Bir bisiklete 1500 euro verdim merak ediyorum sizler ne düsünüyorsunuz...

bisiklet bu arkadaslar http://www.cube.eu/hard/cross-country/reaction-gtc-pro-26/

• Toplam katılım
    55
  • Anket kapanışı .

Ali Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
145
Abicim (amcacım mı demeliyim acaba) bir anımı anlatıyım samet abininki gibi geçen kankamla oturuyoruz dedim böyle böyle benim bisikleti satacam üstüne para koyup 1000 liraya bisiklet alıcam bana şöyle bi baktı sonra salakmısın dedi dedim neden dediki al 200 liraya bir bisiklet 800 lira mis para sonra o 800 lirayla ne yapıcam dedim afal afal bana bakmaya başladı kadıköydeydim biraz önce orada paket servis aracı olarak kullanıyorlar o hurdaları(onlara bisiklet dirmi bilemedim) ... neyse gelelim bana ben belli bir süre öncesine kadar kasksız klasik takılıyordum ama kask takmaya başladığımdan beri insanlar bana bi değişik bakıyo sanki değişik birşeyimmiş gibi arkadaşım taytla sürerken çevresindekilerin ona uzaylıymış gibi baktığını söylüyor... bir de şöyle bir durum var, sana o fiyata araba alınır diyen adam benzin masrafını 2-3 ay biriktirse o bisikletten 2 tane alır bunu söylersen o insanların beyin devrelerinin kısa devre yapacağı aşikar...

Scudo

alper turan

Aktif Üye
Tepki
21
Bisiklet
Giant
avrupa görüpte zihni hala kör olabilen insanlarda oluyormuş.demekki öküz heryerde öküz.karbon malzeme diyorum anlamıyo 3bine aldım diyorum aptal aptal yorumlar geliyor.umurumdamı?tabiki değil.zevk benim para benim sorana açık net söylüyorum.param var sıfırı 5-6 bin edecek bisiklete biniyorum.arabada alabilirdim bu parayla ama ben bisikleti tercih ettim.varmı ötesi ;) bu arada bisikletiniz ne?

• Beğen
Tepkiler: Ali Ç.
Tepki
8
Bisiklet
Cube
/Cube-Reaction-GTC-Pro-26 bisikletimin markasi simdilik cok memmunum ama dediginiz olaylar burda turkler tarafindan hala ayni devam ediyor cidden ökuz gibi bakiyolar bugun kask tayt giydim gözluk felan görende prof sanar :) yabancilara bakiyorum dikkatli dikkatli kafayi ceviren yok ama bizim insanimiz facebook da fotografimi gordu bu ne tip lan diyolar ne anlatiyim sadece susuyorum konusmuyorum cidden bu tur olaylara alismamiz sart galiba yada onlar bizim gibilerini göre göre alisacaklar :)

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

Ahmet SARI

Daimi Üye
Tepki
220
Eğer bıkkınlık aldı başını gidiyorsa, Sahibindendeki ilanlar gibi açıklama ile işi kotarabilirsiniz.

Kiracım çıkarken bıraktı, kaynanam hediye etti, alacağıma karşı aldım, 157 683.29 japon yeni verdim(bırakın o hesaplasın:} gibi ucuz yollu bahaneler ile "vay anasını" dedirtecek tipte geyik cevaplar ile belki biraz sıvışırsınız??

Güle güle kullanın...

olgun şenel

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Bisiklet
Specialized
Bu tarz muhabbetlerde hep bu ve benzeri sayfaları o insanlara okutabilmek gösterebilmek gelmiştir içimden ama yine de anlayacaklarını sanmıyorum :(

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Böyle bir başlık açıp adamla dalgamı geçiyorsun. 1500 eyroya almış olduğun bisikleti madem savunamayacaktın neden aldın. Diyemiyormusun ki yılda bilmem benzinine, kaskosuna, bakımına ıvır zıvırına bunun üç katı para verdiğin arabanmı sana biniyor yoksa senmi ona diye. Veya bir ton para verdiğin arabanda oturmaktan kaba etlerin büyümüş beynin ufalmış diye
Ne günlere kaldık be.

Tepki
8
Bisiklet
Cube
Amac savunmak degilki sadece bisiklete bakilan ön yargiya yada toplumumuzun bu türlü olaylara karsi gösterdigi tepkiye dikkat cekmek amac bu tür baskiya sadece benmi maruz kaliyorum yoksa benim gibi olan bir cok insanmi düsündürdü beni bendemi problem var yoksa sadece benim cevremdekilerdemi birde buna bir cevap aradim basligi galiba yanlis atmisim bu basliga takilan bir kac arkadas oldu... Araban yakmiyomu su gibi benzin dedigimde ( arabam oldugu icin ) bu seferde cimriye bak diyecekler arabasi var binmemek icin bisiklet almis derler sorun bu degil bu parada degil anlata bildim mi hayir :))

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@alper turan
Yurt dışına çalışmaya gelen insanlarımızın büyük çoğunluğunun, Türkiye' nin en eğitimsiz kesimlerinden gelmiş olduğunu biliyorsunuz. Bu insanlara, bisiklet konusunu- ki bu başka bir konu da olabilirdi- bilmedikleri için " öküz" tabirini kullanmazsanız daha iyi olur. Yaptığınız benzetmenin doğruluğuna bir şey demiyorum, ama bu insanlar eşiniz, dostunuz da olabilirler. Ayrıca Avrupa insanından bize göre üstün, değerli yanları da vardır.
Yedi kişi bir göz odada oturup, bir anda apayrı kültürü olan sanayi ülkesine ışınlanmış(!) insanlardan başka şeyler beklemeyin.
Sizlere yüzlerce hikaye anlatabilirim bu insanlar üzerine. 2 senede 200.000 Mark ( o zamanlar ki alım gücü € kadar) biriktirebilen, sadece soğan-ekmek(!) ile yaşayan 5 kişilik aileler gördüm. Soğanları da kendi bahçelerinden! 650 Mark' a aldığım kayaklara " 65 kuruş vermem" diyen insanlar.
Bu insanların bu karanlıktan çıkabilmeleri için gerekli motorun parçalarından birisinin "bisiklet" olduğunu unutmayın!

Not: Türkçe yazı dilinde, (.) dan sonra büyük harfle başlanır, özel isimler büyük harfle yazılır,......" ki" bağlacı, dahi manasına gelen "de, da" ayrı yazılır. Noktadan sonra bir aralık bırakılır.

Tepki
8
Bisiklet
Cube
Beni uyardiginiz icin tesekkur ederim tabirim yanlis olmus bende onlar gibi calisiyorum benimde onlardan kalir bir yanim yok ama insan yasadigi yere örf ve ananenelerini degistirmeden alisa bilir hatta alismali ayak uydurmali bunlari görmedigimiz sürece kendimizi gelistiremeyiz gelistirmedigimiz sürecede avrupalilar tarafindan baska gözle bakiliyor biz türkler ve arnavutlara. konu nerden nereye geldi ama cok üzücü bir durum bu benim icin benim cevremde de bu sizin desdiginiz hikayelerden cook fazla ve artik rahatsiz ediyor yaa uzaklasacagim yada geri dönecegim haa bir ücüncüsü yada kafayi kökden kiracagim cünki kimseyi degistiremezsiniz ve bunada hakkiniz yok herkesi oldugu gibi kabul etmek durumundasiniz etmiyorsaniz irtibati kesecek mesafe koyacaksiniz... Ama size tekrar tesekkur ederim beni uyardiginiz icin...

Tepki
8
Bisiklet
Cube
Siz alper beye yazmissiniz bende üstüme alindim :)) kask ve tayt icin böyle bir kelime sarf ettigimi düsündüm gece vardiyasindan sonra normal bu tür yanlis anlasilmalar :))

gokhan.gursel

Daimi Üye
Tepki
198
herkesin bu tarz tepki verebileceği bir durum vardır kimimiz 300 liraya tshirt alanı, kimimiz 2000 liraya telefon alanı eleştiririz...
bırakın bisiklete ilgisi olmayan birini bisiklete ilgisi olan bir çok kişi için bile çoğu rakam akıl mantık sınırları içerisinde değil
mesela 90 kiloluk arkadaşın karbon kadro merakını ağırlık kaygısını bana bir şekilde izah edebilecek biri var mı çok merak ediyorum?? (ben 90 kiloyum)
birde kime söylendiğinin çok önemi var asgari ücretin 700 lira olduğu bir ülkede yaşıyoruz, bazen kücük çocuklar bisikletime binmek istiyorlar bir tur binmeleri için veriyorum sonra fiyatını soruyorlar.. yalan söylüyorum... utandığımdan... çünkü bana böyle öğretildi

• Beğen
Tepkiler: Ali Ç. ve ihtiyar
Tepki
38
Bisiklet
Scott
Anıl Bey,

Yanlış anlamazsanız bir tespitte bulunacağım.

Alkoliklerin dayanışması gibi olmuş bu başlık :D

Hepimiz bu dertten muzdarip olduğumuz için yazarak içimizi dökebilir rahatlayabiliriz.

Pahalı hobilerin hiçbir zaman değişmeyecek sorunudur bu tür tepkiler.

O KADAR PARA VERİLİR Mİ ? sorusu her gelir düzeyinden insandan gelebilecek bir tepki - kabullenemeyiştir.

İlgisi ve zevki söz konusu olduğunda, herhangi bir HOBİSİZ insanın, gözünü kırpmadan ödedikleri düşünülürse, yersiz bir tartışmadır bu aslında.

Sigaraya 20 sene hatırı sayılır bir para verdim. 3 ay içmedim bisiklet aldım.. hem de SCOTT.

burada mesele NE KADAR VERDİĞİNİZ değildir. NEYE NİÇİN verdiğinizdir..

sevgiler

ER

• Beğen
Tepkiler: Ali Ç. ve ihtiyar

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@anil yildirim
Alper Bey' den alinti yapmama ragmen, hepimize yaziyorum, ben dahil! Beni de cok zorladiklari zamanlar olmuyor degil. Fakat sakin kafayla düsünerek makul yönlere yoruyorum.

Bir örnek daha vereyim. Gecen yaz coluk cocuk, 20 kisilik bir grupla 15 km. bir yere gidilecek ve piknik yapilacak. Ben de normal olarak yazlik pantalon ve gömlekle geldim. Be sefer de bana " Ya biz seni taytli, formali, gözlüklü bekliyorduk" demezler mi? Al da bozdur!

Bunlarin hepsi en az 25-30 senedir Avrupa' da yasayan, cocuklari yarim yamalak Türkce bilen, hala büyük cogunlugu, böyle bir ülkede dahi bisiklet kullanmayan insanlar. Hatta piknik yerine motorlu aracla gelenler bile oldu!:)

Tepki
8
Bisiklet
Cube
Vallaha cok guzel konular cok cümler okuyorum süpersiniz bu yazdiklarinizdan birseyler almak cok hos böyle guzel cümleler duymakda cidden ihtiyar vallaha sana sonuna kadar hak veriyorum galiba suan beni en iyi sen anlarsin ve anliyorsunda tecrübelerinlede cook üst düzeydesin zaten.
Erdinc bey sizin örneginizde cok iyi cidden sigaraya erip duman olan paralar :))

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Hifi müzik sistemlerine meraklı insanların bir metrelik elektrik kablosuna bile 5 bin euro verebildiğine şahit olduktan sonra değil 1500, 15.000 euro bile bir bisiklet için normal geliyor bana..

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar