Bir Tayvanlı der ki ; Mosso

Seçime oy vermek gerekirse.

• Güzel bir seçim

• Eh işte idare eder

• Farklı modellere yönel

• Toplam katılım
    34

tolg...

Aktif Üye
Tepki
38
Bisiklet
Mosso
Mosso XC 980 Acera 29 Jant Bisiklet Bu modeli beğendim ve almaya karar verdim.Şehirde kullanıcam yollar sizde bilirsiniz çok bozuk köy yolu gibi. Ayrıca uzun turlarda da çamur ve yağmurun altında da kullanılabilecek bir bisiklet seçmek istedim.

Ve satın almak için 1 gün daha bekliyorum.Görüşleriniz varsa yorumlarınız beni memnun eder.Yoksa da bir beğeni atıp beni sevindirebilirsiniz. :alkis:

(link)

Scudo

Buğra SELÇUK

Aktif Üye
Tepki
7
şehir içinde kullanacaksanız benimde alacağım 771 smv modelini seçebilirsiniz.
(link)

tolg...

Aktif Üye
Tepki
38
Bisiklet
Mosso
Malesef sehir dışı kullanıcam izmirde. Sonuçda paris ya da Londra da yaşamıyoruz. Köy gibi yollarımız var.

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
anlamadığım noktalardan biri. deore donanımlı sizin alacağınız bisikletten 30 tl daha ucuz. bence 2670 deore alın (link)

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bence guzel secim. Su link uretici firmanin sectigin bisikletin kadrosu ile ilgili bilgilerini gosteriyor:
(link)
Triple butted 7005 aluminyum kadro, 17" boy icin 1.290 gram. Emsalleri ile kiyasladiginda oldukca cazip fiyat. Uzerindeki komponentleri zamanla degistirsende oldukca iyi bir kadron oldugu icin uzun yillar kullanirsin. Daha once bazi yorumlarimda da belirttigim detaylari tekrarlayayim sana.
Turkiye'ye Ümit bisiklet getirtiyor ve servisini de onlar veriyor. Mosso Tayvan menseili eski bir firma 1986 dan bu yana 28 yildir piyasada. Titanyum, karbon, scandium, aluminyum malzemeden her tur bisiklet yapiyorlar (yol, tur, mtb). Ayrica catal, gidon, gidon boynu vb. pek cok komponent uretirler. Fiyat kalite avantaji acisindan oldukca iyi bir dengeleri var. Merak edersen bu ureticinin orjinal sitesi:
(link)
Uc beklentin yoksa ve fiyat kalite dengesi ariyorsan bence pisman olmazsin. Kadro elinde olduktan sonra zamanla yenilemeler yapar gelistirirsin zaten. Komponent ve kadro kalitesi olarak baktiginda emsallerine gore her zaman daha makul fiyatli oldugunu goreceksin modellerin.
Su anda euro yukseliyor. Yeni gam gelmeden ve fiyatlar degismeden alirsan avantajli olabilirsin...
Ne yaparsan ne alirsan hayirli olsun simdiden. Kazasiz, belasiz, patlaksiz, keyifli pedallamalar :)

Bu arada bende Mosso 2670 TB Acera Hardtail MTB kullaniyorum. Hazirandan bu yana 2500 km devirdim. Hic sorun yok. Asfalt, kros, dag, camur heryere vurdum bisikleti. Temizligini yagini ihmal etmedim bi sıkıntı cikarmadi. Vites gecisleri sorunsuz ve yarisci degilseniz gayet yeterli. Uzun vadede maşadan, pedallardan ve belki seleden yana degisiklik yapmayi dusunebilirsiniz. Ancak bu fiyat araligindaki bisikletlerde hemen hemen hepsi yakin komponentler kullaniyor ve kisi tercihine gore degistiriyor veya omrunu doldurana kadar kullaniyor urunleri. Ben kadro iyi olduktan sonra uzun vadede gerisi zaten iyilestirir diyenlerdenim. Karar size kalmis. Deneyim ve fikirlerimi yazayim dedim yeri gelmisken :)

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Hakan Yıldırım

anlatayım, almak istediği 29er.

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
@Mert C.

29er için deore den acera ya düşmek mantıklı gelmiyor bana. 26inç deore daha iyi olur bence :rolleyes:

tolg...

Aktif Üye
Tepki
38
Bisiklet
Mosso
@suat akman

Teşekür ederim çok iyi oldu yazılarınız . Sizeiyi pedalllamalar :)

@Hakan Yıldırım

Bisikleti 1450 tl buldum kampanyaya girmiş yani fiyatı çoğu muadillerine göre düşük :)

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
(link)

Bisikletcimde 1450 TL görünüyor. İzmir yollarına göre lastikleri baya büyük geldi bana.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Bisikletcim.com dan mümkünse ürün almayın,stoklarda olmuyor çoğu zaman ürün hakkında bir bilgim yok ama 1750 TL'ye Cannondale,Specialized,Trek gibi markaların 2. ellerine yada sıfırlarına da bir bakın.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Hakan Yıldırım

2670 TB Deorie bisikletin kadrosu benim 2670 TB Acera ile aynı. Kadro farklari boyut ve agirlik:
2670 TB Kadro 26 inch tekere gore ve 17" boyda agirligi 1.820 Gram
980 XC Kadro 29 inch tekere gore ve 17" boyda agirligi 1.290 Gram

Kadro iyi olunca acera sistem asindiginda uzerine deore takarsiniz. Ama deora icin aldiginiz kadroyu komponent degistirirken hafifletemezsiniz. Ayrica 980 XC2 aslinda bu bisikletin kadrosu ve hybrid (tur/mtb/yol) karisim genel kullanim icin uretilmis.
Ne istediginizden eminseniz tercihinizi yapin. Dedigim gibi ben kadro iyi olsun donanim hallolur diye dusunenlerden oldugum icin bu sekilde yorumluyorum. Herkesin bakisi ve tercihi farklidir :)

Tepki
69
Bence 29 dan ziyade 28 lik ve kitlenebilir masali cross modellerine bakmalisiniz.
Ghost cross 1800
Merida crossway 300
Specialized crosstrail

...gibi
SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

• Beğen
Tepkiler: SongülB.
Tepki
0
Bisiklet
Cube
Tolga bey merhaba. Mosso xc 980 deore setli 17'' bisikletimi yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum.çok memnunun hiç bir sorun yaşamadım.ancak uzun tur planlarım için yeni bir yol bisikleti almam gerekiyor bu nedenle malesef bisikletimi satmayı düşünüyorum.üzerinde çizik dahi yok.problemsiz bir bisiklet ve garantisi devam etmekte. eğer düşünürseniz bana mesaj atabilirsiniz....

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Bir Tayvanlı der ki: Mosso
bizim üretmiş olduğumuz bisiklet kadrolarından birididir. Herkesin bildiği gibi biz Tayvanlılar ucuz işgücü ve sanayiye olan yatırımlarıyla önde bir ulusuz. Bir zamanlar kadro üretme işinde taklitçi Japonlar öndeydi ama artık aynı sebeplerle Çinliler ön planda.
Mosso kadromuz tripple butteddir. Üç kez dipçiklenmiş olması bir muamma olsa da mudillerinden hafif olduğumuz bir gerçektir. Malesef üreticisi biz olsak da ömür boyu garanti veremiyoruz. Aynı özellikteki başka markadan daha ucuza veriyoruz. Başka ne istiyorsunuz? Fotoğraflarımız ve sitemiz özensiz. Bisikletlerimiz de öyle. Ama biz hangi kompanentin daha hafif olduğunu iyi biliriz ;-)
Beyefendi şehirde ve turda kullanacağınızı söylemişsiniz, Neden amortisörlü şehir-tur bisikleti almıyorsunuz?
Beğen tuşu sizi sevindirecekse yarın sizi sevindireceğim. Şu anda cepten giriyorum da...

tolg...

Aktif Üye
Tepki
38
Bisiklet
Mosso
@MehmetAli07

Hımmm eyy Tayvanlı merak etme alacağım ürününüzü. Öyle bir genel olarak nabzını ölçeyim dedim forumun. Ama görüyorum ki alırsam hiç pişman olmayacağım yalnız şu internetten sipariş olayı biraz sıkıntıya sokarsa yandık :)

@muratyilmaz09

Kusura bakmayın ben 18" bile almıyorum ki 17" çok küçük bir bisiklet..

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Eski bir mosso kullanızısı der ki, Mosso CAN dır KAN dır. Gönlün rahat alınır.

• Beğen
Tepkiler: tolg...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
V frenli bir model bakmanız bence daha iyi olur , kullanımı bakımı daha rahat disk fren ihtiyacınız var mı emin olun, ayrıca aynı paraya daha kaliteli bir markanın V frenlisini alabilirsiniz

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
@tolg...
ben daha önce internetten (bisikletçim.comm) almıştım. Kawasaki markaydı. arka amortisörün dandikliğinden geri göndermiştim.
şimdi iyi ki geri göndermişim diyorum. sayesinde bisiklet araştırmayı öğrendim :D çift amortisörün gereksizliğini de tabi.
Tolga internetten alışveriş yaparken kuralına göre yaparsanız sorun yaşamazsınız. almadan önce stokta var mı diye sorun. mutlaka kadro boyunu doğrulatın. eğer kredi kartı kullanıyorsanız güvenlik için 3D secure kullanmanızı ya da mail order sistemini kullanmanızı öneririm. eve geldi ve sorunlu çıktı yahut beğenmediniz diyelim. 1 hafta içinde geri gönderebiliyorsunuz. bu aşamada herhangi bir mazeret bile bildirmek zorunda değilsiniz.
yukarıda yazdığım site geri almada sorun çıkarıyor. senin amacını anlayınca ''biz size geri dönelim'' yahut ''yetkili şu an yok'' gibi ayaklar çekiyorlar. müşteri destek hatlarına bakmıyorlar. ben uğraşa uğraşa da olsa geri gönderdim. hem de kargoyu onlara karşılattım. haklarımı biliyorum çünkü.

• Beğen
Tepkiler: tolg...

tolg...

Aktif Üye
Tepki
38
Bisiklet
Mosso
@MehmetAli07

Evet bende okudum haklarımı doğru diyorsun 1 hafta normalde ama bisikletimcim.com 15 gün veriyor o süreyi. Neyse sorum 19" varmış renk bile var stokta da varmış sıkıntı yok :)

@ömer karan

İçimi rahatlattın sağolasın :)

tolg...

Aktif Üye
Tepki
38
Bisiklet
Mosso
Önemli bir değişiklik yapıp. Acera modelinden vazgeçip. Mosso 980 XC Deore aldım . Hayırlısı olur inşallah. Resiimlerini koyucam yine :)

• Beğen
Tepkiler: suat akman