Biraz tehlikeli....

Scudo

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Evet geçen hafta seyretmiştim. Aynı benim Eskişehir trafiğinde kullandığım gibi kullanıyorlar :D Tabi istanbul trafiği daha karışık orası ayrı. Burada hiç değilse insanların ne yapacağını kestirebiliyorum. Tabiki tehlikeli ama biryerden sonra bisikletle bütünleşiyorsunuz yani eliniz fren, ayaklarınız pedal oluyor :D

En sakatı şu sol şerit olayı ama bazen gerçekten yapmak zorunda kalıyorsunuz. Aracın biri sağa sinyal veriyor soluna çıkıyorsunuz sonra sağda başka araçlar olduğu için sol şeritten çıkmışken devam ediyorsunuz :D

Kimseye önermiyorum. Kötü örneklerden biriyim ama ilkokul yıllarımdan beri trafikte hemen hemen hergün bisikletle dolaştığım için tecrübeme güveniyorum bu konuda. Ama trafik canavarı tecrübe dinlemiyor o ayrı konu :(

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
eheheh supermis :D ben hala kameranin nerede oldugunu merak ediyorum, bir noktaya sabitlenmis olmali... hmmm ...

Eya, sana katiliyorum.. ben de seyrederken benim trafikteki halim dedim, gercekten de bir noktadan sonra dusunmeyip reflekslerinle degerlendiriyorsun olayi.. trafik ve guvenlik konusunda iyi bir ornek degilim.. hatta kotu bir ornek bile olabilirim :p bu yuzden grupla pedal bastigim ender zamanlarda susup elimden geldigi kadar konvoya ayak uydurmaya calisiyorum.. hayir anarsistlik yapinca ortalik karisiyor bisey degil.. genelde tek basima cikmamin sebebi de bu sanirim :D

cok zevk aldim ama seyrederken.. behcetatinc bey tekrardan tesekkurler :)

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
bir de sonradan su geldi aklima.. acaba biz bunu IBB'ye yollasak bizim bisiklet yollarinin yapimini garantiler miyiz? hmm.. tabi bi de su var, boyle gicir gicir yollara ulasinca.. trafik arasinda slalom zevkimiz nolucak :p

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267

Aman sakın ha...Sonra bunu seyredip bisikletleri yasaklarlar valla..:D

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
bence de tehlikeli ama kendine güvenen kişiler için trafikte biraz agresif sürmenin zararı olmaz diye düşünüyorum. tabii doğabilecek tehlikeleri göze alabiliyorlarsa. şahsen minibüs caddesinin bazı kısımlarında bir ara sık sık yaptığım ters yön tecrübem var. minibüslere dikkat, çok kızıyorlar. :D

yavuzk

Üye
Tepki
10
tam eyvah çarptı diyorum, kurtarıyor:eek: yüreğim ağzıma geldi..

mazhar

Daimi Üye
Tepki
323
vaayy... çok güzelmiş... Gençken bende bunun aynısından yapıyodum...
Bakırköy trafiğinde,özellikle videodaki dolmabahçe sahilde arabaların arasında slalom yapmak super zevkliydi...:rolleyes:
ama artık yapmıyorum yaşlandım... zaten istesemde yapamam, Eskisehirde bunları yapıcak kayda değer tirafik olayı yok...
Olsada yapmam zaten,yaşlandım...
Bisikleti güzel,güzel kullanmak lazım...:)

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166
Tarabya gezımısı hatırlıyorum ben...şenlıkten sonra gerı donüşümüz bayağı guzel olmuştu en azından o trafıkte guzel gecıyorduk arabalarıı ..:D

Akmerkez onunden grubla hareket etmiştıkk bayagı guzel gundu ...

Barbaros

Forum Demirbaşı
Tepki
193
Bunu aslında ben amerikada yapılan bir tane vardı onu izledim. Bulursam linkini koyayım inanılmazdı. Bu istanbulda yapılan hiçbirşey. Zaten büyük ihtimalle o usa versiyonunu izledikten sonra bunu yapmaya calısmıslar. İnanılmazdı yurtdışı olan.

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313

Selam,
Bazı bisikletliler de bu tip adrenalin yüklü binişleri ne yazıkki sahilde, yayaların arasında yapıyorlar, bu kişilerden dolayı, aheste aheste yayaların arasında bisiklete biniyorken çooookk fırçalar yemek durumunda kaldım :boese157:

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
dun size bir cevap yazayim dedim forum goctu :D

ben de seyretmek isterim diger videoyu diyordum, bir de bu cocuklar da gene de fena is cikarmamislar.. trafikte slaloma ve bisiklet yolsuz halimize gelince de Amerika'dan fazla bir farkimiz yok aslinda (bu iyi mi kotu mu tartisilmakla beraber) NewYork, Boston, Chicago, LA gibi buyuk sehirlerde bisiklet kuryelerinin (ki bu sehirlerde en fazla ragbet edilen, trafigi alt edip paketlerin gitmesi gereken noktaya en hizli ulasim seklini saglayan) trafik icerisindeki halleri gozumun onune geliyor da.. dusunun, butun gununuz bisiklet uzerinde geciyor bir de bu is icin para aliyorsunuz :) bunu yapan arkadaslarima hep gipta etmisimdir..

bu filmi seyredip, onlari hatirladikca da fotografi birakip bir bisiklet kurye sirketi acmali diyor insan :D bas kurye bendeniz :D bir de kopruyu bisiklete acsalar, benim en buyuk ruyam gerceklesir iste :D

Tepki
0

barboros kardeşimburda önceden fıstık gibi filmler olurdu artok filnm download bölümünü göremiyorum ne oldu ya niye kaldırdınız?

Barbaros

Forum Demirbaşı
Tepki
193

Merhaba Emre,

Film download kısmını yasal olmadığı için artık kaldırdık. Aynı şekilde Mp3 kısmıda kalktı. Ancak yakın zamanda türkiyedeki en büyük internetten dvd kiralama şirketi ile forumumuz arasında bir anlaşma olabilir. Şu an detaylar üzerinde çalışıyorum. Forum üyelerimize özel bir şeyler yapılacak.

Sevgiler.

Barbaros.

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025

abi yayaların rahatsız edilmesini kesinlikle tavsip etmiyorum. trafikte derken kastettiğim caddede/sokakta motorlu taşıtların arasındaydı.

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
evet cok güzrl bir cekim olmuş kamera olayı herhalde arkadaş kafasına monte etmiş cokta güzel olmuş böyle amötör cekimler foruma renk katıyor bende gecen yaz ağvaya giderken yapmıştım harikaydı cep telefonuyla cantaya monteledim onbeş dakika filan cekmiştim bunuda idda üzerine yapmıştım gidermisin gidemessin bende canlı canlı cektim olayı

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Helal olsun desem yanlış anlaşılacak, olurmu böyle şey desem başka bir çaresi yok. Ama gündüz yapılan kısımlar da tamam da , gece de devam edince yok artık bu kadarı da fazla dedim. hele ki cankutaranın ne kadar geç geleceğini ve gelsede yapılacak tek şeyin damar yolu açmak, serum vermek hastaneye götürmek olduğunu düşününce. hastanelerde ER ( cnbc-e ) değil malumunuz.
Kadıköy - Kartal hattın devam .... :)