Bir bisiklet kazası ve olekranon kırığı

Osman Yener

Forum Demirbaşı
Tepki
643
Bisiklet
Scott
@lombardo Çok geçmiş olsun. Kardeşimde bisikleten düşme sonucu dirsek bölgeside radius kemiğinde parçalı kırılma yaşamıştı. Aradan geçen bir yılda üç operasyon geçirdi. Şuan az bir hareket kaybı var fakat yaşamını çok etkileyen bir durum değil. Bisiklet sürmeyede yeniden başladı. İyileşme sürecinde fiziksel çok çaba göstereceksin ama bir o kadarda psikolojik olarak güçlü olmaya çalış. Moralini hep yüksek tut ve sabret. Umarım en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz.

Scudo

fztserhat

Daimi Üye
Tepki
370
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@lombardo çok geçmiş olsun; olecranon kırığında hele ki parçalı olanında mutlaka uzun bir fizyoterapi ve rehabilitasyon gereklidir. Dirsek ekleminde oluşacak en ufak limitasyon büyük sıkıntılar yaratır. en kısa zamanda bir fizyoterapiste başvurun.

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
@Ozan Cansel Omurga kırığındansa kolumun kırılmasını tercih ederim. Eğer takla atamayıp enerjiyi sönümleyemezseniz, omurganız kırılabilir. Buda istenmeyen felç durumlarına davetiye çıkarır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ismail.yüksel
Öyle değil omuzdan alarak sırttan devam eden takladan bahsediyorum, zaten dediğiniz gibi enerjiyi sönümleyemezsem omzum kırılır, omurganın kırılması için birşeyin falan batması lazım normal sırt üstü düşünce omurgaya zarar gelmez

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
Geçmiş olsun..
Fizik tedaviye gitmeni öneririm...

Tepki
4
Yaşadığınız kazadan ötürü geçmiş olsun.Bu tür durumlarda en ihmal edilen şey fizik tedavidir.Genellikle ağrı geçince ya da kullanılan ilaçlar/aparat bitince/çıkınca fizik tedaviye gitmeye üşeniriz.Oysa ki verilen egzersizler ve uygun görüldüyse fizik tedavide tedavinin bir parçasıdır.Benimde tavsiyem tedavinizin bu kısmını eksik bırakmayınız.

Snorlax

Daimi Üye
Tepki
210
İsim
Sinan
Bisiklet
Carraro
Geçmiş olsun umarım fiziksel ve mental olarak daha güçlenmiş olarak çıkarsın bu süreçten

lombardo

Aktif Üye
Tepki
188
İsim
Deniz
Bisiklet
Lapierre
herkese iyi dilekleri için teşekkürler arkadaşlar:

öncelikle bir ara sorumlulardan bir hesap sorma düşüncesi benim de aklımdan geçti idiyse de; ''biz oranın bisiklet yolu olduğunu söylemedik ki!'' şeklinde bir karşılık bulacağından emin olduğum için vazgeçtim.

Fizik tedaviye henüz iki gün önce başladım. doktorum daha öncesinde henüz hazır olmadığını söylemişti. fizik tedavide olası bir, ''yanlış noktadan'' yapılacak bastırma işleminin; dirseğime montelenen plakayı kırabileceğini söylemişti. ama şu an başladım ve evet, söylenildiği gibi epey ağrılı ve sancılı geçiyor ama bırakmayacağım.

şu an esasen belirli ölçüde açıp kapayabiliyorum ama dahasını kendim yapamadığım için fizyoterapi şart dediğiniz gibi..

osman yener, söylediğiniz gibi radius da; çok hassas ve önemli fonskiyonların yerine getirilmesini sağlayan, kırığı da maalesef bahsettiğiniz gibi üç operasyona neden olabilecek kadar kötü bir kemik. Kardeşinizin iyileşmesine çok sevindim, darısı başıma diyelim.

Tepki
5
İsim
MSTF
Bisiklet
Carraro
@(link) geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin.

NightRider

Forum Demirbaşı
Tepki
129
İsim
Süleyman Özgün
Bisiklet
Lapierre
geçmiş olsun

caner1405

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
caner
Bisiklet
Lapierre
Allah şifa versin...

fztserhat

Daimi Üye
Tepki
370
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@lombardo 1.5 ay fizik tedaviye başlamak için uzun bir süre. Doktorunuz biraz geciktirmiş. Fizyoterapiye mutlaka gidin ve aksatmayın. Nerede başladınız acaba Fizik tedaviye?

Tyler

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Eray I
Bisiklet
Merida
keşke böyle bir kemik varlığını keyifli bir post ile okusaydık.
geçmiş olsun

vercenik

Üye
Tepki
37
İsim
Ibrahim Y.
Geçen Nisan ayında bende bir kaza sonucu sol dirseğimin radius başı kemiğini kırdım, kırık çok parçalı olduğu için metal plaka, ile tedavi mümkün olmadı bu yüzden sol dirseğime radius başı protezi takıldı. Pek çok kişi zaten tavsiye etmiş ama ben çok benzer bir süreçten geçtiğim için yinelemeden edemedim. Kolunuzun eski fonksiyonunu tam olarak kazanması için fizik tedavi şart, ve doktorunuzun dediği egzersizleri kesinlikle aksatmayın. Eğer iyileşme sürecinde dirsek hareket kabiliyetini kazanarak iyileşmezse sonradan eski fonksiyonuna kavuşması çok daha zor ve zahmetli bir süreç, hatta ne yazık ki çoğu zaman kalıcı hareket kayıpları olabiliyor.

Fizik tedavi esnasında canınızı acıtmaktan çekinmeyin, o acıya katlanmadan ne yazık ki kolun eski hareket kabiliyetini kazanması mümkün olmuyor. Ve iyileşme süreci çok uzun, ben yaklaşık 5 ay bisikletten uzak durdum ve halan çok uzun süre bisiklete bindiğimde, bozuk zeminlerde ağrılarım oluyor ama bir süre sonra alışıyorsunuz ve ağrıları hissetmemeye başlıyorsunuz. Kolun tam gücünü kazanmasıda 1 seneden uzun sürüyor. Doktorum tam iyileşmenin yaklaşık 2 sene süreceği söylemişti, kemikler çok daha kısa sürede iyileşse de bağ dokularında, sinirlerde oluşan hasarların iyleşme süreci çok daha uzun ve en iyi tedavi bol bol spor yaparak o bölgedeki kan dolaşımını hızlandırmak...

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
Çok geçmiş olsun allah acil şifa versin. tekrar saglıgınıza kavuşmanız dilegiyle

oktay3833

Daimi Üye
Tepki
277
İsim
oktay
@Ozan Cansel Hocam sirt cok sakat bence.

Allah korusun omuriliginize zarar geldigini düşünün

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Çok geçmiş olsun. Daha kötüsü olmadığı için şanslısınız. Umarım en kısa sürede iyileşirsiniz.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Geçmiş olsun. Galiba parçalı omuz kırığına benziyor bu biraz. Sağ omzumu tam tepesinden kıralı 1 sene olacak neredeyse, hala ağrı var ve doktor takılan platini sökmek için ağrının geçmesini bekleyelim diyor. Ameliyattan 1 ay sonra falan gittiğim fizik tedavi uzmanı bana kol hareket kabiliyeti için "çok kötü durumda" demişti. Kol yukarı 10 cm bile zor kalkıyordu. Şimdi 1 sene dolmaya yakın tüm hareketimi geri kazandım ama ağrı bitmedi. Sizin hareket durumu mesafe olarak ya da şekilsel bir anlatımla ne aşamada acaba?

Bu arada fizikte verilen hareketleri aksatanları da gördüm, benden daha geç iyileştiler. Önerim, aksatmadan devam edin.

Sabri YILDIRIM

Daimi Üye
Tepki
279
İsim
Sabri YILDIRIM
Bisiklet
Sedona
Çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun acil şifalar