Bir Küçük turcu yetişiyor 2 ... Şehitlik turu..

Rafet Ç.

Üye
Tepki
155
evet sevgili pedaldaşlar.. bu yazımızı oğlumun yönlendirmesiyle yazıyoruz. :) geçen dönemde paylaştığımız 28km.lik gelibolu-güneyli turumuza yapılan yorumları hepsini oğluma okudum. 5 yaşında olduğunu söylemiştik ama adını söylemeden konuyu kapatmışız. oda bana bunu hatırlattı ve adının ömer olduğunu ve sizlere selam söylediğini yazmamı istedi. :)

"bunlar senin pedal arkadaşın mı baba? selam söyle.."

ilk tur paylaşımımıza gelen tepkiler bizim ufaklığı heyecanladırdığı için yeni turlar yapmamız gerektiğini söyledi. ve geçtiğimiz cumartesi günü kafadan bir parkur çizdim. parkur 36 km.di. ve tırmanışı fazlaydı. acaba bizimki yapabilirmiydi.? yada ilk tırmanışta sumu kaynatırdı? işte düşündüğümüz parkur..

(link)

(link)

geliboluda oturduğumuz için evvela kabatepeye aracımızla gidecek, orda müsait bir yere arabayı bırakacak ve turumuza başlayacak şekilde planlamamızı yaptık ve cumartesi günü erkenden kalkarak güzel bir kahvaltının ardından aracımıza bisikletlerimizi yükledik. kabatepeyi biraz geçtikten sonra hotel kum'a aracımızı bırakarak bisikletlerimize atladık ve pedalları çevirmeye başladık..

(link)

(link)

ilk hedefimiz alçıtepe..

(link)

alçıtepede bir köy kahvesi ve yorgunluk çayı.. :)

(link)

ikinci hedefimiz abide.. ve ufukta görüldü.

(link)

ATAM İZİNDEYİZ!...

(link)

üçüncü hedef seddülbahir..

(link)

(link)

ilk şehitler anıtımız..

(link)

BEKLE BİZİ YAHYA ÇAVUŞ..

Bir kahraman takım ve Yahya Çavuştular,
Tam üç alayla burada gönülden vuruştular.
Düşman, tümen sanırdı bu şahane erleri
Allah’ı arzu ettiler, akşama kavuştular.

(link)

(link)

dönüş yolu..

arkadaşlar buralara yakındaysanız bu yolda bisiklet sürmelisiniz.. özellikle bu dönem havanın ve denizin temizliği muhteşem..

(link)

son molamız.. sona 4 kala.. :) yorulduk biraz..

(link)

mutlu son..

Scudo

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
Ömer'e helal olsun sizin gibi de bir babası olduğu için çok şanslı...

Fanonn

Aktif Üye
Tepki
141
Bisiklet
KTM
Rafet bey, siz de bizden selam söyleyin sevgili Ömer'e. Bu yaşta o yolları yapabilmesi büyük başarı. Ömer'i ve sizi kutluyorum. Sevgiler, saygılar.

kanbozli

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Emre Y.
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Maşşallah ne güzel turlamışsınız anladığım kadarıyla yolları yeniliyorlar şehitliklerde gerçekten ihtiyaç vardı.

Rafet Ç.

Üye
Tepki
155
@BAHADIR AKTAŞ

teşekkür ederiz..

@Fanonn

abi aleyküm selam.. :) teşekkürler..

@Emre YAZICI

bu sene malum 100ncü yıl ya emre, ondan baya bir bakıma almışlar her yeri..

• Beğen
Tepkiler: Fanonn

Erhan Acar

Aktif Üye
Tepki
258
Bisiklet
Trek
Helal olsun ayacıklarına sağlık, Çanakkaleye geldiğinizde tanışmak isterim bu küçük turcuyla :)

evrenozbilen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.141
İsim
Evren
Bisiklet
Scott
Süpersin Ömer! Boyundan büyük işler başardığın için tebrikler! Bir sonraki turu da sen şimdiden düşünüyorsundur. :)

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Çok duygulandım, Maşallah çok şirin, yakışıklı bir oğlunuz var ve babasıyla çıktığı bu unutulmaz bisiklet yolculukları, eminim Ömer kardeşimizde unutulmaz, güzel anlar ve olumlu etkiler olarak hep yaşayacak. Allah yolunuzu, bahtınızı açık etsin, mutluluğunuz daim olsun.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ne şanslı bir çocuk Ömer, sizin gibi bir babası var. Ne şanslısınız siz, Ömer gibi bir oğlunuz var. İkinize de imrendim doğrusu. Darısı başımıza artık. :) Çok çok çok tebrik ediyorum.

Rafet Ç.

Üye
Tepki
155
@Erhan Acar

bekleriz her daim..

@evrenozbilen

büyük-küçük anafarta ve havalar düzelince gökçeada kamplı gezi planlıyoruz.. :)

@akifberkant

amin. teşekkürler.

@Ugur Basdag

aslında çocuğunuzla bir-iki hobi, faaliyet olması gerekiyor. mesela ömere işten geldikten okulda ne yaptığını sorduğum zaman sadece oyun oynadık, resim yaptık falan diye geçiştiriyor. ama ikimizinde zevk aldığı birşey yaptığımızda sorduğum zaman susmaz.. arkadaşlarını, öğretmenlerini, her şeyi anlatır. en ince ayrıntısına kadar. yani iletişim yolumuz bir noktada açılıyor. iletişimde bağı kuvvetlendiriyor diye düşünüyorum o yüzden ortak alınan zevkler ki bu ne olursa olsun, futbol, bisiklet, yürüyüş, vs. vs. faaliyetleri bulmak lazım.

• Beğen
Tepkiler: Fırat Y.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Super! Hem tur, hem ufaklik, hem baba, hemde gezilen yerdeki anlam ve duygular...

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
ömer helal olsun sana 5 yaşında 36km yol nazar değmesin, kaskın da çok yakışmış bu arada:)

Rafet Ç.

Üye
Tepki
155
@suat akman

teşekkürler suat abi..

@Fırat Y.

önceki turuna kaskı yetiştirememiştik, beğendiğinize sevindik :)

@BF Okuru

sezgin abi teşekkürler. izmire bizdende sevgiler..

• Beğen
Tepkiler: suat akman

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
Baba oğul, ikinize de kocaman tebrikler... Bir babanın oğluna verebileceği en güzel alışkanlıklardan birini vermişsiniz :)

Ben de kızımla bu tip bir şey yapmak niyetindeyim önümüzdeki sene kısmet olursa...

Tepki
9
Bisiklet
Merida
36 km bisiklete binince oturamayan, oturunca da kalkamayanları biliyorum. Helal olsun ömercik. 100 yıl şehitlere saygı turunda görüşmek üzere

Latif Ç.

Aktif Üye
Tepki
130
Bisiklet
Specialized
hey yavrum hey, helal olsun... O rampaları nasıl çıktı Ömer yahu, vallahi helal olsun... Yakınlarda bisiklet takımı/kulübü varsa (Gelibolu Triatlon Takımı var galiba) yollayın mutlaka...

Alp Berk

Üye
Tepki
11
Bisiklet
Bianchi
Gercekten harika hayran kaldım. Bazen çocukları eleştriyoruz aslında cocuk denilen şey ebebeynin yansıması. Sen ne kadar iyi bi ebebeynsen yetiştirdiğin evlatta aynı ölçüde.
Ve siz gerçekten örnek bir babasınız. Vatana böyle evlatlar yetişdirdiğiniz için teşekkürler