Bir carraroya 3000 tl verilirmi

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
@Berk Karaca Sizin anlamak istemediginiz Manisa'da "ÜRETİLİYOR" terimi.Üretim dedigin zaman bana sana sunları sorarım ;
1-Kadrosunu Manisa'da mı üretiyor?.
2-Bazı lider firmalar gibi Masa gidon gidon bogazı üretimlerini kendisimi yapıyor?.
Kısaca topluyor...
Asıl isi Taiwan China yani ham madde onlar.Bunu kastedmistim.
İyi Forumlar Dilerim.

Scudo

dr_mrh

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
Carraro
@ÖnerERKUT uzun km yapmak istiyorsan kesinlike buna uygun bir model al
bianchi ile carraro modelleri arasında hiçbir fark yok hangisi daha ucuza geliyorsa onu al(Kayseri de carraro daha ucuza geliyor)
hidrolik disk iyi güzel ama sorun çıkarsa sen tamir edebilir misin?
uzun mesafe tur yapacaksan fuji turing tam bu iş için o modele bak
yok günlük 50 100 km yapacaksan içinden hangisi geçiyorsa onu al kafana takma
senin istediklerin hafif olması, kilitli/düz hafif maşa , 27 30 vites, 48 diş aynakol

ÖnerERKUT

Aktif Üye
Tepki
276
İsim
Öner ERKUT
Bisiklet
Trek
Hocam yapacağım mesafe 120 km. Bu yolun 30km kadarı bozuk zemin o sebeple kilitli maşaya sahip bir model arıyorum. Carraro'nun söylediğim modelini 1700 liraya anlaştım, biraz araştırmak için süre istedim. Burada tanıdığım bir bisikletçi abimiz var sıklıkla gidip izliyorum, öğrenmeye çalışıyorum bakım işlemlerini :) İlginiz için teşekkür ederim

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
417
Bisiklet
Giant
@Lenora Nora

Anlamak istememe gerek yok, biliyorum zaten. Ben de üretiliyor demedim, toplanıyor dedim. Mesajınızda "bazı bölgelerde toplanıyor" denilince biraz muallakta kalmış. Bazı arkadaşlar Manisa ile hiç ilgisi olmadığını, ithal olduğunu vs. iddia ediyorlar. O yüzden bilgi olarak yazdım. Yoksa bu devirde burada kadro üretilecek hali yok. Tabii ki Tayvan'dan, Çin'den geliyor parçalar.

canayaz0734

Daimi Üye
Tepki
619
İsim
Can AYAZ
Bisiklet
Diğer
Merhaba forumdaşlar yarın carraro race 052 alacağım boy 170 ,54cm kadro var mış.(uygun gözüküyor) peşin ödemede 2.223 tl olan bu bisikleti 1.950 TLye alabilirmiyim sizce ??Peşinde 2.000 TL de iniyor normalde.. Değerli yorum ve görüşlerinizi rica ederim.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.680
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@canayaz0734

1.70 boya 54 cm kadro büyüktür. Yol bisikletlerinde hatta iyice hakimiyeti almak için kadro boyu 1-2 cm kısa seçilir.Gidon boğazını kısaltsanoz bile pek farketmeyecektir.

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
@canayaz0734 Merhaba Hocam ;
1.70 benimde boyum bacak 77cm 56 kadro siparisi verdim. 54 size uygun.Ben nakit parada 1900 e indirdim.İzmirde bir adama baskı yapmıstım agız aramak icin normalde buradan alıcam Eskisehirliyim.1850 ye düsürmüstüm.Biraz daha düsürün.yeterli degil.
İyi Forumlar Dilerim.

@canayaz0734 Daha dogrusu düzlettirin o fiyatı 1900 var deyin baskı yapın verir.Arkadasım 1850 ye buldu almadım sana geldim felan deyin.Emin olun düsücek 1850 ye bulmustum dusunun daha karı var icinde.
Nakitte KDV den kacıyor 1.18 2223TL den o sekil düsüyor 1950 ye ama 1850 nakit halini düsünürsek adam birde kargo baa ait demisti.o yüzden düzlettirin.50 TL 50 TL dir eksiginizi alırsınız.
Saygılar.

@Berk Karaca Sizde onu kastedmissiniz o zaman sıkıntı yok Hocam.Firma ismi vermedim orda kıyas gibi olucak diye belirsizligi ordan algıladınız sanırım önemli degil hemfikiriz. ;)
İyi Forumlar Dilerim.

B

BF Okuru

Misafir
@canayaz0734

54 bence de büyük, aynı boydayız (iç bacak 78 benim) ve aynı bisiklet var, 52 kadro kullanıyorum. 54 kesinlikle büyük gelirdi bana.

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
Ben 56 ya baktım denedim gayet oturdu.1.70 ise onada olacagını sanıyorum.Fakat önemli bir detay bacak boyunuzu ölcün 0.67 ile carpın tam netice alın.Karar verin.İlerde agrı yapar sıkıntılar bas gostermesin.
İyi Forumlar Dilerim.

B

BF Okuru

Misafir
@Lenora Nora

Bu hesaplamayı ilk defa duydum ama tam tutuyor bende, 78 x 0,67 = 52,26

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
@Kahveci Dogrudur Hocam.Bacak Boyu x0.67=Kadro boyunuzu verir.Arkadas hesaplasın ona göre alsın.Ama en önemli faktör denesin iyice 1900 kusur para veriyor isi saglama almalı.Az indirim daha yaptırıp iyice alırken icine sinmesi lazım yoksa satıcı parasına bakar.
İyi Forumlar Dilerim.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.680
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@Lenora Nora @Kahveci

Deneyerek almalı ancak 54 kesinlikle büyük kadro hesaplaması sadece iç bacak boyuna göre yapılmamakta,geometri de büyük önem arz ediyor. Benim boyum 1.78 M kadro kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Lenora Nora

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
@Tolga Çelebi Biliyorum o yüzden denesin dedim Hocam.Banada 56 tam oldu.Yani denemek sart iyice gidip bakıp tartmalı bir dünya para veriyor sonucta deysin.
İyi Forumlar Dilerim.

• Beğen
Tepkiler: Tolga Çelebi

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.095
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
3000 TL verip Lapierre alacağım.Carraro'ya hiçbir şekilde vermem o parayı.O kadar para veriyorsun madem adı da olsun.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.095
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Lenora Nora Teşekkür ettim Enis abi :D bisikleti alayım turluyoruz bak söz verdin :D

• Beğen
Tepkiler: Lenora Nora

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
3000 gözden çıkardıysan 3000 lik canlı görmediğin bisiklet kalmasın çünkü bir kere harcanır o para.
Komponentleri orta üst Düzey genelde o komponenler 3000 üzerinde oluyor Buda kadro için çok ta maliyet ayırmamışlar demek. Zaten 3000 lik bisikletleri karşılaştırırken hiç bilmeyende görür kadro kalitesini.
Grup sete çok takılma Claris e düşmedikten sonra aralarında çok büyük farklar yok. Iyice bakmadan alma meridası var canondale var orbea var specialized var 3000 e çok bisiklet var.

canayaz0734

Daimi Üye
Tepki
619
İsim
Can AYAZ
Bisiklet
Diğer
@Lenora Nora,

@Kahveci ,

@Tolga Çelebi ,

Arkadaşlar bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.Kadro hadisesinde kafam karıştı o_O 50-52 kadro daha mı makbul olacaktır? :kötü:şimdiki kullandığım bisikletinde kadrosu küçük geliyor korktum artık :tskler:

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
@canayaz0734 Hocam 52-54 arası uygun ama orda gidip deneyin denemeden ne desek yalan.Deneyin test edin rahatlıgı yakalayınca karar verin.Zaten hissedersiniz.Fiyatıda dusurun düz 1900 Tl olsun diyin.Zorlarsa 1850 ye buldum sana almadım sana geldim diyin.inanmaz aksi bisey olursa yazın bana ben ararım izmirdeki abiyi 1850 ordan kargo cekersınız. olmadı burdan bizim abiden ayarlarız 1900 e sıkıntı olmaz.
Saygılarımla.
EDİT=Direk gelin ucuza burdan kargo ile alın demedim."arkadaslar ucuzsa senin ordan alsın diyebilir".Ama bilerek ses etmıyorum cünkü adamdan alırsanız bakımları vs herseyde yardımcı olmak zorunda o yuzden diretin dedim."

• Beğen
Tepkiler: canayaz0734