Bisan Zeus hakkında

Tepki
6
bisan zeuks olması lazım ismi tam olarak bilemiyorum arka bacaklar karbondu kadronun sıfır fiyatı hakında bilginiz varmı ve dokuzlu deore lx takıma uygunmu

Scudo

swunk

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Dahon
500-600 ytl
lx takıma uygun

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bisan a grurumuza kabahat kusur bulanlar Bisan artık kaliteli bisiklet üretmiyor diyenler önce zeus ları inceleyiniz ve sonra karar veriniz.
Bisan (genelde) bisikletlerini yapıp çoğu avrupa ülkesine ABD ihraç ediyor
Sorarım size hangi bisiklet kadrosunda 3 kat boya gördünüz?zeus ta var
Şuan bende mountain cat karosuna (demir) kadroya kurulu yaklaşık 450 ytl değerinde bir bisklet var ve ağırlığı 15kg
Gelelim asılkonuya bir zeus xt arıyorum ve nereden alacağımı bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum saygılar

BF Okuru

Üye
Tepki
2
aslında benimde bir şikayetim var hatta iki tane arkadaşımın biri boztepeden inerken(karadenizliler bilir) kron un en yüksek modellerinden biri olan çin malı xc 4000 i kırdı diğeri ise xc 1000 le kaldırımdan atladı ve kadroyu kırdı efor bisiklette kadro zorlanmış diye geri yolladı

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Arkadaşım Zeus XT modeli için İzmir Seda Bisiklet veya Doruk Bisiklete danışabilirsin. Ellerinde son bir kaç tane var.

Ben aynı kadroyu geçici olarak Bisan'dan Mustafa Abinin (Güler) tavsiyesi ile topladım. Bir kez bindikten sonra o "geçici" kararım değişti. Bu kadrolar Mosso'nun üretimi ancak bunları Mustafa Güler görüp ısmarlamış; sonra Mosso bunları üretimden maliyet sebebiyle kaldırdı. Ancak yeni Mosso kadrolar da bir o kadar kaliteli.

Selamlar.

• Beğen
Tepkiler: Berkay Benli

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
@muratvural95

Yaa kusura bakmayın, Ordu da ben 5 tana xc 4000 kadrosu var biliyorum. Ve bunlardan hiç biri Boztepe'den inerken kırılmadı. Ki kullanım amacı dışında daha önceden bir kullanım söz konusu değilse Boztepe'den inerken kırılması bana oldukça mantıksız geldi.Çünkü çok temzi bir yol. Ordu da şu an kırık tek bir xc 4000 kadrosu var o da daha önceden bisikletin kaza geçirmesi sonucu alt boruda ezikler oluştu. Daha sonra bu şekilde kullanımda bir süre sonra kadronun yer yer ezik olan atl borusu yırtılmaya başladı.

Sizin bahsettiğiniz xc 4000 hangisi?

fatih_brs

Daimi Üye
Tepki
192
ben o kadrodan forumun 2. el ilanlarında görmüştüm belki bulabilirsin

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Evt kendisini tanıyorum. Fakat şuanlık kendisini tanımam veya tanımamam bişey ifade etmiyecek.

Ama öğrendiğin bilgi yanlış. Ordu'da Boztepe'den inerken kırılan xc4000 kadrosu yok. Onun dışında bırak kaldırımdan atlarken kırılmayı, Ordu sınırları içerisinde kırılan xc1000 kadrosu yok. Zaten bahsettiğin şekilllerde kron değil herhangi bir aluminyum veya maşka materyalden yapılmış bir kadronun kırılması bile mümkün değil. Yukarıdaki yazdıklarında olayı neredeyse birebir yaşamış gibi yazmışsın.Şimdi ise başkasından duyduğunu söylüyorsun. İsteyerek veya istemeyerek forumda yanlış bilgi veriyorsun. Lütfen bir dahaki sefere herhangi bir konu hakkında bişeyler yazarken araştır, gerçeklik payı olduğundan emin ol ;)

Erdem Atasagun

Aktif Üye
Tepki
51
Bisiklet
Whistle
Bisan zeus kadro bende de mevcut ve çok memnunum. 16 inch bunlar mosso üretim hatta arkakulakçıkta küçük bir kabartma mevcut. Ağırlığını bilne varmı acaba.

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
@bisikletcanavari
Düzeltme büyük ihtimal kedisini tanımıyorum. İsim benzerliği olmuş olabilir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
birincisi ben mustafa abinin yalancısıyım nekadar doru olduğunu bilmiyorum
2. si zeus kadrosu karbon aliminyoum karışık diye biliyorum (arka taraf karbon)
ağırlığı tahmini me göre 1.100 1.150 civarlarındadır

soner69

Üye
Tepki
38
arkadaş amacın bisan zeusmu yoksa bilmediğin ve görmediğin bir ürün hakkında karalama kampanyası başlatmakmı anlamadım. eğer gerçekten kronlar hakkında doğru bilgilere ulaşmak istiyorsan orduda tek adres var orduluysan biliyosundur orası sizi gerek kron gerekse bisanınız hakkında tatmin edecek tir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ben,im amacım hiçbir markaya çamur atmak deildi sadece kusursuz bir bisiklet/firmanın olmadıını göstermeye çalışmaktı

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Evt bisan Zeus kadrolar Hybrid tasarıma sahipler. Arka çatal karbon, geri kalanı aluminyum alaşım olarak üretiliyor. ''kusursuz bir bisiklet/firmanın olamayışı'' kavramını daha gerçekçi bir örnek ile verseydin eminim amacına tam manasıyla ulaşmış olurdun ;)

Bu arada bu Bisan Zeus kadroların mazisi yanlış hatırlamıyorsam 2006 'ya dayanıyor. Küçük bir araştırma sonucu yine bir forum kullanıcısının kendi tartması sonucu 16'' Bisan Zeus kadrosunun ağırlığını 1780 gr olarka ölçmüşler.Eğer istersen özel mesaj yoluyla edindiğim bilginin linkini yollayabilirim ;) Aybars abi demiş zaten. İzmir Seda bisiklet ve Doruk bisiklette bu kadrolardan varmış. Sanırım en sağlıklı bilgiyi onlara telefon açıp kadro ağırlıklarını öğrenerek elde edebilrisin. 1.150 gr çok iddialı bir rakam.

Neyse benima asıl anlatmak istediğim çok emin olmadığın bir konuda bilgi vermen sana veya başkasına yarar sağlayacağı yere yanlış bilgi sonucu herhangi bir şekilde zarar dahi verebilir. O yüzden eğer edindiğin bilgiden emin değilsen araştırıp bilginin doğruluğundan emin ol, kesin bir sonuca varamıyorsan edindiğin bilginin kaynağını belirtmeyi unutma ;)

Bu tavsiyelerim seni rencide etme amacında değil, daha kaliteli bilgi alış-verişi yapabilmen için bi kaç tavsiye idi ;)

Konuya asıl girme sebebim Kron bisiklet odaklı değil, yanlış olduğunu düşündüğüm bir bilgiyi düzelme amacındaydı. Hakkında bilgi sahibi olduğum herhangi bir konuda da aynı olayı yaşasam tepkim yine aynı olurdu ;)

Umarım aradığın Bisan bisikletine kavuşursun ;)

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Enes Zeus XT arka bacakları karbon olan değil, o kadroları da bir ara Zeus diye etiketlemiş olabilirler. UL-4000 diye geçiyor o kadro.

Bizim komple alu. olan Mosso üretimi ; Bisan Zeus'lar 41 kadro olarak 1.600gr. altında diye hatılıyorum.

Bu kadrolardan hala birkaç tane var.

• Beğen
Tepkiler: bisikletcanavari