Bir tek ben mi yorgun düşüyorum?

Onur Berberci

Forum Bağımlısı
Tepki
1.183
%15 lik eğimi neye göre belirlediniz? %15 lik eğimde 2 km gidebiliyorsanız hiç canınızı sıkmayın, harikasınız.

• Beğen
Tepkiler: Deneme yanılma
Scudo

Deniz K.

Daimi Üye
Tepki
85
Bisiklet
Bianchi
Bakın sigara önemli bir konu, sporcu bir kişi bence sigara içmemeli.

Batuhan İŞBİLİR

Daimi Üye
Tepki
71
sporcu bir kişi kesinlikle sigara içmemeli. çünkü bir süre sonra yenen taraf sigara olacaktır ve bu geri dönüşsüz bir yol. vücudumuz o kadar harika bir şey ki bizim her türlü isteğimize cevap veriyor her tülrü koşula adapte oluyor.

bisiklet sürücem diyorsun 2 ay sonra bir bakmışsın bünye kendini hazırlamış 100km yapar olmuşsunuz. vücut geliştircem diyorsunuz aynı şekilde kaslar almış başını gitmiş. yüzücem diyorsunuz bedeninz emir almışcasına yüzmeye programlanıyor kendini geliştiriyor. böyle güzel bir sisteme böyle benzersiz bir yaradılışa sigara ile eziyet etmek her şeyden önce kişinin kendisine saygısızlıktır bence.

Saygılar.

Deneme yanılma

Daimi Üye
Tepki
128
Bir yapı öğretmeni olarak konuşuyorum, eğer arkadaşımız tabelada %15 görmediyse bu tamamen tahmini ve yanlış bir rakamdır. ki sadace bu tabelaları yüksek dağ yollarında görebiliriz (yani karayolları yönetmeliğine göre %8 den fazla eğimli asfalt dökülemez).
Caddeler büyükşehir belediyesine, sokaklar ise ilçe belediyelerine bağlıdır asfalt konusunda. bir sokak %15 eğimli olabilir örneğin dikmen mevkii, ama caddeler olamaz. O yüzden arkadaşım orayla kıyaslama kendini. Belirgin yerlerde denemeni yap. Bu şekilde sana daha fazla yardımcı olunabilir. ama sen cıkıpta %15 lik eğim dersen herkes usta der bagdas kurar onunde.

Sakın yanlıs anlamayın tavrımı. Meslegim geregi bazı seyler batar oldu artık.
Öyle eğimler yollar duydum ki okudugum okuldan şüphe duymaya baslıyorum.

• Beğen
Tepkiler: krankmili

Ayhan Cihangir

Daimi Üye
Tepki
269
Yalnız arkadaş %15 eğim derken derece yi kastetmiş olabilir. Kendisi de bi açıklama getirirse bu duruma iyi olur :)

hüseyin özbakır

Aktif Üye
Tepki
67
Abi nekadar dogru konuşuyorum bilmiyorum ama bisiklet kullanıp eve geldigimde çok yorgunda olsam bi 15-20 dk kadar esneme hareketleri yapıyorum gece yatarkende sabah kalkarkende inanılmaz faydası oluyor. Mesafeye gelince bakma şimdilerde 15 km yaptıgına biraz zorlasan kendini 1 haftada bile olursun 40-50km 'ye çıkarsın ...

Tepki
89
@Onur Berberci

onur eğim tabelası felan görmedim tabi tahmini olarak bulunduğum nokta ile tırmandığın nokta arası eğimin açısını söyledim bazı arkadaşlar yapı öğretmeniymiş atma vs diyor zaten bende tahmini olarak söyledim hatta bi rekor denememden bahsetmedim ki abartma gayretine gireyim.bisikleti süremiyorum diye dert yandım sigara da içmiyorum ama yok baba pert oluyorum benden geçmiş :D

Tepki
89
@İRŞAD ÇETİN

tabela görmeden tırmanmam ben İrşad bey ;) yahu benim mesajım bi rekor denemesi bi performans sergilemesi içermiyor ki şunu tırmandım buna zıpladım demiyorum.kafadan hesapladığım eğim açım yanlışsa benim için daha da vahim o zaman.benim amacım bazı arkadaşlarımıza benzer problemi nasıl cözüyorlarsa onu sormaktı.neyseki imdadıma siz yetiştiniz.bundan sonra bayır aşağı sürerim bi tek çünki eğimi hesaplada yanlış yapmak haddim değil efenim ben özür dilerim

Tepki
89
@Mustafa Güllü

mustafa abi hayatımda bi dal sigara yakmadım :D benimkisi kilodan ya şişmanım ben okuz gibiyim ondan soluğum kesiliyor üstten alamadığım yokuşta alttan kaçıyor abi :D

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Güllü
Tepki
89
@ilker KISA

ilker ben kastamonu merkezdeyim genelde biraz ilçe yollarına doğru uzanıyorum ama ilçelere uzanmak için temel tamir ekipman be pratiğini tamamlamak gerek bilen biri olursa onu imam edip sürerim elbet :)

Deneme yanılma

Daimi Üye
Tepki
128
Güzel arkadaşım sana kimse atıyorsun demedi. Tahminen söylemişsin ve yanlış tahmindesin demeye calıştım haddimce.

Bu işin kiloyla alakası yok. o bacaklar seni normal hayatta tasıyorsa elbet pedalada basıyorlardır. antreman yaptıktan sonra istedigin rampada gezersin.

ilker K.

Aktif Üye
Tepki
150
İsim
ilker
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ibrahim m yaradilmis

ben taşköprülüyümde kastamonudan taşköprüye bisikletle gidilirmi köpek falan çıkarmı.bizim orda ipsiz sapsız adam yoktur ama köpeklerden tırsıyorum özellikle tarlaları koruyan köpekler vardır galiba hiç gittinmi taşköprü tarafına.

Tepki
17
@ibrahim m yaradilmis

o halde sana düşen de ciddi bir perhiz,ve sonrasında devamlı egzersiz, dikkat etmek gerek. bisiklet gibi merak ettiğimiz ve de bizi heyecanlandıran da bir spor olduğu müddetçe kiloya dikkat etmek gerekir. Kilo ağırlaştıkça bisikletten alınan zevkde azalıyor kanaatimce

Deniz K.

Daimi Üye
Tepki
85
Bisiklet
Bianchi
Bisikletin güzel yanlarından biriside kilo verdirmesi, devam.

i.akbay

Daimi Üye
Tepki
106
Benim tavsiyem düzenli olarak heegün bin bakacaksın 1 ay kafar sonra baya yol kat etmişsin

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
düzenli antreman , sağlıklı beslenme , düzgün bir bisiklet ve bisikletinin ayarlarını gerçekten ustaca yapabilen bir kişiyi bulursanız zamanla bütün problemler ortadan kalkar..düzenli olduğunuz sürece gelişim sağlarsınız problem etmeyin bolca kadanslar :)