Bisiklet almak istiyorum

batuhan90

Üye
Tepki
0
İsim
Batuhan
Bisiklet
Kron
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. 7 yıldır aynı bisikleti kullandığım için yeni bisiklet almak istiyorum. 700 tl bütçem var. Dağ bisikleti alıcam, ancak bisikletimi şehir içinde kullanıcam. 700 tlye güzel önerileriniz bekliyorum. Herkese şimdiden teşekkürler. :)

Scudo

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Dağ bisikleti alıp neden şehir içinde kullanmayı düşünüyorsunuz?

Ya da tersinden sorayım şehirde kullanmak için neden dağ bisikleti arıyorsunuz?

fbyram

Üye
Tepki
39
İsim
B.Emeksiz
Bisiklet
Salcano
Salcano ng 550 hd bakabilirsiniz.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Salcano NG650 kesin önerilecek ancak cidden, şehir içinde neden dağ bisikleti bakıyorsunuz?

batuhan90

Üye
Tepki
0
İsim
Batuhan
Bisiklet
Kron
Malum şehrimizin yolları dağ gibi her yerde girintiler çıkıntılar bisiklet yolu desek yayalara, motorlara, park yerlerine dönüşmüş durumda bunları göz önüne alırsak dağ bisikleti almak daha mantıklı geliyor bana.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@batuhan90 Dağ değil hibrit bakılmalı bana göre.Aynen, tam da bu mantıkla dağ bisikleti aldım ben.Bir kez yol bisikleti kullandım sonra dedim ki abi bildiğin hamallık bu ya.1 ay sonra da sattım dağ bisikletini zaten.Ama senin bütçe yol için elverişli değil ve başlangıç olacak sanırım.İkinci el uygun bir hibrit bulman daha fazla yararına olur diye düşünüyorum ben açıkçası

• Beğen
Tepkiler: Orhan Akarkut

hufucu

Aktif Üye
Tepki
59
İsim
kaan
Bisiklet
Sedona
Bulabilirsen Btwin Orginal 520

C. Tiryaki

Daimi Üye
Tepki
501
Bisiklet
Scott
Lütfen artık şu "yolların durumu malum" sanrısı mı denir, efsanesi mi denir ne denirse artık ondan kurtulalım.

Çocukluk zamanımdan sonra, 1 sene önce tekrar bisiklet ile yandım tutuştum. Donanım olarak çok fazla bilgiye sahip olmasam da tür olarak çılgınca araştırma yaptım diyebilirim. Çok fazla da denedim. En sonunda şehir bisikletine karar verdim. Daha sonra dağ bisikleti alan arkadaşlarımın pişmanlıklarını biraz hüzün biraz keyifle izledim. Marka-model bimem. Bisikletlerin en güzeli sizin olsun. Ama size yürekten tavsiyem; şehir bisikleti alın.

Bisiklet kullanımının en az olduğu ülkeler içinde zirveye oynuyoruz. Galiba bu sebeple en fazla yanlış tercih ile şehir içinde dağ bisikleti kullanımda da listede üst sıralardayız.

Acele etmeden, marka ve modelden önce tür araştırması yapmanızı, kullanıcıların yorumlarını okumanızı tavsiye ederim.

Otep

Üye
Tepki
20
İsim
hüdaverdi
Bisiklet
Mosso
Bende şehir içinde kullanmak için mtb aldım. Bugün 24 km yol yapmışım. Seçimimden memnun kaldım. Her secimde bazı şeylerden taviz veriyoruz. Mtb, bisiklet yollarımız olmadığı sürece en iyi secim yine de.

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
alacaksan hibrit al bknz carraro 224 ikinci el alırsanız üstüne ekipmanda alirsiniz.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İstanbul yollarında olsun başka bir yerde olsun bence bir hibrit her türlü işi görür, eğer dağa çıkmak vs. çok sık yapılmıyorsa.Off-road araçlar ve Cross motorlar şehir içinde daha çok yakar, yol sebebiyle falan, işte bu mantık dağ bisikletinde de geçerli.Çok enerji harcarsın yok yere.Hızlı mıdır? Hızlıdır bence.Özellikle ilk bisikletse, çocuklukta bindiğin çelik bisikletlere göre sana roket gibi gelir.Daha sonra şehir, yol bisikleti kullandıkça anlarsın aslında ne kadar enerji harcadığını boşa.Ya da yol lastiği takarsın, o da bir yöntem.Tabii geçici bir yöntem bana göre

• Beğen
Tepkiler: Orhan Akarkut

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
@batuhan90 Arkadaşlar güzelce açıklamışlar, şehir-tur bisikleti denen bisikletlerden alacaksınız. Çok seçenek var, bütçenize uyanı gözünüze gireni alacaksınız.

Tepki
11
İsim
DOĞAN TEKBAŞ
Bisiklet
Trek
Bende sizin gibi ilk bisikletime dağ bisikleti ile başlayanlardanım baktım çok yorucu ve gereksiz mtb ye geçtim dedim gerekirse ön maşayı kitler yoluma devam ederim lakin oda gereksiz ağırlık getirdi.şimdi şehir bisikletine döndüm.günümün doğrusu bu gibi
Önünüzde 2 seçenek var forumdaki arkadaşların tecrubelerine güvenmek diğer seçenekte bu durumu tecrube etmek 2 side yanlış değil şehir bisikletinin hafifliği rahatlığını bana sabaha kadar anlatsalar anlamazdım kullandım anladım.sonucta dağ bisikleti alsanız sonra satım başka bişeyde alabilirsiniz