Bisiklet alırken hangi ölçüye bakılmalı?

Tepki
0
benim boyum 157 cm bisikletimin kadrosu ise 16" fakat bana küçük geliyor tabloda ise bana uygun olan 14" yazıyor 18" kadrolu bir bisiklet alsam bir sıkıntı olurmu olursada nasıl problemler çıkar

Scudo
Tepki
1
benim boyumda 1.73 acaba 16'' bi bisikleti sele ve gidon yükselterek kullanabilirmiyim yoksa küçük mü kalır ben uzun süre kullanmak istiyorum çok büyük bi rahatsızlık duyarmıyım yoksa sele ve gidon kaldırdımmı tam benlik mi olur

Tepki
0
merhabalar hasan bey ben bisiklet alıcam ama hiç bi bilgim yok bisikletle ilgili yardımcı olcak kimsede yok bana yardımcı olabilr misin

Tepki
0
selamlar.. ben 19,5'' bir kron xc 1000 e sahibim. 14 yaşındayım ve 185 cm,64 kg yim. selesini boyuma göre ayarladığımda gidona kolumu uzatıyorum ancak kollarımı kırmak zorunda kalıyorum. ne yapmalıyım?

Cüneyt Kılıç

Forum Demirbaşı
Tepki
236
Bisiklet
Specialized
Arkadalar kadro boyu 16 olan sedona borla sipariş verdim ama doğru mu yaptım emin değilim. Boyum 1.78cm. Benim merak ettiğimm şu; kadro boyu elbette önemli ancak bu farkı sele boyunu ayarlayarak da çözemeyiz mi. Burada pek çok arkadaş aynı sorundan dolayı endeşeli benim de olduğum gibi. Diyelim boyu 1.80 olan arkadaş 16 kadro boyu aldı ve küçük geldi. Bunu seleyi 2 cm daha kaldırarak çözemeyiz mi?

Ercüment Özyurt

Daimi Üye
Tepki
387
@Cüneyt Kılıç

Kadro boyu sadece yükseklikle alakalı değil. Sele ile gidon arasındaki mesafe de küçülüyor. Benim boyum 1.72 ve 16 inç borla kullanıyorum, benim için çok rahat. Eşimin 14 inç borlası var. Bazen ona da biniyorum. O da rahat ancak seleyi yükseltsem de gidon biraz daha yakında oluyor. Ama onu da rahat kullanıyorum, çok sorun olmaz :)

Gerçi bisikletin gelmiş, fotoğrafta da belli dizin gidona çok yaklaşıyordur sürerken :)

Berkan Çifçi

Aktif Üye
Tepki
41
Arkadaşlar ilk sayfada verilen ölçüler dağ bisikleti için deniyor bir de yol bisikletleri için farklı ölçüler var. Benim sorum şu: tur bisikletlerinde kadro ölçüsü nasıl olmalı, dağ bisikletleriyle aynı mı?

Alp Kuterdem

Forum Demirbaşı
Tepki
84
benim usta arkadaşlardan duyduğum 16-17 inch bisiklet kadrolarının eğer off road şekilde kullanılacaksa 175-185 cm boy aralığındaki kişiler için uygun olduğudur.Sanırım off road da kücük inç ölcüsüne sahip bisikletler daha kolay kontrol ediliyor ya da ben yanılıyorum.Düz yol yani asfalt icinse boy ölçüsüne uygun kadro daha sağlıklı olur sanki :)
Tabi usta arkadaşlar daha net bilgi verecektir.

• Beğen
Tepkiler: Berkan Çifçi

Erman Tepe

Üye
Tepki
7
@ŞEYMA USLU

Forumda a'dan z'ye kadar bilgi mevcut, okumanızı ve araştırmanızı tavsiye ederim.

Tepki
0
merhabalar..benm boyum 1.73 bacak boyum 80 cm almam gereken kadro boyu 53 cm ancak tur bisikleti alıcagım için dikkate almam gereken ölçüler yol bisikleti ölçüeri olmalı..onca arastırmama ragmen giant x sport kadrolarının L boyu mu yoksa M boyu mu bana uygun tam çözemedim..bunu bilen biir yardımcı olursa memnun olurum.

Melih Koç

Two wheel addict!
Tepki
249
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar. Boyum 1.87 ve 85 kiloyum. Kadro boyu konusunu uzun zamandır araştırıyorum, ancak net bir sonuca ulaşamadım. Corratec X-Vert S01 Medium kadro almayı düşünüyorum. Tahminim 18" 'e denk geliyor. Bu kadro benim için uygun mudur? Yardımcı olursanız sevinirim...

Tepki
9
Bisiklet almak istiyorum.Alırken nelere dikkat etmem gerek acaba?Boy 1.67.Bisikletin çok ağır olmasını istemiyorum ve bisikletler hakkında fazla bilgim yok.Rahat ve kullanışlı olmasını istiyorum.Şimdiden teşekkürler...

nime

Daimi Üye
Tepki
78
@nursel çöl

En iyisi bisikleti almadan önce binip sürmek zira ölçü olarak detaylı bilgiler var konunun ilk sayfasında. Birde alacağın yer neresi bisiklet için ?

Tepki
9
Teşekkürler.Baştaki yazıları okumadan yazdım sanırım,en iyisi üşenmeden okumak.Ispartadan almayı düşünüyorum.İnternetten baktım ama 2. el istemiyorum ,baktıklarımı beğenemedim.

minolta35

Aktif Üye
Tepki
48
@nursel çöl

Valla şöyle en az bir haftanı geçir bu sitede ve ilgilendiğin her şeyi baştan sona okumanı tavsiye ederim.Tabii bütçe ve kullanım amacını da yazarsan sitedeki kıdemlilerin yardımını kolaylaştırmış olursun.

Tepki
9
Yeni üye oldum , bilmiyordum böyle bir forum olduğunu. Denk geldi diyebilirim...Evet sanırım bir hafta sırf okuyacağım... Bütçe olarak en fazla 500 diyebilirim, tabi ki fiyat önemli ama en başta içime sinmesi lazım. Kullanım amacıma gelince çok profesyonel bir amacım yok , sadece bisikletim olsun, arada okula giderim arada çarşıya , arkadaşlarımla bir yerlere giderim. Çok özellikli olmasına gerek yok , sanırım benim için renk çok önemli geri kalan detayları da bu forumdan öğreneceğim.Yardımın için teşekkürler...

minolta35

Aktif Üye
Tepki
48
Sitede markalar ile ilgili kısımda veya o markaların sitelerinde modeller ve resimleri var.Orada tercih ettiğin birkaç modelle ilgili düşünceleri sorabilirsin.(Bisiklet seçiminin altındaki konulara yeni başlık açarak)Ama fiyatlar 2010 olarak açıklanmadığından bulunduğun yerdeki bayilerinden bütçene uygun modelin hangisi olduğunu öğrenebilirsin.