Bir bisikletin yeniden doğuşu

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.143
Bisiklet
Diğer
@Berkin bakan

İlgi, alaka ve bilgi edinme ile her şey olduğu gibi elinizden de iş geliyorsa yapılamayacak pek bir şey kalmıyor.
Teşekkür ederim. :)

Scudo

özcan topal

Daimi Üye
Tepki
135
Yazı çok güzel olmuş teşekkürler.Ayrıca tasarım süper olmuş.Bende topluyorum bu tarz bir şey fakat daha kadro zımpara aşamasında.Boyayı evde kendim atıcam ne marka boya önerirsiniz?

Tepki
43
Benim için cok değerli bir topik ve anlatım..
Bende bu işe yeni gonul vermiş bir ikiteker meraklısı vede Custom br bisiklet ve onu yeniden bgune kazandırmak isteyen bir kişi oldugum için ayrıca değerli bir topik dir.
Desteğiniz ve bilgiyi paylasımınız için cok tesekkur ederim.
Sanırım kısa zamanda yardımınızı isteyeceğim..

Selamlar
Okan

MesutKöse

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Salcano
Anlatım ve bilginlendirme için teşekkür ederim. Kafama takılan bir konuda yardımcı olmanızı diliyorum. Metal aksamı partlatmanın yöntemi nedir ?

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.143
Bisiklet
Diğer
Merak ettikleriniz için özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz, beğenileriniz içinde teşekkür ederim.

Tepki
15
Bisiklet
Giant
emeğinize sağlık, çok güzel ve açıklayıcı bir paylaşım olmuş

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Anlatım ve fotoğraflar çok güzel. Ansiklopedik bilgi niteliğinde olmuş. Teşekkür ediyorum. Bu arada ben de eski bir bisikletimi topluyorum; fotoğraflarını ve süreci paylaşacağım sizlerle.

Onur Erk

Üye
Tepki
50
Bisiklet
Sedona
Bende bu aralar bir bianchi caurus 837 ile uğraşıyorum. Fakat maşa ile boyunu birbirinden ayıramadım. Boyunu üzerindeki vidası bisikleti bulduğumda yoktu. Fakat alt kısımdaki vidanın en ucunda olması gereken maşa borusunun içindeki eyik kesimli parça serbest durumda. Pasoyu söküp geçme yerinden pas söküsü uyguladım ama banamısın demiyor. Ciddibi kaba kuvvet mi uygulamam gerekiyor acaba .

Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
344
Bisiklet
Scott
yararlı bilgiler teşekkürler

Goku

Üye
Tepki
8
İsim
Kertenkele
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bikefriday
"Atlas’ın 150 – 180 numarasından bir düzine alırsanız zımpara işi tadından yenmez. " Zımparanın tanesi 10 tl olarak baktım ama umarım yanlış bakmışımdır :D Toplamda 1 bisikletin boyasını kaldırmak için sadece zımpara masrafımız 100tl den fazlamı olucak? :)

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.143
Bisiklet
Diğer
@Göksun

Takoz zımparalar 150 ya da 200 kuruş/adet olarak değişmekte, yapı marketlerdeki fiyat politikalarını anlamak mümkün değil.

AliZTRK

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Colnago
Çok faydalı bi' paylaşım biraz geç gördüm ama teşekkür ederim. :)

Tepki
2
dış cephe folyoları nın fiyatlarını öğrenmek için nette aradım ama bulamadım varsa linkini buraya koyabilirmisiniz

Tepki
7
Harika Harika söylenecek kelime bulamıyorum Doğukan sen bu işin Zanatkarı olmuşun .Senin gibisi yok.Bu Güzellikleri Paylaştığın için Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Doğukan Aksu

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.143
Bisiklet
Diğer
@Ömer Tuna DİKİCİ

Ömer Abi selam, beğeninin için teşekkür ederim çok onurlandım. Hatta senin AutoMoto'ya da başlasak diyorum o şekilde durmasın artık.
Ayrıca yakında fixed gear bisikletler üzerine de çok kapsamlı olabilecek bir yazı metni hazırlıyorum onunda buradan ilk duyurusunu yapayim.