bisiklet alacağım ama kararsızım

O.uygn

Üye
Tepki
2
İsim
Orkide
arkadaşlar bisiklet almayı düşünüyorum ama dağ mı yol mu bilemedim arada orman arazi falanda gezmek istiyorum. okuduğum bir kaç yerde dağ bisikletini yolda tavsiye etmiyorlar ne yapmalıyım. bir de sedona mı trek mi almalıyım???

Scudo

metin mülayimoğlu

Aktif Üye
Tepki
52
Bisiklet
b'Twin
Dağ bisikleti al lastikleri inceleyip şehir modunda devam da edersin bence dağ ben şehir yaptım miss

O.uygn

Üye
Tepki
2
İsim
Orkide
bir de v fren mi diskli fren mi hangisi daha iyi ve güvenli???

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Doğrudan şehir bisikleti alabiliyorken, dağ bisikleti alıp lastiklerini inceltmenin pek bir anlamı yok.
Şehir bisikleti alıp keyfine bakın.

Disk frenin tutuşu kuvvetlidir, az bakım gerektirir ama bakım gerektirdiğinde bir bisikletçiye götürmeniz gerekir, ağırdır.
V-Fren'in tutuşu kuru havada iyidir, yağmurda performansı düşer; hafiftir; bakımını kendiniz evinizde (veya yolda) rahatlıkla yapabilirsiniz.
Hangi kriterler sizin için öncelikli ise ona göre karar verebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

Fevzi Orak

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
b'Twin
İlk başta bisikleti nerelerde daha çok süreceğiniz önemli . İller İlçeler arası gezecekseniz veya şehir içi , tabikii yol bisikleti ve şehirbisikletine öncelik vermelisiniz.
Ama ben ormandan çıkmıcam doğayla iç içe olacam derseniz dağ bisikleti öncelik olmalıdır.
Ha birde şöyle birşey var , Koca bir sene de bir kere veya 5 kere ormana girecekseniz dağ bisikleti hammallık olur .
Ben dağ bisikleti aldım şuan lastikleri şehir lastiği ile değiştirmeyle başladım . Sonra maşa . Çünkü asfalttan başka yerde sürmüyorum , doğaya köylere bile giderken full asfalttasın .

O.uygn

Üye
Tepki
2
İsim
Orkide
aslında evet çoğunluk şehir içi olacak ara sıra orman arazi vs olacak bu arada arazi dediysem yokuşlar tepeler değil elbette. şehir bisikleti daha uygun olabilir sanırım.

• Beğen
Tepkiler: Fevzi Orak

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Valla ormana doğaya arada çıkarım diyen hiç bir arkadaşım ormana doğaya çıkmadı. Bir çoğu aldığı dag bisikletleriyle şehir içi yardırıyor. Alternatiflerinize Şehir bisikletini ekleyin derim. Amortisörsüz, disk frenli. Ferah ferah dolaşın. Dağ bisikleti alıp lastik inceltmek bana da cok mantıklı gelmiyor. (İlk bisikletim için aynısını yaptım oradan biliyorum)

• Beğen
Tepkiler: Fevzi Orak