Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet Almayı Düşünüyorum ancak kafam çok karıştı.

frantic

Üye
Tepki
1
arkadaşlar merhaba.
forumunuza daha yeni üye oldum yaklaşık 3 saattir araştırıyorum fakat işin içinden bir türlü çıkamadım. Ben yeni bir bisiklet almayı düşünüyorum ayırdığım bütçe 300 - 450 Ytl 23 yaşındayım 1,78 boyum. Haftanın her günü bisikleti kullanacağım. işe gidip gelirken ve gün içinde kullanacağım (Günde tahmin ediyorum 30 km falan yaparım) hafta sonlarıda dağ tepe vs.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Scudo
salcano ng600 size ilk tavsiyem olur...

• Beğen
Tepkiler: frantic
arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum yalnız şöle bi sorunum var benim istanbuldan yada başka bi şehirden bisiklet alma şansım yok. (Şahsi kredi kartım yok o nedenle ailem mail order yada netten alışveriş için izin vermiolar):( bana izmirde bulabileceğim modellerden tavsiye ederseniz çok hora geçecek.

İzmir'deki Salcano bayileri ;
AVCI MOT. (0232) 544 94 94
EFEOĞLU DTM (0232) 671 25 29
GÜMÜŞKAYA DTM (0232) 462 55 64
GÜNGÖR MOB. (0232) 616 88 88
İPEKYOLU SAN. (0232) 467 25 54
RAFETLER TİCARET (0232) 461 29 99

Telefon ile ellerinde istediğiniz ürünün bulunup bulunmadığını sorabilirsiniz.

burda vermiş olduğunuz Solcano bayilerini aradım ve bu bayilerden üç tanesi solcanonun sadece motorlarını sattıklarını söyledi. :( vede diğerlerinde de ng600 ve ng450 modelleri yokmuş.
bir tanesi ng700 modelinin olduğunu söyledi ona da solcanonun adresinden baktım oda kadrosundan amortisörlü eğer ona uygun derseniz şimdi çıkıp alabilirim.
Başınızı ağrıttığım için özür dilerim.
Yardımlarınız için tekrar teşekkürler.

frantic eğer istersen marka alacağına çankayaya gider 350 ytl ye iyi bir bisiklet alabilirsin (Şahsen benim görüşüm )

çankayadan bisiklet almayı düşündüm dersem yalan söylemem ama bisiklet konusunda çok fazla bir bilgim yok o nedenle ordanda alamıyorum malesef:(

izmirin merkezinde bir yer aklına gelebilecek her şeyi ucuz fiyata bulabileceğin bir yer. Ama kalite olayı konusunda insanların bilgisi olmayınca (benim gibi) kazıklanma ihtimalleri çok yüksek oluyor.

Frantic benimde fazla bilgim yok ama salcano bayiinden alacağın bisiklettede kazıklanma ihtimalin var

frantic sana bir oneri: madem cankaya ucuz, o vakit oraya bir git ve aklina yatan bisiklet ve modelleri buraya yaz.. hatta gitmeden once forumda bir arama yapabilir, ya da buraya uye olan bisiklet magazalarinin sitelerine girip urun karsilastirmasi yapabilirsin.. sonra da aklina yatan bir urunun benzerini ya da aynisini cankayada arar, eger yok ise, orada icine yatanlar arasindan buradaki arkadaslarin fikirlerini sorarsin..

elinde bir not defteri ya da digital bir kamerayla biraz dolanmak gerekecek ama :D bence sonucun icine sinmesi icin deger :D

• Beğen
bikergrrl orada marka fazla bulamazsınız.Bu yüzden modelleri kolay kolay bulamayabilirsiniz.Ve oradaki çoğu bisikletin web sitesi maalesef bulunmamakta.

Anlaşıldı, bizim Perşembe Pazarı, Tahtakale, Polonya Pazarı, Rus Pazarı vs vs gibi neredeyse her semtimizde bir tane bulunan, ürünlerin çok çeşitli, ekonomik ancak adetsiz olduğu yerlerin İzmir şubesinin adı; Çankaya :).

İstanbul ile ilgili harika bir anı var bende.
Tamam, tamam madem istediniz anlatayım.

Halil in bahsettiği tahtakale herşeyin satıldığı bir yer, herşey var ancak kalite neredeyse hiç yok. Garanti , fiş, vergi falanda bu mekanlara çok uğramaz.
insanların kafasında hep en ucuz ürünleri satıldığı yer olarak bilinir.
neyse anıya geçelim ;

Arkadaşım Amerika Philedelfia ya ya gidecek ancak ucuz uçak bileti bulamamış. Bu konuyu bir arkadaşı ile konuşurken, arkadaşın babaannesi duymuş, hemen konuşmaya katılmış

"-- oğlum tahtakaleye baktın mı" demiş "orada ucuz bulabilirsin."

Öyle yer etmişki teyzenin kafasında tahtakale.

:D komikmis :D

ama oyle demeyin, bisiklet konusunda emin degilim fakat bazi seyleri tahtakale ve turevlerinden birebir bulabiliyorsunuz (yani gidip TREK ya da kaliteli gidon borusu bulacaksiniz demiyorum tabii ki) mesele aradiginiz seyin ne oldugunu cok iyi bilmek.. Ben bir donem karanlik odami oradaki labaratuar alet edevat toptancilari sayesinde normal bir karanlik odanin 10da biri fiyatina duzmustum..

Ama iste konunuza hakim olmak, aradiginiz seyin alternatifini gordugunuzde kaliteyi degerlendirebilecek kadar bilgiye sahip olmak gerekiyor.. ama garanti, taksit maksit yok tabii :D buldun buldun, aldin aldin :D

chaari nin dediği gibi bende sana salcano ng600 öneririm ama o sizin oralarda yok demişsin.. ve ng700 ün bulunduğunu belirtmişsin..ng700 yanılmıyorsam arka amortisörlü..ama sen işe gidip gelirken ve gün içinde kullanacağından o bisiklet seni yorabilir..onu kullanırken arka amortisörü olmayanlara göre daha fazla enerji harcarsın..
oradaki salcano bayilerine bir sor belki ng600 istek üzerine getirtebilirler..(bazı bayi ve firmalar eğer kendilerinde o üründen yoksa kendi siparişlerinin arasında senin istediğin ürünü de getirtiyorlar da...)
:)Said

• Beğen
Bende size Karşıyakada Seda bisiklete gitmenizi öneririm.Orada pek çok kalite markayı bulabilirsiniz.Ayrıca ucuz bisiklette satıyor.

• Beğen

ben seda bisikletten hussar amaoba aldım. çok memnunnum. ne istediğini sölersen hemen tavsiyede bulunuyor. bülent abime burdan selamlar. formu okurssa

• Beğen

halil telekomikosyoncu musun yaw.... nereden buldun bu kadar no'yu neyse işin şakası bi yana o bütçeye NG600 ii gider..aslında biraz daha paran olsa NG350 önerirdim

• Beğen
Back