BiSiKLeT aLıMı iÇiN öNeRi

frambuaz

Üye
Tepki
0
Boy:180
Kilo:95
Yer:iST/Erenköy

200 YTL civarında Dağ Bisikleti arıyorum.Maksimum 250 YTL verebilirim.

Biraz araştırdım.Salcano'nun birkaç modelini buldum.

(link) 249 YTL

(link) 219 YTL

(link) 190 YTL

Bu marka/modeller için ne dersiniz?Alternatif olabilcek marka/model öneriniz nedir?Başka ne önerirsiniz?

Scudo

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
şahsım adına,
seçeneklerim bu üçü olsaydı excel modelini tercih ederdim.
diğerlerinin gerek ağırlıkları gerekse kullanım amaçları verimli değil.

senin kullanım amacın ne olacak, önemli olan bu..yazarsan yardımcı olmak kolay olur ;)

frambuaz

Üye
Tepki
0
Dört mevsim her türlü yolda kullanabilceğim bir bisiklet istiyorum.Başlangıçta genel parkurum ise Erenköy sahil olucak.

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
önkoşulu tekrarlıyorum "seçenekler sadece bu üçü" ise yine excel...

frambuaz

Üye
Tepki
0
Peki..O 3 arasında Excel dedik..Bir de gözüme fantasia çarptı Excel'in klasmanında.Fantasia mi?Excel mi?Ya da üçüncü bir şık?(Başka marka/model)

(link) = 221 YTL

(link) = 190 YTL

smhcnr

Aktif Üye
Tepki
29
Merhaba,

ikinci el düşünmez misiniz? Verdiğiniz fiyatlara göre daha iyi bir ikinci el alabilirsiniz? Baktığınız bisikletler genelde ağır, aliminyum kadro değil ve üzerlerindeki ekipman sorun yaratabilecek türde yani çok kaliteli değil. Ben de bir bisiklet satıyorum, sakın yanlış anlamayın benimkini alın demiyorum ancak araştırmakta fayda var.

Saygılar.

Ali ŞAHİNLER

Forum Demirbaşı
Tepki
120
bende bısıklet almak ıstıoyrum.650 ytl gozden cıkardım.ve kron dusunuyorum.xc 2000 modelı.nasıl bı alettır bana yardım cı olurmusunuz?

smhcnr

Aktif Üye
Tepki
29
Merhaba,

ben bisikletimi satıp Kron xc 3000 aldım. xc 2000 ile XC 3000 arasında fiyat farkı çok az. Ancak "XC 2000 mekanik disk frenli olduğu için bir süre sonra diski yamultuyor" diye bir duyum aldım. Eğer disk frene ihtiyacınız yok ise aradaki farkı verip xc 3000 alablirsiniz. Üzerindeki ekipman(deore) da xc 2000'e göre daha iyi.

Kolay gelsin.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
smhcnr'nin tavsiyesine katılıyorum. Ancak disk frenlerde diskin yamulması gibi bir hadise, disk darbe yemediği sürece olmaz ya da aşırı ısınmadıkça. Ancak mekanik disk frenli bir bisiklet almaktansa (XC 2000'in mekanikleri için en azından, yoksa Ball Bearing gibi çok güzel çalışan mekanik diskler de var) üst kalitede V frenli bir bisiklet almak daha mantıklı geliyor bana da.