Bisiklet Almak?

northpower

Üye
Tepki
9
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar
İstanbul avrupa yakasında ikamet ediyorum. Şehiriçi gezmek hobi olarak bisiklete binmek ve arada da ormanda bisiklet turlarına katılmak için bisiklet almak istiyorum.
Şehir bisikletine ayrı dağ bisikletine ayrı para verme şansım olmadığı için her ikisi için de kullanabileceğim bir bisiklet almak istiyorum.
175 cm,76 kg 'ım.
yardımcı olursanız sevinirim.

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
ön amartüsörlü şehir bisikleti olabilir

northpower

Üye
Tepki
9
Bisiklet
Salcano
1000 TL ye kadar bütçem var ama taksitle almak zorundayım. doğrudan bisiklet önerisi yapabilirseniz çok sevinirim

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
şu bisiklet işini görebilir
(link)

northpower

Üye
Tepki
9
Bisiklet
Salcano
güzel bir model ama daha spor görünümlü birşeyler düşünüyorum ama teşekkür ederim bu da aklımda olsun. bu bisikleti önerme sebebiniz nedir? Hangi yönlerden bana daha uygundur?

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
hem yola hem araziye uygun bi bisiklet.
salcano uygun fiyata donanımı iyi olduğu için en üst limit fiyatı bunu seçtim. hatta senin üst limitinden 100 lira fazla.
daha spor gözüksün istersen bu fiyata orantılı artar :)

northpower

Üye
Tepki
9
Bisiklet
Salcano
Focus lost lagoon u yeni duydum. gerçi bisiklet konusunda çok az bilgim var o da ayrı mesele

northpower

Üye
Tepki
9
Bisiklet
Salcano
arada yazlığa gidiyorum orman içine girmek istiyorum. durmadan lastik patlamasıyla uğraşmak istemiyorum. ince lastik bu yüzden sıkıntı çıkarır diye duydum doğru mudur?

hsnbykkls

Forum Demirbaşı
Tepki
282
İsim
Hasan Büyükkeleş
@northpower alacağınız lastiğin kalitesine bağlı. 750 tl ye ikinci el giriş MTB denk gelebilir. Kalan parayla da kask, eldiven vb ve lastik alınırsa sıkıntı olmaz :)

hsnbykkls

Forum Demirbaşı
Tepki
282
İsim
Hasan Büyükkeleş
@northpower ikinci el salcano astro o fiyatlarda olur. Kullanılan sistemlere bakarsan, çoğu markanın öyle bisikletlerinin ikinci eli o fiyata olur

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)
(link)

northpower

Üye
Tepki
9
Bisiklet
Salcano
@(link) salcano astro larda tx serisi vites aktarıcı var diye biliyorum ve vites kalite serilerinin en altı değil miydi tx serisi. ikinci el de alırım ama anlamayan biri için tehlikeli değil mi ikinci el bisiklet. çatlak kadro bağlantı noktası olsa anlamam sonuçta.

northpower

Üye
Tepki
9
Bisiklet
Salcano
öneri için teşekkür ederim carraro 225 i ciddi ciddi düşünüyorum yalnız dağa bayıra ormana gittiğimde lastik patlamaları çok yaşar mıyım ve bildiğim kadarıyla hybid model olan 225 için orman içlerinde sağlamlık açısından problem yaratır mı?

bir de aklıma takılan 175 cm 75-78 kg arası ağırlığındayım. kaç inc jant ve kaç cm bisiklet almalıyım?

northpower

Üye
Tepki
9
Bisiklet
Salcano
bolca forum okuma. internette bisiklet satış sitelerinde özellik inceleme ve daha birsürü şey... ve nihayet bugün (link) 'ten ( Ensar ve Hasan Arkadaşlara çok çok teşekkür ederim ) Salcano NG350 kırmızı siyah olan modeli aldım. Kredi kartına taksitle almama rağmen gayet güzel indirim de yaptılar. Bisikleti kurup teslim ettiler ama arabaya sığmadığı için ön tekeri söküp arabaya koydum eve getirdim geri taktım ama fren diske sürtüyor. yarın fırsat bulursam gidip ayarını tekrar yaptırıp keyfini süreceğim inşallah :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@northpower

Lastiğin patlama konusu incelik kalınlığıyla ilgili değil, kullandığınız marka model, doğru hava basıncı (belki de en önemlisi bu), ve lastiğin kullanım ömrünün sonuna yaklaşıp yaklaşmamasıyla ilgilidir.

Şu belki fikir verebilir: :)

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba, Carraro Force 330 kullaniyorum. Gayet memnunum. Renk uyumu ve spor görünümü kesinlikle tatmin edici bence. Bunlara önem verdiğinizi düşünerekten söyledim.

northpower

Üye
Tepki
9
Bisiklet
Salcano
@Kahveci107 elbette birden fazla parametreye bağlı bu lastik dayanıklılık işi. Videodan da anlaşılıyor yol için harika lastikler, özellikle zırhlı lastikleri de gördükten sonra kalite ortada dedim bende ama orman içinde giderken alt kısmından değil de lastiklerin yan kısımlarından çaprazdan darbe alma riski daha yüksek. kırık dal parçaları kıymıklar vs beni çok düşündürüyordu bir de zemin yumuşak olursa ince lastik batar diye tahmin ettim. Yol bisikleti sürme zevkini de yaşamak istiyorum ama "tamamen duygusal" sebeplerle ona daha sıra var. Hele şu mtb ile dağ bayır gezip hakkını vereyim. Sonra ince lastik takıp denemeyi düşünüyorum sonra duygusal nedenler ne gösterir bakarız artık. video çok güzeldi tekrar bilgilendirme için teşekkür ederim.