Bir Bisiklet Kulübü Nasıl kurulur?

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.491
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar. Yakın zaman da kurduğumuz TeamO2.cc Bisiklet Gençlik ve Spor Kulübünün nasıl kurulduğunu, ne gibi
aşamalardan geçtiğimizi ,gerekli belgeler nelerdir , hangi kurumlara gitmemiz gerekiyor gibi konuları anlatmaya yani yazmaya
çalışacağım. Bu zorlu süreçte yaşadığımız sıkıntıları ve bir kulüp kuracaksanız neler yapacağınızı tek tek yazacağım. Tabi biz bu
süreçlerde bazı kulüplerle de görüştük bilgiler aldık. Aman Kulüp kurmayın başınıza bela alırsınız vs gibi korkutucu konuşmalar
yaptık. Kurdukları kulübü nasıl kurduklarından habersiz gibi eksik bilgilerde aldık.

Yapmanız gereken öncelikle İlinizdeki Valilikte bulunan Dernekler Müdürlüğüne gitmek ve oradan Ek2 ile Dernek tüzüğü belgelerini alarak
bu belgeleri doldurmanız gerekmektedir.
Bu belgeleri eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.
Dernek tüzüğünde değişiklikler yapma hakkınız var. Toplayacağınız aidat miktarını da bu belgede yazıyorsunuz. Belgeyi aldığınızda zaten
kırmızı ile yazılan yerleri değiştiriyorsunuz. Ben örnek olması açısından kendi tüzüğümüzü ekliyorum.
Öncelikli olarak 7 kişi belirliyorsunuz ve bu isimleri Ek 2 deki dolduruyorsunuz. Dernek tüzüğünün son sayfasında da aynı şekilde isimleri dolduruyorsunuz.
Dernek tüzüğünün tüm sayfaları bu 7 kişi tarafından imzalanıyor. Ek 2 de ise isimlerinin hemen karşıları imzalanıyor. Tüm bu üyelerin TC no ları ve adresleri ile derneği kurduğunuz yerin adresini de belirtiyorsunuz bu belgelerde. Adres sisteme dayalı adres olmalı. Yoksa bulamıyorlar vs vs.
Bu belgeleri doldurup imzaladıktan sonra kırtasiyeye gidip 4 adet defter alıyorsunuz. Dernek evrak kayıtBu defterler şu şekilde
1.Dernek Karar Defteri
2.Dernek Üye defteri
3.Dernek Evrak Kayıt defteri
4.Dernek İşletme Hesabı Defteri
Hepsi toplam 32.5 TL
Tüm bunlarla Dernekler Müdürlüğüne giderek başvuruyu yapıyorsunuz.
Onlar sizi siteme kayıt yaparken tüm defterleri onaylayıp sayfa sayılarını yazıyorlar yada yazdırıyorlar :)
Sisteme yani İç işleri Bakanlığına kayıt yaptıkları an telefonunuza mesaj geliyor. Derneğinizin adı ,
vergi numarası ve kütük numarası yazıyor bu mesajda. Onlar tüm onayları bitirince size alındı belgeleri ve o belgelerde
derneğinize ait olan vergi numarası ile birlikte kütük numarası ve DERBİS sisteminde kullanılmak üzere şifrenizi veriyor.
Bu şifre ile siz (link) bu sayfadan giriş yaparak dernek kuruluşunda olanları görebiliyorsunuz.
Burada üye kayıt yapmak , çıkarmak vs gibi bir sürü derneğinize ait işleri yapıyorsunuz.
Onlar sizin adınıza Spor Bakanlığına kuruluş bildirgenizi yolluyor. Evrakları da elden kendileri Gençlik Spora iletiyorlar.2 Gün sonra gidip Gençlik Spora başvuru yapabiliyorsunuz.
Bu arada karar defterine almanız gereken kararlar var. Bu kararların neler olduğu ile ilgili olarak da size belge veriyorlar. Orada neler yapmanız gerektiği yazıyor. İlk 4 karar nedir gibi. Yönetim kurulunun seçilmesi , vergi numarası , banka hesap numarasının alınması , üye kabul kararı , dernek gelirleri alındı belgesinin düzenlenmesi gibi. Bu kararları alıp Gençlik Spora gidiyorsunuz. Kararları 7 kişi imzalaması gerek unutmadan.

Şimdi gelelim Zurnanın zortladığı yere :)

Gençlik spora gidip ben bir dernek kurdum o derneğin Bisiklet Kulübü yapılmasını arz ediyorum diyorsunuz.
Onlar size istedikleri evrakların neler olduğuna dair bir yazılı belge veriyorlar.
O belgeyi de ekliyorum.
Öncelikli olarak kulübünüze ait bir adet kaşe ve mühür yaptırmalısınız. Mührü genelde lisans işlemlerinde sizden istiyorlar.

1.Dilekçe yazıyorsunuz .Başvuru dilekçesi

KULUBÜMÜZÜN 11/02/2021 TARİHLİ 1 (BİR) SAYILI YÖNETİM KURULU KARARI İLE BİSİKLET BRANŞLARINDA TESCİL EDİLMESİ HUSUSUNU EMİR VE MÜSADELERİNİZİ ARZ EDERİM.

ADI SOYADI:

TEAMO2CC BİSİKET GENÇLİK VE SPOR KULUBÜ DERNEĞİ

MÜHÜR İMZA

ADRES:

CEP TELEFONU: 0532
VERGİ NO:
DERBİS NO :

2.Dernek Karar defteri fotokopisi
3.İmzaya yetkili kişi imza sirküsü
4.Dernek Faaliyet belgesi.(DERBİS) den girerek indirip çıktı alıyorsunuz.
5.İlgili vergi dairesinden vergi numaranızı gösteren belge.
6.Dernek kuruluş bildirgesi. Bunu da dernekler zaten size verecek.Yani elinizin altındaki bir belge bu.
7.Tc kimlik fotokopiniz.
8.Dernek tüzüğünüz imzalı olan fotokopisi yeterli oluyor.
9.Yazışma yapacak kişinin adresi ve telefonunu gösteren dilekçesi.
10.Mevcut üye listesi.A4 bir kağıda kimler var ise üye olarak Ad Soyad yazılacak.
11.Kulübün renkleri ve o renklerin forma üzerinde duruşunu simgeleyen bir resim.(Ben kipe onun sayfasından 3d olarak yaptım ve onun çıktısını aldım.)Bunun dilekçesi ile birlikte verdim.
12.Antrenör sözleşmesi. En az 2.kadame.
13.Antrenörün belgelerinin renkli fotokopisi.
14.Banka hesap numarası.(Ziraat Bankası dışındaki bankalar açmıyor !!! Açanda çok zorluyor evrak konusun da .Bu fetö olaylarından dolayı sıkıntı var. Ama ziraat bankası pat diye açıyor. İstediği belgelerde zaten elinizde olan belgeler. Ben çok uğraştım bir sürü banka dolaştım sonunda Ziraat pat diye yaptı.
15.Kulüp için tescil taahhütnamesi dilekçesi.
16.Tüm bu saydıklarımın dilekçeleri yada örnekleri :(link)
adresinde var. Buraya eklemek istemedim.
Bu belgeleri de tamamlayıp Gençlik Spora verdiğiniz taktirde hemen o gün işlemleri bilgisayardan tamamlıyorlar. Ve artık bir kulüp
oluyorsunuz. Hayırlı uğurlu olsun.
Sormak istedikleriniz olursa vs her zaman yardımcı oluruz.Ben çektim çok siz çekmeyin :))
Saygılar...

Dosyalar

Son düzenleme:
Scudo

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Hayırlı olsun kulüp ve derneğiniz. Umarım yaptığınız başarılı işlerle adını daha çok duyarız. Eskişehir'e çok özeniyordum yönetimi nedeniyle, şimdi bir de Samsun'a özenmeye başladım. :)

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.491
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayırlı olsun kulüp ve derneğiniz. Umarım yaptığınız başarılı işlerle adını daha çok duyarız. Eskişehir'e çok özeniyordum yönetimi nedeniyle, şimdi bir de Samsun'a özenmeye başladım. :)
Teşekkür ederiz. Girdik bir yola inşallah. Şimdi sponsor görüşmeleri devam ediyor. Umarım bizleri anlayan bir parlak zeka ile karşılarız :)

• Beğen
Tepkiler: necmeddin ve qtay

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Bisiklet spor kulübü açacak olursak kime baş vurmamız gerektiğini biliyoruz artık.
Emeğinize sağlık.
👏👏👏👏👏

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.491
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
  • Beğen
Tepkiler: necmeddin

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
abi karaambar bisikletçiler klubü de olurmuş aslında ha :D hayırlı olsun bu arada kadronuza taş gelmesin
Benim takımın adı belli oldu.
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Tolga Özdemir

Gereksiz Üye
Tepki
2.090
İsim
Tolga Özdemir
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Elinize sağlık. Güzel bir kaynak olmuş. Tekrar size ve kulübünüze başarılar dilerim.

• Beğen
Tepkiler: TeamO2.cc ve qtay

soner kalaycıoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
946
İsim
soner
Başlangıç
1968—69
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
Antrenör sözleşmesi yeni mi çıkmış!Daha önce kurulup kapatılan derneğimizde böyle bir şey yoktu..

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.491
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Elinize sağlık. Güzel bir kaynak olmuş. Tekrar size ve kulübünüze başarılar dilerim.
Çok teşekkür ederiz.
Antrenör sözleşmesi yeni mi çıkmış! Daha önce kurulup kapatılan derneğimizde böyle bir şey yoktu..
Derneğinizi bir spor kulübü olarak tescilletmek isterseniz Gençlik Spor sizden bunu istiyor. Hangi branşlar da açacaksanız kulübünüzü
o branşlara ait en az 2.kademe antrenör ile anlaşmanız gerekiyor.
Saygılar....