Bisiklet Alacağım. Tavsiyeniz var mı?

Aydın Hiçyılmaz

Daimi Üye
Tepki
129
@nightdriver

Size tamamiyle katılıyorum. Verdiğiniz bisiklet örneklerinin bir kısmının kompenetleri biraz daha aşağı seviyede kalsada özellikle SPECİALİZED bisiklet hoşuma gitti. Komponentleride çok iyi. Zaten CORRATEC'in kompenetleri de genel olarak çok iyi ama işte kadrosu bir muamma.

Scudo

Aydın Hiçyılmaz

Daimi Üye
Tepki
129
@tolgayalcin

Yorumunuz için teşekkürler. Buraya bisikletin özelliklerini yazmak istiyorum.

CORRATEC 2009 CCT TEAM ULTEGRA YOL YARIŞ BİSİKLETİ 7,1 KG

KULLANICI TIPI : YOL, SPORCU, HOBİ KULLANICISI
KADRO : Carbon Monocoque Technology
ÖN MAŞA : Full-Carbon
ARKA AKTARICI : Shimano Ultegra grey
ÖN AKTARICI : Shimano Ultegra grey
VİTES KOLLARI : Shimano Ultegra grey
RUBLE : Shimano Ultegra
ZİNCİR : Shimano Ultegra
AYNAKOL : Shimano Ultegra grey
ORTA GÖBEK : Shimano Ultegra grey
FREN ÖN / ARKA : Shimano Ultegra grey
FREN KOLLARI : Shimano Ultegra grey
ARKA GÖBEK : Mavic Aksium, black
ÖN GÖBEK : Mavic Aksium, black
GİDON : zzyzx OV
BOYUN : corratec
FURÇ TAKIMI : Tange
SELE : Sell Italia C2 B Color
SELE BORUSU : zzyzx black
SELE KELEPÇESİ : ZZYZX ; black
JANT : Mavic Aksium, black
JANT TELLERİ : Mavic Aksium
LASTİK : Continetal Grand Prix
RENK : BEYAZ, KARBON
JANT EBATI : 28"
VİTES SAYISI : 20
MATARYEL : Karbon
AĞIRLIK : 7,1 KG
SIZE : XS, S, M, L, XL
DİGER : XS = 46-50 cm S = 50-54 cm M = 54-57 cm L = 57-60 cm XL = 60-64 cm

Genel olarak komponentler en üst seviyenin bir altı. Sanırım mesela DURA ACE en üst seviye ama burada onun bir altı Ultegra Grey kullanılmış. Fakat zzyzx'in ne olduğu bir muamma. Vede kadro kaliteli mi bilemiyoruz.

N.Erdem TUGRAHAN

Forum Bağımlısı
Tepki
236
Corratec aslında Almanların ürettiği çok ünlü bir markadır :) Kadrosunun asla kalitesiz olacağını sanmam...

Ali ALTIN

Aktif Üye
Tepki
138
Ben de cct team im kadrosunun kalitesiz olduğunu düşünmüyorum. Dünya yol bisikleti şampiyonasında Avusturya'lı bisikletçi corratec cct team kullanıyordu. Kötü olacağını zannetmem

Ali ALTIN

Aktif Üye
Tepki
138
Yol bisikleti denince neden akla corratec gelmiyor onu da tam olarak bilmiyorum.

nightdriver

Aktif Üye
Tepki
472
@ikidiriki

Cunku Corratec yol bisikletinde eskiden gelen bir kulturu yok. Pazari carpacak, herkesin aklinda yer eden modelleri yok. En onemlisi ABD, Ingiltere, Italya gibi cok buyuk pazarlarda marka olarak yok denecek kadar zayif. En buyuk yol bisikleti platformlarindan roadbikeforum`da birak kendi markasi altinda bolumu, "diger markalar" bolumunde adi bile gecmiyor. Bu da kullanicinin olmadigini gosteriyor. Buyuk yol yarislarinda sponsor olmuyor....

• Beğen
Tepkiler: Ali ALTIN

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@nightdriver

hafifilik konusunda size katılıyorum.yarım kilo hafifi olacağına esnemez olsun çok daha iyi. Ama hem hafif hemde esnemez olursa çok iyi.

Yol bisikleti konusunda marka bence çok önemli olmamalı. Firmaların yol bisikleti yarışlarına yaptıkları sponsorluğun maliyeti muhakkak sattıkları bisikletin maliyetine yansıyordur.

Bence yol bisikleti alım kararı verirken türkiyede distiribütörü güclü olan (garanti ve servis için) firmaların getirdiği markalar izlenmeli fiyat avantajı olan tercih edilmeli. Yani bizzat kadro yamultmuş biri olarak garantinin önemini vurguluyorum.

Yol bisikleti ayakkabı gibi denenerek alınmalı. Sadece kadro boyu değil gidondaki boyunun da vücudunuzun ölçüsüne uyumlu olması gerekir. Bisiklet mağazalarında size bu konuda yardınmcı olurlar

Aydın Hiçyılmaz

Daimi Üye
Tepki
129
@kayhan

Siz de çok doğru söylüyorsunuz. Corratec sponsorluk yapmıyor bu sayede fiyatları biraz daha ucuz. Aslında ben Corratec kötüdür demedim hiç bir zaman. Fakat bisiklet alırken içim daha rahat olsun istemiştim. İçimdeki şüpheler kalksın istedim. Neyse nightdriver arkadaşımızın bahsettiği testleri bir araştıracacağım. Şu bikeradar'ada bir bakıyım.

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Bende Corratec MTB ve Yol bisikleti var. Her ikisinden de memnunum. Parça yönünden iyi, kadro olarak da süper bir bisiklet. Bu güne kadar pek çok farklı modeli kullanan biri olarak, Corratecleri Fiyat/Performans oranı yüksek bir bisiklet olarak değerlendiririm. Ama maddi durumunuz elveriyor ise Cannondale almanızı tavsiye ederim. Ancak bahsi geçen bisiklette en ufak bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

Başka bir bisiklet tavsiyeniz varmıdır diye bir soruya; Giant yol bisikletlerini tavsiye edebilirim. Bu markayıda kullandım, harika bir kadroya sahipler. Hızlanması ve tepki verme süresi çok iyi. Özellikle Sloping kadroları tavsyie ediyorum.

Corratec kadro ile ilgili bir sorun yaşadım; Sayın yetkili Ulaş bey hemen yenisini getirteceğini söyledi. Garanti yönünden Delta bisiklet çok sağlma firmadır bundan emin olabilirsiniz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Aydın Hiçyılmaz

bikeradar güvenilir bir kaynaktır. önerim bikeradar da teker setlerinide incelemeniz. böylece seçim yaparken sadece marka ya değil bisikletin kombinasyonunada bakabilirsiniz.

Ali ALTIN

Aktif Üye
Tepki
138
Ben de karbon kadro bir yol bisikleti almayı düşünüyorum. Corratec cct team ile scott cr 1 arasında kaldım. Scott çok daha ucuz. Herkes de çok övüyor scott'ı Siz hangisini öneririsiniz. Başka önerebileceğiniz alternatifleriniz var mı? Bütçe max 3.000 TL Şimdiden teşekkürler

nime

Daimi Üye
Tepki
78
sCOOT iyidir üstelik fiyatlatı daha uygun :)

Ali ALTIN

Aktif Üye
Tepki
138
Bana da öyle geliyor. Ağırlıkları da neredeyse eşit. Tek fark corratec te ultegra var. Scott'ta tiagra

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Corratec Donanım olarak her zaman daha cazip. Ultegra set ile Tiagra set arasında fiyat bazında ne kadar büyük bir fark olduğu ise ortada. Ben olsam Ultegra setli Corratec'i tercih ederim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
scott cr1 yorumları

(link)

benim eksi puan olarak dikkatimi çeken kadro kulağının(arka vitesi takmak için) değiştirilebilir olmaması. teker seti galiba shimano whr 500 onunla ilgili pek yorum bulamadım ama kullanan birkaç arkadaş çok iyi dememişlerdi

istiyorsanız bir de bunu inceleyin

(link)

bunun teker seti ile ilgili yorum bulabildim yorum olumlu

(link)

size şu bisikleti alın diye öneride bulunmam yanlış olur. verdiğim ikinci linkteki seçim kriteri sizin bütçeniz olan 3000 lira. Herkesin fizik gücü biniş zevki vücut yapısı ayrıdır. Benim iyi dediğim sizin için kötü olabilir. sadece karar vermeden önce güvenilir kaynaklar olarak yukarıdaki linkleri önerebilirim

kolay gelsin

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Eğer günde 60 km katediyorsan;
City Bike önereyim diyeceğim, ön amortisörlü olmayan bir model iyi olur.
Ama Yol bisikletleri ile daha çabuk varabilirsin. Yani yol bisikleti için 60 km çok uzun değil, City bike lardan daha hafifler.

• Beğen
Tepkiler: nime

nime

Daimi Üye
Tepki
78
Anladım kardeşim Allah cc senden razı olsun.
Ben şimdlik bir SCOTT Speedster S40 düşünüyorum ama kısmet işte. Bir arkadşım var Dubaiye gidiyor belki ordan alırım zira fiyatlar 500 lira daha ucuz. Saygılar dostım

• Beğen
Tepkiler: suzunkopru

Ali ALTIN

Aktif Üye
Tepki
138
Corratec neredeyse 1.200 euro daha pahalı deltada kampanya var farkı biraz kapatıyor.