadar masraf yapana kadar başka yöntemlere başvurmak daha i gibi

kadronun ful boyasını sökerdik enküçük kaynak aralarındakini bile....
islak zımpara ile ile de oldukça iyi bir yüzey yapardık..
ortalar metalik gri birleşme yerlerine doğru siyah yapmıştım birde orjin şekilde bıanchı cıkartmalarını yapıştırmıştım her kez yenimi aldın diyodu yoo eski bisikleti boyadım diyodum inanmıyoladı :D (boya kombinasyonumu çalmayın haa :D :D)

ben o bisikleti boyadıktan sonrabi 4 sene kullandım boyası falan dökülmedi dayanıklılıktan kastım bi yere çarptığında orası çabuk kazınıyodu.

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
Doğru diyorsun ama şöle bir avantajı var 3 yada 4 renk yapabiliyosun. Boyatmaya kalkınca uğraşmıyor abi boyacılar tek renk yapıp bitiriyolar işi. ama tabi düşünce olaylar değişiyor.Fırın boyaya kolay kolay bir şey olmuyor. Fiyat da işin içine girince fırın en mantıklısı ama kendin yapıncada bir başka güzel oluyo beaaa:D

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
@Un0

Babacan eğer sprey boyayı akrilik değilde sentetik kullanırsan fırına sokabilirsin dolaylı olarak prof boyama olur:D ama 10gün sana olur 18 gün! Çünkü kat araları 24 saate çıkıyor o zaman!Sabredebilirsen en sağlam boyama şekli bu! Daha profa kaçarsan Çağrı gibi 1 kompresör 1 tabanca edinip çok daha sağlıklı çalışmalar yapabilirsin ama süreler hemen hemen yine aynıdır!

Un0

Üye
Tepki
3
Valla Boyadım bisikleti metalik maviye spreyle :) boyanmaması gereken yerleri bantladım ve... Sıktım Sıktım Sıktım :D:D Çok güzel oldu bisiklet ..

tekteker

Forum Demirbaşı
Tepki
125
İsim
Volkan
@Un0

göbeğin yerine oturdumu :D :D şaka
zevkli oluyo boyayı kazıması zımparası kafana göre boyamak ayrı bi zevk
ben uyku uyumuyodum gözümde canlandırıyodum nasıl olacak diye ufakken

Un0

Üye
Tepki
3
kazımadan direk üstüne .. :D bide thundercats in amblemini çaktkmı üstüne cam boyasıyla tam oljak ..:)

Tepki
12
Çok saol abi benim bisikletimin boyaya ihtiyacı var hep çürüdü:Dönce boya sökücüyle sora zımparalayıp:D

@tekteker

abi ben şu an gözümde canlandırıyom uyurken hemde her qece:D:D

imhoteb

Aktif Üye
Tepki
46
Bisiklet
Salcano
@cannonfire

şey ben şu tarafı merak ettim muhakkak pasta uygulaması yapacaksın ve astarı en az 4 kat atarak her katta en az 12 saat bekleyeceksin. yazmışsınız burdaki astarı anlayamadım cilayı mı kastediyorsunuz ben de bikaç güne kadar bisikletimi boyamayı düşünüyorum da en fazla 3 sene kullanırım bana da bunlara ek olarak dayanıklılığı sağlamak için neler yapmalıyım yazarsanız çok sevinirim

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
@imhoteb

Güzel yakalamışsın ben daha yeni farkettim! "astarı 4 kat atarak" dediğim yerde astar değil vernik olacak o!

• Beğen
Tepkiler: Daywalker

Reobig

Üye
Tepki
1
arkadaşlar orjinal boya nasıl bulabiliriz , malum piyasada ki normal sprey boyalar ile boyadığımızda çok mat ve kalitesiz bir iş ortaya çıkıyor ne kadar işçilik iyi olsada , bianchi x2 pro kullanıyorum şuan üzerinde orjinal boyası var ama bazı yerlerinde küflenme oluşmuş , orjinal boya konusunda ne yapmam gerekir ?..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
peki farklı farklı yerlerde birçok çizik var bunları nasıl boyarız. ya da boyamadan çizikler ortadan kalkar mı?

sbs

Üye
Tepki
123
Bisikletinizin görünüşünü değiştirmek, ufak tefen çizikleri yoketmek için aklıma gelen yöntem belki bazılarınızın işine yarayacaktır. Ucuz maliyet, etkin çözüm.

Bircoğunuzun tanıdığı bildiği reklam, tabela işleri yapan yerler vardır. Kesim yaptıkları yapıştıcı folyelerin artıkları genelde işlerine yaramaz oluyor, 8-10 cm genişliğinde folyeler birçok derde deva olur. Makas ile farklı desenler kesebilirsiniz. Yapıştırması kolay, hava kabarcıkları kalırsa toplu iğne ucu ile yokedebilirsiniz. Daha profesyonel yapıştırmak isterseniz, yapıştırmak istediğiniz kısmı ve folyeyi bir-iki damla bulaşık deterjanını su ile karıştırarak ıslatın. Bu yöntem ile hava kabarcığı kalmadan folyeyi yapıştırmak olanaklı. Masraf yapmadan bisikletinize farklı havalar verebilir, daha sonra boya yaptıracak olsanız bile sonuç hakkında karar vermeniz kolaylaşacaktır. Nerelerin hangi renkte boyanacağı, nasıl görüneceği konusunda ön fikir edinmiş olursunuz. Fazla masraf etmediğiniz, çok zaman harcamadığınız için hoşunuza gitmemesi halinde folyeyi çıkarmanız bir kaç dakikanızı alacaktır. Kolay gelsin.

Sevgiler, selamlar. Selahattin

• Beğen
Tepkiler: MertSayın

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Astar boyayı, boyamak istediğiniz renk yerine kapatıcılığı yüksek bir renk ile atabilirsiniz. Örneğin ben pek çok bisiklet boyasından evvel beyaz astar atılmış olduğunu gördüm. Siyahj boyaların bile altında...
Alttaki beyaz, boyanın renginin daha güzel ortaya çıkmasına neden oluyor.
Metalik renk arzu ediliyorsa, astar rengi önem kazanıyor. Benim kullandığım metaik boya neredeyse şeffaf gibiydi ve rengi içindeki metalik parçalar veriyordu. O nedenle alta beyaz (veya siyah) boya atmak metalik vurguyu arttırıyordu.
Siyah üzerinde parlayan kırmızı metalik parçalar ya da beyaz zemin üzerine atılmış bir metalik boya hoş duruyor. Üstelik bu tip biruygulama ile 2 renkli tasarımlar da yapılabiliyor. Astar olarak örneğin siyah ile tüm bisiklet boyanıp daha sonra 2. metalik renk ile istenen bölümler boyanabiliyor. Dipte siyah gizem katarken beyaz derinlik veriyor.
Tabii en üste de vernik atmak kaydıyla...
Bol bisikletli günler...