Bisiklet Aranıyor !

Mert Özer

Üye
Tepki
17
İyi Günler Abiler Ablalar

Önerebileceğiniz Şuan İçin 150 200 Liraya Bisiklet varmı bisikletler hakkında hiç bir fikrim yok sadece 1 2 ay idare edebilecek Ankara içinde dolandığımda sorun cıkarmayacak bir bisiklet arıyorum öğrenci adamız haliyle ucuz lazım :D Önerilerinizi Bekliyorum. Şimdiden Teşekkürler

Scudo

diavolo

Forum Bağımlısı
Tepki
486
ikinci el ilanlara bi göz atmanı tavsiye ederim, belki biraz daha ekleyerek de temiz shimano setli bişi bulabilirsin. Ankara'nın yokuşları ünlüdür dolayısıyla amörtisörsüz (özellikle kadrosu amörtisörsüz) modelleri tercih etmeni tavsiye ederim, yani hafif bi bisiklet.

Mert Özer

Üye
Tepki
17
@diavolo

Cevabınız İçin Teşekkür Ederim. Ama 0 Almak İstiyorum Mümkünmü bilmiyorum ama :)

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
bende ankarada yasıyorum ama o dedigin şekilde anca metroda falan bisiklet bulursun o bisiklet te büyük ihtimal cift amortisörlü hi ten kadro bişe olur onlar hem o kadar saglam deil hemde inanılmaz agır olurlar (25-30 kg civarında ) onuda anca yokus asagı kullanabilirsin eger 0 istiyosan 290 lira bu bisikleti alabilirsin en azından alimimyum kadro
(link)

Ali ERTURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
354
Bisiklet
Whistle
Öncelikle merhabalar.Ben de öğrenciyim ve ucuz mal alacak kadar zengin değilim.Demem o ki 150 200 TL lik bisikletler ki siz de 0 arıyormuşsunuz süper marketlerde satılan bisikletlerdir ve bu bisikletler bence en uzak durulması gereken bisikletler.Çok çabuk sorun çıkarır, vites geçisi doğru düzgün olmaz.Bozulan parçaları değiştir vs astarı kılıfından pahalıya gelir.Anladığım kadarı ile bisiklete de yeni başlıyorsunuz, bu tarz bisikletler sizi soğutur, keyif alamazsınız sürerken..

Ama azami bütçem de 150 200 TL diyorsun, ozaman 2. el sabit kadrolu modellere yönelmelisin bence.Hatta senin yerinde olsam biraz daha bekler ve daha üst seviye bir model almak için para biriktirirdim.1 2 ay idare etsin diyorsun.Bu bisikletin vites aksamı zaten 1 ay bile dayanmayacaktır.2 ay için 200 TL mi vereceksiniz yani !?

Selamlar.

Mert Özer

Üye
Tepki
17
@Ali ERTURAN

1 Ay Sonra Staja Başlıyorum Ve +400 Üzeri Maaş Alacağım Fakat Hem Kilo Vermek Hemde Hobi Amaçlı Alıyorum Bisikleti Daha Sonra aldığım maaş ile daha iyi bir bisiklet alabilirim onun için 1 2 ay İdare Edebilecek bir bisiklet arıyorum :)

diavolo

Forum Bağımlısı
Tepki
486
internette araştırırsan Salcano'nun Excel modelini 200 lira civarına bulabilirsin. Salcano Leonardo modelini de 280 civarında bi fiyatla alabilirsin, aradaki en büyük fark Shimano arttırıcılı olmasıdır. 300liraya kadar çıkarım diyorsan da Bianchi Speed alabilrisin. Arkadaşlar da benimle aynı görüşte, çift amartisörlü bisikletleri forumdaki arkadaşlar pek tercih etmiyor.

diavolo

Forum Bağımlısı
Tepki
486
@Mert Özer

Bu son mesajını da okuduktan sonra şunu ekleyim, yukarıda yazdığım bisikletleri maaşını almaya başladıktan sonra upgrade (daha iyi parçalarla bisikleti daha hafif daha sağlam hale getirmek) edebilrsin.

Mert Özer

Üye
Tepki
17
@diavolo

Cevabınız İçin Teşekkür Ederim. Bu Bianchi Speed Şehir içindeki uzun yollarda tabi bana göre uzun 50 60 KM lik yollarda sorun cıkartırmı ?

diavolo

Forum Bağımlısı
Tepki
486
Sorun çıkarmaz, yani kullanımdan kaynaklanan sorunları o fiyat aralığındaki bisikletler ve hatta bütün bisikletler çıkarır, dikkat edeceğin konular var mesela "zincir ön ve arka dişlilerde uyumlu olmalı. ayrıca bisikleti zorlamaya başlamadan vites değiştirmelisin" gibi. genelde bilmeyen arkadaşlar yokuş başlayıp pedal çevirmekte zorlanmaya başlayınca vites küçültmeye çalışyorlar gerçi bunlar bile sağlam bir bisikleti bozmaz ama insanı bisiklet sürmekten soğutur. bu arada benim verdiğim fiyatlar netvitrinim'dendi. Ankarada benim de arada bir alışveriş ettiğim Performans bisiklet var, ordan Sedona Scudbike aiabilirsin. 350tl gibi bi fiyatı var.

Mert Özer

Üye
Tepki
17
@diavolo

(link) Bu Bisiklet Nasıldır Yukarıda Bi Abimiz Yardımcı Olmuş Sağolsun :) Ağırlığı Ne Kadardır Birde kilo verdirirmi ayda ne kadar veririm ?