Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

bisan diva xt

imtr

Üye
Tepki
0
Selamlar;

Bisan'ın DIVA XT modeli bisikletini almayı düşünüyorum. Daha önce kullanan varsa düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum.600 YTL fiyat için bu bisiklet iyimidir.

Şimdiden teşekkürler.

Scudo
Diva XT diye bir modelini bulamadım Bisan'ın acaba bu modelden mi söz ediyorsunuz? (link)

evet aynı model , link verdiğiniz sayfanın sol üst köşesinde DIVA XT diye tanımlamış - önemli değil - bu modeli doğubankta gördüm ve beğendim ancak kullandığı malzeme olarak pek yorum yapacak bilgim yok. Ben daha çok amatör olarak kullanacağım ama kalitesi iyi olsun istiyorum.

Salcano Ilgaz modeli ile karşılaştırıldığında Bisan Diva tercih edilir mi ? Fiyat olarak epeyce fark var.

Belirttiğiniz her iki bisiklete de baktım. Her ikisi de aluminyum kadrolu, şehir içinde günlük kullanım için ideal bisikletler. Ancak en temel farkları Bisan 28" tekerlekli, Salcano ise 26" tekerlekli. Bu bir ayrım olabilir iki model arasında. Ayrıca Bisan'da kısa çalışma mesafeli olduğunu tahmin ettiğim, şehir içi kullanıma uygun bir ön amortisör var. Yine Bisan'da örnek resimde görülen aydınlatma sistemi, şehir içi kullanımda çok rahat olan "city bike" tarzı bir gidon ve Shimano'nun şehir bisikletlerine özel ürettiği Nexave vites sistemi var. Salcano'da ise bunun yerine Shimano Altus/TX30 karma vites sistemi kullanılmış. Açıkçası aralarındaki fiyat farkını, daha doğrusu her iki bisikletin de fiyatını bilmiyorum ancak Bisan daha ön planda duruyor. Daha özenilerek hazırlanmış sanki. Ben yine de her iki bisikleti de yakından görmeden karar vermeyin derim. Mümkünse üzerine bir oturup kendinizi nasıl hissettiğinize de bakın. Bütçenizi ve burada yazılanları da ön planda tutarak bir seçim yaparsanız pişman olmazsınız diye düşünüyorum. Şimdiden hayırlı olsun.
Kaskınızı takmayı unutmayın :)

Cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim. Bisan 610 YTl , Salcano ise 385 YTL cıvarı fiyattalar. Bisanı inceledim, bindim ve beğendim. ama salcano'yu sadece internetten gördüm. Son olarak şunu sormak istiyorum. 28" olması bir dezavantajmı ? (yedek parça bulunmasında veya kullanımda). Benim boyum 1.81

28" olması bir dez avantaj değil. Her mağazada parça bulunamamasının yanı sıra çok az bir gayret ile bulabilirsiniz, sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Zaten jant seti ve amortisör dışında değişen bir parçası yok. Yani çemberler, jant telleri ve amortisör-kadro boyu farklı. Diğer çekiş sistemi, fren sistemi vs herşeyi aynı. Ayrıca 1.81 boy için Salcano ufak kalacaktır. Sitelerinde belirttikleri kadro ölçüsü 15", sizin boyunuza uygun değil.

Bir şey daha aklıma takıldı - forumda araştırdıkça alternatifler çoğalıyor - mesela Trek'in yaklaşık 340 Euro'luk 3900 modeline 'City Bike' olacak şekilde çamurlukları, aydınlatma sistemini ilave satın alıp eklesek Bisan Diva modeline göre daha mı akıllıca olur (şehir içi kullanıma uygun bir model isteyen biri için)

şimdiden teşekkürler

Bu bir alternatif yaratma olur :). Toplam maliyetini hesaplayıp size olan getirisini de düşünmeniz gerekiyor. Açıkçası karmaşık bir durum. Aynı zamanda geometri olarak 3900 bir dağ bisikleti. Yani daha eğik bir sürüş pozisyonuna sahip. Bu durumda çok uzun yollarda istediğiniz konforu size veremeyebilir. Kron'ların CT 1000 diye bir modeli çıkacaktı, isterseniz onu da bir araştırın. Satılıp satılmama durumu hakkında bir bilgim yok. Gerekli bilgiyi sanıyorum Yeşil Bisiklet'ten alabilirsiniz. Bir de Delta Bisiklet'ten aynı şekilde şehir bisikletlerine bir göz atın derim. Drag marka bisikletlerin ve Delta marka bisikletlerin şehir içi kullanıma uygun güzel ve de ekonomik modelleri bulunuyordu.

Bende Diva XT almaya karar verdim bursada bisiklet satan kapsamlı biryer göremedim internette de bu modeli hiç bir yer satmıyor bayram bitsin bisanın sitesine kayıtlı bursadaki bütün bisikletçileri teker teker aramayı düşünüyorum.. Bu model için en uygun fiyat sizce nedir? internetten almak daha pahalıya gelebilir mi internetten daha önce hiç alışveriş yapmadım güvenemiyorum. Aranızda bu bisikletten almış olan- kullanmış olan varmı? Şimdiden ilginize teşekkürler.

arkadaşım internetten bulursan pahalıya bulursun bu bisikletin orjinal yani asıl fiyatı 730 tl ve 800 tk olarak değişir. Bende bisan diva var ve 2 senedir kullanıorum. Boş yollarda 60 km hıza kadar çıkartabiliyorum yol daha uzun olsa basarım :in: bisan divayı ben inanmıyacaksın ama 500 tl ye kopardımm 0 bisiklet olarak aldım 500tl ye hemde. bursa carrefour açık bisiklet bölümüne 2 adet yurddışından geliş ve 700tl den sunulmuş ama pahalı olduğu için alınmamış. Biz babamla bekledik ilk önce 600tl ye indi sonrada 500tl ye indi 2 tane vardı divalardan bir tanesini aldık. Netten alma bence çok pahalıya alırsın. Kendinin aramadını öneririm.

arkadaşlar bende bisan diva var xt ile aynı zaten o sadece daha farklı bir isim. bisikletin asıl ismi bisan diva ben kullanıorum ve 600tl çok uygun bu bisiklet için çünki asıl ffiyarı 800 tl civarlarında ama bana sorarsanız ben 500tl ye 0 aldım.
bisiklet gayet güzel eğer bakımını sürekli yaparsan hiç ses çıkartmıyan bir bisiklettir. ben boş yol bulduğum zaman 60 km hıza çıkardım yol daha uzun olsa sanırım 70i zorlar. performansı çok iyi bir bisiklet. Almanı öneririm Ben bursada düzenlenen turlara katılırken aksesuarlarını söküorum(çamurluk,far,koltuk takıorum ince,oturmalık) daha bi yarışcı bisikletine benzior ve daha asi duruo. almanızı öneririm. herkez size bakıo bu bisikletteyken. kız tavlamak içinde bire bir.:D

Back