Bisan rambo (pinokyo) restorasyon. Haziran 2017

Scudo

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Tepki
396
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
O degilde, daha ilkokul yillarimda halaogluyla yokusasagi inerken on tekerinin cikmasiyla mutevellit kendimizi yolda yuzerkenki halim gozumun onunden gitmiyor..pinokyonun boyle bir hatirasi var bende..merakla takip edecegim.

Cihangir.

Aktif Üye
Tepki
97
İsim
Cihangir
Bisiklet
Giant
Takipteyiz mümkün olduğunca orjinaline yakın yaparsanız çok güzel olacaktır Yazıları vs sökmeden boyamadan sticker yapan bir yerde aynısını yaptırabilirsiniz

Ya da internetten orjinal fotoğrafını bulup aynısını yaparsanız paha biçilmez olur (bunun üzerine sonradan rambo yazılmış)

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Çınar

Harbi Bisikletci

Aktif Üye
Tepki
162
İsim
Uğur Ertürk
Bisiklet
Mosso
Harikaaa :D 20170609_123459.jpg Bende boya sökme işlemini tamamladım sıra boyamada :D senide takip ediyorum doosstıımm :)

Not: Detaylı anlatım yaparsan sevinirizzz :)

Mehmet Çınar

Aktif Üye
Tepki
262
İsim
Mehmet ÇINAR
Bisiklet
b'Twin
@Cihangir. Orjinal toplamaya calisicam zaten para harcamadan kendi parcalarini tamir ederek yapmaya calisicam ama sticker yapmayi dusunmuyorum sade olsun. :D

@Harbi Bisikletci detayli anlatim yapmayi bende istiyorum ama olmuyor :D:D ne yazicam nesini detayli anlaticam bilmiyorum konuyu acarken bile uzun yazmak icin baya dusundum :p

• Beğen
Tepkiler: Harbi Bisikletci

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kolay gelsin . Takipteyiz. Kadro rengini sectiniz mi ?

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu olayı kim başımıza sardıysa (sanırim doğukan aksu modayı baslatandır) çok hayırlı bir iş yapmış vakti zamanında. Şu eski hurdaları ayağa kaldırmak kave köşelerinde pişpirik (sanki malız pispirik dışında oyun bilmiyoruz hoşkinide biliriz) oynamaktan yüzbin kez iyidir. Yalnız bu emekler zayi olmasın bu bisikletler bir sergi gibi bir şeyde değerlendirilsin.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@mehmetsunu

Ekşi sözlükteki gibi berbat, çok kötü, iğrenç butonu aradım ama bulamadım. Sağlık olsun ne yapalım.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@SerkanH
+ 2627718 :D

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Emek vermeniz cok güzel ve taktir edici, lakin bir yerde emeginizi bosa harcadiginizin farkindamisiniz bilmiyorum. Kola ile veya herhangi baska bir seyle paslarin temizlenmesi tabiki uzaktan yada iyi cekilmemis fotograflarda cok güzel görüne bilir ama sizde biliyorsunuzki temizlenen yerlerin yani paslarin gittigi yerler kabarik ve kromaci bozuk görünüyor ve ilk nem kapmada paslar yine cikacak, ist en gec kisa sürede paslar tekrar cikinca emeginizin bosa gittigi anlayacaksiniz.
Bu tür islemler ya orjinal parcalarin paslanmamis temiz olanlarini bulmakla yada pasli parcalari komple kromkaplamadan kurtararak cok iyi ve pürüzsüz polisaj yaparak tekrar kromkaplatmakla en temiz isciligi elde edebilirsiniz. Aksi takdirde dedigim gibi toplandiktan sonra bisiklete bakildiginda hic bir seye yaramadigini sizde anlayacaksiniz.
Restore eski bir bisikleti sadece söküp kola vs. ile temizlemekle yada sprey boya ile boyamakla olmaz.

Lutfen yanlis anlasilma olmasin ben sadece güzel bir restore olmasi icin örnekler vermek istedim. Tabiki karar yinede size kalmis.

Tekrar kolay gelsin

Saygilarimla