Bisiklet alırken hangi ölçüye bakılmalı?

Terk edilmiş hesplap

Forum Demirbaşı
Tepki
465
İsim
Y. K.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@RedDawn aslında jant çapına göre değil kadro boyuna dikkat etmek daha önemlidir

• Beğen
Tepkiler: RedDawn
Scudo

Superevo

Daimi Üye
Tepki
339
İsim
Arif
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@RedDawn sen olaya çok yanlış yerden bakıyorsun kiloyla kadro ölçüsünün ne alakası var pantlonmu alıyorsun :) iç bacak boyun nedir ?

• Beğen
Tepkiler: RedDawn

RedDawn

Üye
Tepki
0
İsim
Şerif Türkoğlu
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

Superevo

Daimi Üye
Tepki
339
İsim
Arif
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@RedDawn kadro boyun kaç 17” veya 18” ise uygundur

RedDawn

Üye
Tepki
0
İsim
Şerif Türkoğlu
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

Superevo

Daimi Üye
Tepki
339
İsim
Arif
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Abi internetten kadro nasıl ölçülür diye baktım pedalın cıvatasından selenin borusuna kadar 51 cm ölçtüm.
51cm mtblerde 20” denk gelir ( 51/2.54 ) kadro sana büyük muhtemelen sele borusunu çok kısa kullanıyorsundur

Suspirium

Üye
Tepki
0
İsim
Celal G.
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Birkaç mesaj önce bir soru sormuştum arkadaşlar ama cevap alamadım.

Kollarımda ağrı oluyor ve belirttiğim gibi bir konfor sorunum var. Bu kadronun küçük ya da büyük olmasından mı yoksa gidonun alçak selenin yüksek olmasından dolayı mı? gidonu yükseltirsem sorun çözülür mü? Spam yapmak istemiyorum sorum 3,4 entry geride.

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Birkaç mesaj önce bir soru sormuştum arkadaşlar ama cevap alamadım.

Kollarımda ağrı oluyor ve belirttiğim gibi bir konfor sorunum var. Bu kadronun küçük ya da büyük olmasından mı yoksa gidonun alçak selenin yüksek olmasından dolayı mı? gidonu yükseltirsem sorun çözülür mü? Spam yapmak istemiyorum sorum 3,4 entry geride.
Ön tarafta fazla yük belirttiğiniz sorunlara neden olabilir. Kollardaki yükü azaltmanın bir sürü yolu var. Seleyi indirebilirsiniz, seleyi öne alabilirsiniz, gidon boğazını kısaltabilirsiniz ya da gidonu yükseltebilirsiniz. Boyunuz ve bisikletinizin bedeni nedir acaba? Varsa, iç bacak boyunuz ve bisikletin stack/reach ölçülerini de yazarsanız iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: Suspirium

Suspirium

Üye
Tepki
0
İsim
Celal G.
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Veto8 Yanıt için teşekkürler. Bisikletim hard tail 18'' . Boyum 1.85 cm ve iç bacak boyum 84cm ( ayaklarımı 20 cm genişliğinde açarak yaptım ölçüyü böyle yazıyordu güvenilir yerlerde umarım doğrudur )

stack ve reach ölçülerini de ölçüp yarın yazacağım.

seleyi indirmek bir seçenek gibi durmuyor çünkü olması gereken yüksekliğe çıkartıyorum.indirirsem performans düşüyor gibi geliyor.

herhalde gidondan gideceğiz sonuca değil mi? Ya da diğer ölçüleri yarın vereyim, onun üstüne mi konuşalım?

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
@Suspirium

Dağ bisikletleriyle ilgili pek bilgim yok malesef, bildiğimi de paylaşayım belki işinize yarar.

18 inch kadro size küçük olabilir. Selenizin yüksekliği ile gidon yükseliği arasında fark büyüdükçe ön tarafa binen yük artar. Selenizin yükseliği sizin bacağınıza göre ayarlanır, gidon yüksekliği ise kadronun bedeniyle ilgili. Tahminim spacer kullanarak gidonu yükseltip ellerinizdeki yükü azaltabileceğiniz yönünde.

• Beğen
Tepkiler: Suspirium

Methron

Üye
Tepki
3
İsim
Faruk
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Herkese merhabalar. Forumda ilk mesajım, umarım doğru yere soruyorumdur.
Kadro boyu tespiti ile ilgili bir problem yaşıyorum. Almayı düşündüğüm bisiklet Carraro Sportive 327.
Boyum 1.82 cm ve iç bacak boyum 82-83 cm. Bazı sitelerde trekking bisikleti için 56cm derken, bazı yerlerde 52, hatta 48 yazan bile gördüm.
Aradığım bisikleti almadan önce muhtemelen deneme şansım olmayacak çünkü, bulamıyorum şu an itibariyle. O yüzden ola ki farklı bir şehirde bulursam, online ya da telefon yoluyla satıcıya, bu marka model ve şu kadro boyunda diye net bilgi verip sipariş etmeyi düşünüyorum. Yardımcı olabilecek varsa şimdiden çok teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: templeos

muratcan07

Üye
Tepki
2
Merhaba,
Benim boyum 1,70m bacak iç boyum 75cm
Elimin boyu 1,60m onunda bacak iç bou 75 cm
Bazı bisikletçiler 27,5 jant 18 kadro alacaksınız diyor. Bazıları 29jant 18 inch diyor. En son birisi 27,5 jant 16 kadro alcaksınız dedi ciddi kafamız karıştı.
Yardımcı olur musunuz?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba,
Benim boyum 1,70m bacak iç boyum 75cm
Elimin boyu 1,60m onunda bacak iç bou 75 cm
Bazı bisikletçiler 27,5 jant 18 kadro alacaksınız diyor. Bazıları 29jant 18 inch diyor. En son birisi 27,5 jant 16 kadro alcaksınız dedi ciddi kafamız karıştı.
Yardımcı olur musunuz?
İniş ağırlıkklı ve kıvrak manevra yapacaksanız 27.5 16 kadro alın. Kadronun en büyük üçgeni ne kadar küçükse, çevikliği o kadar artar. Teker çapı da kontrolü kolaylaştırır küçüldükçe. Düz yolda tırıs tırıs gideyim beni yormasın diyorsanız, 18 inç kadro alacaksınız teker çapı 29 olacak ve lastikler az dişli olacak. Agility denen şey çeviklik. İngiliz gavuru böyle diyor.

muratcan07

Üye
Tepki
2
İniş ağırlıkklı ve kıvrak manevra yapacaksanız 27.5 16 kadro alın. Kadronun en büyük üçgeni ne kadar küçükse, çevikliği o kadar artar. Teker çapı da kontrolü kolaylaştırır küçüldükçe. Düz yolda tırıs tırıs gideyim beni yormasın diyorsanız, 18 inç kadro alacaksınız teker çapı 29 olacak ve lastikler az dişli olacak. Agility denen şey çeviklik. İngiliz gavuru böyle diyor.
biz tıngır mıngır gezcez ya öyle dağ bayır olayımız yok

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.365
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@muratcan07 Bence 26 jant 16 '' kadro alın derim. 27,5 çok yaygın değil bildiğim kadarıyla iç lastik falan sıkıntı olabilir. Kron xc150 kullandım bir dönem dağ bayır gitmeyecekseniz katlanırda güzel bir alternatif olabilir. Mosso wildfire serisi Krondan daha kaliteli geldi bana. Hem xc150 hem Wildfire kullandığım için söyleyebiliyorum. Eşinizin rahat kullanması açısından (arada kadro borusu olması eşimde dahil olmak üzere bazı kadınları rahatsız ediyor) katlanır alternatifini es geçmeyin. Kontrolü ilk başta biraz zor olsa da tadı farklıdır.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bisan trx 8500 siparişi verdim ve gittigidiyorda tek kalan , indirim de olan 52 kadro olduğu için onu aldım. Boyum 187 ve iç bacak 90 cm. Biliyorum küçük diyeceksiniz ama başka bir mossoya baktım 52 kadro, yani üstüne çıktım ama hiç küçük durmadı. Yarın gelir diye düşünüyorum ama şimdiden meraklıyım. Geri göndermek filan istemiyorum. Yorumlarınız ne olur?