Bir çift bisikletle, Samsun – Ordu- Giresun - Trabzon – Rize

Konu, Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları kategorisinde Soner Sarihan tarafından 13 Ocak 2007 tarihinde paylaşıldı.

 1. Soner Sarihan

  Soner Sarihan Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  17 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  3.946
  Beğeniler:
  8.484
  Şehir:
  İznik
  Bisiklet:
  Cannondale
  Sponsorlu Merhaba,
  Aşağıdaki yazı ve fotoğraflar bu yaz eşimle beraber gerçekleştirdiğimiz Samsun- Ordu- Giresun - Trabzon- Rize turumuza ait. Üzerinden uzun süre geçtiği için artık gün gün ne yaptığımızı yazma şansım bulunmuyor. Bu sebeple farklı başlıklar ve dosyalar haline getirmeye çalıştım. Fotoğrafları azaltmak gerçekten zor oldu. Kullandığım makine çok kaliteli değildi. Geçen yılki Denizli – Muğla – Antalya turumuzdan sonra yaptığımız ikinci uzun tur oldu bu gezimiz. Ancak hemen bir şeyi belirteyim ki , artık tatil deyince güney değil kuzey gelecek aklıma.
   
  Süleyman Şatır bunu beğendi.
 2. Sponsorlu
 3. #2
  Soner Sarihan

  Soner Sarihan Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  17 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  3.946
  Beğeniler:
  8.484
  Şehir:
  İznik
  Bisiklet:
  Cannondale
  Bolaban denilen mevki ile ilgili yola çıkmadan da yeteri kadar korkutulmuştuk. Samsun da danıştığımız arkadaşlarımızda aynı konuyu önemle belirttiler. Sahilden gidersek bisiklet kullanmamaya karar verdik böylece. Otobüs ile dönerken gördüklerim bu konuda haksız olmadıklarını kanıtlamış oldu.
  Ve şu an açılan fakat yazın kullanılmayan içte kalan inşaat halindeki yola girerek , çok farklı bir maceraya atılmamızı sağladı. Zifiri karanlık neymiş görmüş olduk. Ve kendi adıma gerçekten korktum.


  Bolaban tüneli daha açılmadığı için sahilden giden araçlar.
  Özellikle yol kenarına dikkat etmenizi istiyorum, neredeyse hiç alan yok, araçlarda ( özellikle kamyonlar ) çok hızlı gidiyorlar, yol sürekli kıvrılıyor.  [​IMG]
  [​IMG]


  Fotoğrafları otobüsün içinden hareket halinde çektiğim için kötü çıkmışlar.  [​IMG]  Arkamızdaki ışığı 4 km kadar bir daha görmeyeceğiz. Zifiri karanlığın ne olduğunu , karanlık dediğimizin aslında karanlık olmadığını anlamaya başlayacağız birazdan. Defalarca kamp yapmış, dağda , ormanda gecelemiş biri olarak karanlık nedir biliyorum. Burada ışık sanki duvarlar tarafından eminliyor.
  Bir dağın içinden geçmek çok ilginç.
  Kapıda işçilerle ve görevlilerle konuşuyoruz , servis araçlarının ve bazı köylülerin geçtiğini , aslında yolun açık olduğunu söylüyorlar.  [​IMG]  İçerideki en büyük problem aslında havasızlık, insanı korkutan karanlığı saymazsak tabiki.Bisikletlerin önüne taktığımız kafa fenerlerini sonradan kaskımıza takıyoruz. Aslında bu çokta iyi olmuyor. Çevreye bırakılmış ileride takılmayı bekleyen lambalar , bazı koliler, inşaşat artıkalrı yanlarından hızla geçerken dikkatimizi çekiyor, tavandan sarkan kablolar, kenarda bırakılmış merdivenler vs, kafamızı o yöne çevirdiğimizde oluşturdukları gölgeler ile korku tüneli havası oluşturuyorlar.  [​IMG]


  Flaşla çekmiş olmama rağmen sadece reflektörler çıkmış fotoğraflarda.
  Dağın kalbinden güneş ışığının hiç değmediği , hiç te değmeyeceği bir yerden geçmek. Eski insanların neden güneş e taptıklarını anlamamızı sağlıyor.


  [​IMG]

  [​IMG]


  Tünelin çıkışı , temiz havaya ulaşmanın sevinci. Fener hâla kafamda. Tersine doğru bir daha geçelim mi diye düşünüyoruz. Ancak öteki tarafa geçersek aynı yerden dönmek zorundayız. Ve bu kadar macera yeter diye düşünüyoruz.
  Tünelin bisikletliler adına ilk geçişini yaptığımızı düşünüyoruz. Çevredeki işçiler de bize akıl sağlığı diliyorlar ve tebrik ediyorlar.

  Arka planda inşaatın devam ettiği görülebiliyor. keşke sahili berbat edeceklerine, içten giden bir yol yapsalardı bu şekilde.

  Yada illa kara yolu yerine , limanlara ve deniz taşımacılığına önem verilseydi.

  Madem kara yolu yapıldı, 3 şerit geliş gidiş yapılacağına , şeritler 2 ye indirilip ortaya demir yolu eklenseydi.  [​IMG]
   
  g-f-u ve felis911 bunu beğendi.
 4. #3
  Soner Sarihan

  Soner Sarihan Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  17 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  3.946
  Beğeniler:
  8.484
  Şehir:
  İznik
  Bisiklet:
  Cannondale
  Buradaki fotoğraflar belli bir sıra izlemiyor. Çeşitli anların donmuş hatıraları sadece.


  Sahildeki olağan molalarımızdan birinde.


  [​IMG]


  kara bulutlar sürekli yanı başımızda , Karadeniz in adını nereden aldığı belli. Sürekli bir kasvet var sanki havada. Sanırım karadeniz insanı bu havayı kırmak için sürekli neşeli ve esprili.
  [​IMG]


  Trabzon şehir içinden bir görüntü. Arka tepede Trabzon yazıyor.  [​IMG]


  Rize şehir içinde ne heykeli olabilir. Tabiki çay ve çaydanlık.


  [​IMG]


  Sanki yakıt bekleyen araçlar gibi görünen bisikletlerimiz.

  Depo dolunca harekete geçecekler.


  [​IMG]
   
  g-f-u ve SoldieR52 bunu beğendi.
 5. mehmet_svm Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  22 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  625
  Beğeniler:
  424
  Şehir:
  İstanbul/Eyüp
  Bisiklet:
  Sedona
  Cesaretiniz için tebrik ediyorum,yazın bende giresun'daydım,muhteşem doğasıyla insanı büyülüyor Karadeniz,bolaban gercekten cok tehlikeli bir yer,hem çok dar yol,bisikletlet sürmek için yolda hiç pay yok,araçlar sıfır geçiyor,paylaşım için teşekkür ederim...
   
 6. #5
  Soner Sarihan

  Soner Sarihan Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  17 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  3.946
  Beğeniler:
  8.484
  Şehir:
  İznik
  Bisiklet:
  Cannondale
  Rize nin girişi. Sahilde 14 katlı binalar var. Arka tarafa doğru yatay ilerleme olmayınca , yukarı doğru yükselmiş binalar.


  [​IMG]


  İnşaat halindeki yol kesimlerinde , rahatça ve yan yana gidebiliyorduk. Hareket halinde resimler çekme şansımızda çok oldu böylece


  [​IMG]


  Arkadaki bitkiler sanki fışkırıyormuş gibi görünüyor.

  Olağan bir mola daha. Acaba neden sinirli bakıyorum. Tabiat bizi kendine mi benzetiyor ne ?  [​IMG]  Tersten gitmemizin sebebi yolun boş olması değil, bakımdan dolayı trafiğin sol tarafa aktarılmış olması.

  Arkadaki ev de çok hoşuma gitmişti. Tipik bir mimarisi var. Tam da denize karşı.
  Sanırım bir ağanın evi olabilir.


  [​IMG]


  Trabzon girişi.


  [​IMG]
   
  osman_koksal, g-f-u ve SoldieR52 bunu beğendi.
 7. #6
  Soner Sarihan

  Soner Sarihan Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  17 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  3.946
  Beğeniler:
  8.484
  Şehir:
  İznik
  Bisiklet:
  Cannondale
  Kayalık zeminde bile bitki örtüsünde herhangi bir azalma olmuyor sanki. Yamaçtaki bitki örtüsü belki bir zamanlar denize kadar iniyordu.

  [​IMG]
  Başka ufak bir tünelin çıkışı.  [​IMG]


  Ender olarak yağmur yağdı. Karadeniz in bulutları hep peşimizdeydi ama bizi ıslatacak yada bir yere sığınmamıza yol açacak bir yağışla karşılaşmadık. Yerler hafif ıslak , bulutlardan dolayı ışık çok kötü.


  [​IMG]


  Kamp yaptığımız yerde güneş doğuyor. Ters açı olmuş ama elimde başka resim yoktu.


  [​IMG]


  Kamp yerimizde güneş batıyor. Sanırım havadaki nemden dolayı renkler gerçekten çok dolgun.


  [​IMG]


  Kıyıda küçük bir ilçe neresi olduğunu unutmuşum. Burada Pazar kurulmuştu her taraf insan doluydu , daha çok insan daha çok garip bakış demek bildiğiniz gibi. Burada güzel bir döner yemiştik.


  [​IMG]

  Neredeyse bütün sahil yol haline getirildiği için , çok geniş bir emniyet şeridi var , burada bisiklet sürmek çok keyifli ve güvenli.


  [​IMG]


  Giresun sahili, arka planda Giresun.


  [​IMG]  Arkamızda güneş batıyor. Yol boyu çok sık gördüğümüz küçük çöp yığınlarından biri arkamızda. Deniz alır götürür mantığı Karadeniz de çok yaygın.


  [​IMG]  Tam arka tararım kuzey, km. lerce uzakta Kırım ve Ukrayna var. Ben bunları mı düşünüyorum peki bilemiyorum. ? Sanırım her zaman ki gibi karnım aç.


  [​IMG]


  Kısa deniz molalarımızdan birinde bu sefer baş rolde , ateşli ve forklift. Ateşli eşimin , forklift benim bisikletimin adı. Başka bir aracın adını bisikletime vermemin sebebi 98 kg olmam. :) :)  [​IMG]  Ordunun dereleri , ne yukarı ne aşağı akacak halleri kalmamış yaz günü.
  O ünlü şarkı dolanıyor bir süre dilime.
  “ Vermem seni ellere , Ordu üstüme …”


  [​IMG]
   
  abrean bunu beğendi.
 8. #7
  Soner Sarihan

  Soner Sarihan Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  17 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  3.946
  Beğeniler:
  8.484
  Şehir:
  İznik
  Bisiklet:
  Cannondale
  Karadeniz sahili linç edilmiş

  Çok şey yazacaktım ama, bilen biliyor zaten.
  Karadeniz sahili yok edilmiş durumda.
  Türk tarihinin en büyük yolsuzluklarından birisinin döndüğünü herkes biliyor.
  Bununla uğraşan değerli ve dürüst bir avukatı da ölüme götürdü zaten bu olaylar.
  O kadar büyük para döndü ki herkes sustu . Susmayanların sesi duyurulmadı.
  Halk zaten " Gülben Ergen doğur du mu ? " derdinde.
  Kıyıda ne kadar koy varsa çaprazlamasına geçmişler vicdansızlar.
  Yol boyu konuştuğumuz insanlar bundan habersiz. Plajın kumun denizin akciğerleri olduğunu bilmiyorlar.
  Yol geldi iyi oldu diyorlar sürekli.

  Fazla söze gerek yok. 500 km sahil boyunca mendirek yaparak , binlerce yılda oluşmuş kıyı hattını değiştirmişler. Ama yakındır bu yolun sağının solunun çöktüğü haberi , hele bir kaç kış geçsinde , tabiaat ile oyun oynanıp oynanmayacağını görsün herkes.  Bir başka rezillik nede olsa üstü kapanacak diye, dolgu alanlarına çöp dökülmesi. Tamamen kafayı sıyırmış olmalıyız. Bu kadar köylülük olmaz, bu kadar plansızlık olmaz, bu nasıl kafa, bu nasıl zihniyet. Bu sahneden onlarca gördük belki. Yüzlerce metre karelik çöp alanları. Nede olsa üzerine yol yapılacak diye çöpünü eskiden deniz olan yere nasıl dökebilir insan. Hemde hiç ayrıştırmadan. Onun içindeki her türlü kimyasal denize karışmayacak mı yıldan yıla, umarım alttan alta metan biriktirirde yüzümüze tükürürmüş gibi patlar bir gün suratımıza.  [​IMG]


  İşte abartısız yüzlercesi yapılmnış mendireklerden biri. Bu kadar dolgu , karadenizin tüm il ve ilçelerine dev limanlar yapmaya yeterdi.
  Deniz sağ tarafından mendireği yemeye başlamış zaten. Bunların kısa sürede çökeceği ve parçalanacağı bilindiği halde , bu inşaat bir cinayet.


  [​IMG]


  Kamyonlar , kepçeler canavarlar gibi saldırıyor sahile. Doğal denge, besin zinciri gibi kelimeleri hiç duymamışlar tabiki.  [​IMG]


  Kimi yerde sahil yüzlerce metre doldurulmuş.


  [​IMG]


  Burada eskiden güzel bir koy vardı. Dalgalar , köpükler içinde denizdeki pislikleri plaja atar , güneş bu pislikleri karadaki baketeriler ile beraber çürütürdü. Şimdi plaj yok ortada. Pislikler denizde kalmaya devam edecek.


  [​IMG]


  [​IMG]  [​IMG]


  Daha kötüsü bu dolguyu yapmak için , iç kesimlerde bazı tepeler, ufak çaplı dağlar yerinden oynatılmış. Karadeniz i sel vurdu haberlerinin artacağını bilmek için medyum olmaya gerek yok.


  [​IMG]
   
 9. bedo Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  11 Ekim 2006
  Mesajlar:
  1.236
  Beğeniler:
  335
  Şehir:
  istanbul-yeşilköy alan: trial ve street
  size kutluyorum sadece iki kişi ile çok güzel bir gezi yapmışsınız ve cesaretinizden dolyı sizi kutlarım fotolar için teşekkürler
   
 10. Hakan Kayisligil Aktif Üye

  Kayıt:
  8 Ekim 2004
  Mesajlar:
  180
  Beğeniler:
  182
  Şehir:
  Istanbul Kadıköy Ataşehir
  Seni ve eşini kutlarım,
  Eşim ve bende, bu gezi benzeri bir faliyet gerçekleştirmek için hayaller kuruyoruz,
  bakalım ne zaman..
  Karadeniz kıyılarının katledildiğini , çıkar uğruna nelerin gözardı edililerek, binlerce yılda giderilemeyecek zararların nasıl bir çırpıda umarsızca verildiğini üzülerek izliyorum.
  Bu nedenle katliyama canlı şahit olmamak adına ,içimden o bölgelere gitmek gelmiyor.
  Zaten yaşadığım şehir İstanbul'un kimi bölgelerinden geçerken, gerek çarpık yapılaşmayı ,gerek tabiyat katliyamını görmemek adına (arabayı ben kullanmıyorsam)abatmıyorum, gözlerimi kapatarak veya başka taraflara bakarak bir nebze rahat ediyorum.

  Hakan KAYIŞLIGİL
   
 11. rahmankarataş Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  12 Eylül 2006
  Mesajlar:
  1.028
  Beğeniler:
  710
  Şehir:
  greek and tr
  selam
  bir karadenizli olarak
  sizi teprik ediyorum
  harika bir tur bitirmişsiniz
  yüreginize saglık
  reimler harika
  yazılar doyumsuz
  ömür boyu pedallar
  selamlar...
  teşekkürler..
   
 12. Ediz Tevfik Özgan Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  26 Ocak 2006
  Mesajlar:
  1.142
  Beğeniler:
  976
  Şehir:
  BURSA
  Tebrikler karadeniz geziniz ve tüm bu olup bitenlere şahitliğiniz ve bizleride şahit edişiniz gerçekten çok anlamlı
   
 13. Tolga Gürgün

  Tolga Gürgün Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  3 Aralık 2005
  Mesajlar:
  1.726
  Beğeniler:
  2.355
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Pinarello
  Ataruh Bey Selam,

  Sizi ve eşinizi yürekten kutluyorum ...Paylaşımınızın için candan teşekkürler.

  Saygılarımla,
  Tolga Gürgün
   
 14. SECO 34 Aktif Üye

  Kayıt:
  18 Eylül 2006
  Mesajlar:
  137
  Beğeniler:
  89
  Şehir:
  istanbul k.çekmece
  tebrik ederim super bi gezi yapmışınız ;)
   
 15. Süleyman Şatır Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  22 Mart 2005
  Mesajlar:
  1.158
  Beğeniler:
  2.778
  Şehir:
  Fatih / İstanbul
  Merhaba...
  Bu güzel gezi için sizleri tebrik ederim... Gerçekten Karadeniz görülmeye değer... Ayrıca bisiklet sürmeye son derece elverişli, en güzel bisiklet parkurlarından biri... Kilometrelerce dümdüz, geniş yollar... Bolaman - Fatsa arası trafik açısından problemli bir yoldu ama, sanıyorum şimdi Bolaman Tüneli açıldı... Buradaki trafik de tünele kaydı...

  Bu arada hatırlayamadığınız ilçenin Tirebolu olduğunu belirteyim... Resmi Tirebolu kalesi önünde çektirmişsiniz... O gün Cuma olmalı... 2005 yazında bisikletle Tirebolu'dan geçmiştim... Cuma günüydü ve oranın pazarı olduğu için çok kalabalıktı... Şehir merkezinde küçük bir lokantada sizin gibi, döner yedikten sonra, yoluma devam etmiştim...

  Karadeniz yolunun yapımı sırasında yapılan doğa katliamı hakkında düşüncelerinize ben de katılıyorum.. Bu yolun sahillerin doldurularak yapılmaması gerekirdi, ama yaptılar... Üzülmemek elde değil...

  Paylaşımlarınız için çok teşekkürler...
   
 16. d.berkay

  d.berkay Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  2 Ekim 2006
  Mesajlar:
  3.879
  Beğeniler:
  3.126
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Demir Berkay
  Bisiklet:
  Marin
  Tebrikler çok güzel bir gezi 11 yıl Ordu'da ve 4 yılda Artvinde kaldım açıkcası karedenizin yeşiline hasret kaldım iç anadoluya geldim geleli..Hele artvin yok böyle bir doğa...
  ben ordayken Bolaman tüneli daha düşünce aşamasındaydı galiba ama açıkcası bolaman-fatsa arasından belki 50 kere geçmişimdir türkiyedeki bence en tehlikeli yollardan birisi...
  Oranın düzeltilmesine çok sevindim açıkcası ama sahil şeridindeki yollar gerçekten yapılmaması gerek bir doğa katliamının resmi gibi...
  O güzelim doğa o güzelim sahil şeridi resmen harcandı ve halada harcanıyor...
   
 17. felis911 Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  17 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.362
  Beğeniler:
  879
  Şehir:
  ce
  gerçekten güzel gezi olmuş teşekkürler
   
 18. Fatih Buzgan Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  10 Ekim 2004
  Mesajlar:
  2.572
  Beğeniler:
  3.097
  Şehir:
  İzmir
  Abi, yazınızı paylaştığnız için teşekkürler,
  Eşinizle tura çıkmaya cesaret ettiğiniz ve onu da bu tura ikna ettiğiniz için tebrikler.
  Bazen ülkemizi gezerken de böyle güzellikleri nasıl harab ettiğimize şahit oluyoruz, bu her ilimizde görülen bir durum maalesef.
  Biz gezgin bisikletçiler olarak bunların farkındayız, keşke kalan büyük çoğunluk da bizim gibi farkında olsa veya bizim gözümüzle bakabilse.

  Fotolar da, tur yazınızı gözler önüne sermiş fakat yine bir iki foto yan, çoğu da boyut olarak 640*480 den büyük.
  Bundan sonraki fotolarınızı yollarken bunlara dikkat ederseniz seviniriz.
  Tekrar teşekkürler.
   
 19. Admin

  Admin Yönetim Kurulu

  Kayıt:
  5 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.858
  Beğeniler:
  3.044
  Paylaşımınız için teşekkürler.Bu geziniz boyunca hatırlıyorum bir kaç kez telefonlaşmıştık yol durumu hakkında.mesaj yazmak ise şimdiye kısmetmiş.ellerinize sağlık.evet güzelim Karadenizimizde nasıl bir doğa kıyımı yaşandığını,konuşanların nasıl susturulduğunu herkes görüyor yavaş yavaş.sizinde bahsettiğiniz gibi doğayla oynanmayacağını da çok yakında hepberaber göreceğiz.yol yapıldı ama bahsettiğiniz gibi raylı ulaşım tamamen gözardı edildi.fatsa-bolaman arası geçtiğiniz tünel bayramdan hemen önce çift yönlü olarak trafiğe açıldı.herşey dijital bütün tabelalar yol bilgileri.belli bir hız limitini aştığınızda radyonuz açıksa uyarı geliyor falan..bu yol eskiden çile olan dünyanın yakıtını yaktığımız ve enaz 1 saatimizi alan o güzergahı 15 dakikaya indirdi.oysa bütün bir karadeniz sahil yolu belki daha maliyetli olacaktı ama bütünüyle viyadüklerle tıpkı fatsa-ordu arasında ki bu yeni yol gibi hiç sahili görmeden arkadan devam edebilirdi.Osman PEPE bile bu projeyi çizenin Allah belasını versin diyor televizyonlarda.ama asıl suçlu kim,kimler orası belli değil.hasıraltı ediliyor herşey. neyse uzatmıyayım Tirebolu geçişi hariç devam eden beşikdüzü ve vakfıkebir yol çalışmalarıda bitmiş vaziyettte şu an.

  Saygılarımla.
   
 20. candede Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  30 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.095
  Beğeniler:
  1.052
  Şehir:
  DÜŞ BAHÇESİ
  Dostlar yüreklerinize saglık.İnanılmaz güzel keyifli bir seyir gerçekleştirmissiniz.Sorumluluk ve mesuliyet sahibi birer yurttaş gözüyle bakıp saglam değerlendirmeler yaptığınız güzelim karadeniz ile ilgili tüm tespitlerinize kalben katılmaktayım.Umarım toplumca sıyrılıp silkelenme zamanımız,bu tür kötü eylemlere cesaret eden ve kötülüğün bataklığına batan diğer insanların ki gibi cesaretli ve cesur olur.

  Bu arada büyük bir aşk ve tutkuyla beklediğim karadeniz turunu bu sene itibarı ile gerçekleştirme şansını umarım yakalayabilirim.
  2006 Yılı sonu itibarı ile gerçekleştirdiğim Akdeniz Ege turu gibi verimli,faydalı keşif ve kesişmelerin yaşandığı gibi yaşayıp tatma teleşındayım.Tüm dileğim bunları düşlediğim gibi tadında tatmak.

  Sizden öğrenmek istediğim bu turu hangi ayda yapmış olduğunuz,siz eğer uzun soluklu bir tur yapsaydınız startınızı.Batı Karadenizden doğuya doğru mu yoksa Doğu Karadenizden batıya doğru mu alırdınız.(Asgari en az yağış alan ayı bulmaya çalışıyorum.Sezon ortasında iznimizi kullanmak sıkntı yaratıyor.)  '''Biz hayatı seviyoruz çünkü düşlerimiz var.'''
   
 21. #20
  Soner Sarihan

  Soner Sarihan Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  17 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  3.946
  Beğeniler:
  8.484
  Şehir:
  İznik
  Bisiklet:
  Cannondale
  Sponsorlu

  Teşekkür ederim.

  Çok cesur olmaya da gerek yok. Gerçi karadeniz bölgesinin sürücüleri biraz uçarılar ancak.

  Emin olun ki yolda bir şey başımıza gelir mi diye hiç korkmuyoruz.

  Şehirde evde uyurken bazı geceler, kampta çadırda uyuduğumuzdan daha endişeli olduğumuz oluyor.

  O hafta içinde bir komşuya hırsız falan girdiyse bu bazen daha da artıyor.

  Doğada olmak iyidir. Kötü nün yolda bizi bulması şehirde bulmasından daha zor.

  Selamlar.

  Tek başına zevkli,
  Bir arkadaşı ile daha zevkli,
  Grup olarak çok zevkli,
  Eşinizle yaptığınızda inanılmaz
  oluyor geziler.

  Kesinlikle yapın. Çokta plan program yapmayın, başkalarının ne dediğini umursamayın.

  Hazırlanın çıkın yola.

  İstanbul da yakında gözünüzü hiç açmadan araba kullanmak zorunda olacağınızdan korkarım. Gerçekten mesela okmaydanı viyadüğünden geçerken , sanki iç savaş ve işgal yaşanan beyrut vb. bir şehirden , yada 3. dünya savaşı sonralarını anlatan bilim kurgu filmlerinden birinin görüntüsüne bakıyormuş gibi oluyordum ben.

  Selamlar.

  İmzanızdaki mısraları yaşamak için yollardayız.
  Ve doyasıya yaşıyoruz.
  Ömür boyu pedallar dileğinize teşekkür ederim.
  Umarım bu fırsatımız olur.
  Açıkcası biz hindistan planları kurmaya başladık.