Binlerce bakla tek bir soru: Hangi zincir yağı?

Sizce hangisi?

• Nanoprotech

• Petrochem

• Chain-L

• Toplam katılım
    51

shielD

Üye
Tepki
55
İsim
Ahmet
Bisiklet
Dahon
@Taxonera
haklısınız, yanlış anlamışım

Scudo

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@Hayrettin Tereyağını bolluktan değil tam tersine yokluktan kullandım:D Gece yarısı maşayı söküp temizledikten sonra geri takarken gres yağının yerinde olmadığını gördüm.İnce yağ akıp gideceğinden katımsı bir yağ gerekiyordu.Çaresizlik içinde ne yapacağım derken aklıma "sarı gres" yani tereyağı geldi:D
Verdim maşanın içine halis köy tereyağını:D
Organik beslenmek sadece bizim hakkımız değil onlarınnda hakkı:D

Hayrettin

Forum Demirbaşı
Tepki
662
İsim
Hayrettin
Bisiklet
Salcano
@Candan Biberci

Bir daha tencerede eritip huniyle dökün hocam böylece katı halde erişemeyeceği yerlere ulaşıp orda soğuyunca katılaşır mükemmel yağlama işte bu :D

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.505
İsim
Yusuf
@Candan Biberci
Bebek yağı shimanonun mineral yağına en yakın şey bu arada aklınızda olsun. En kaliteli bebek yağı üni beybi nin o da 12 tl mi neydi onu da deneyin (Bebek yağıda bir mineral yağ çok rahat kullanılabilir :D)

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.306
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
Yüksek makine mühendisi ve bisikletle uğraşan, bilgisine güvendiğim bir arkadaşım krem bulaşık deterjanina benzeyen yeşilimsi gres yağı kullandığını, bunun en iyi sonucu verdiğini söyledi.

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
914
Bisiklet
Focus
@Yağız Gökmen Ben 1500 km den fazla süredir kullanıyorum toz toplamıyor ve uzun süre idare ediyor,tavsiye ederim.Bu aralar chain-l çok popüler onu da denemek istiyorum ama muc-off beni uzun süre idare edecek gibi.

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.306
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
Arkadaşım İngiliz bu arada, bilirsiniz asılacaksan da İngiliz ipiyle asıl derler. O yüzden de tavsiyesine itimat ederim. Kauçuktan söz etmedi ama görseli bu

(link)

Bu arada Berner O Ring motosiklet yağı almayı düşündüğümü söyledim. O da faydalı olur dedi ama gresi şiddetle önerdi. Hatta iyi sonuç almazsan bisikletine binersin, seni ve bisikleti sırtıma alır 1 mil öyle giderim, diye şakalastı.

• Beğen

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.505
İsim
Yusuf
@Eroseros
Göbeğe bakım yaparken kullandığımda bile çok fena toz çekiyor. Zincirde çekeceği tozu düşünemiyorum

• Beğen

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@Hayrettin @Yusuf !!WOW!! Millet diyodur kesin bu neyin kafasını yaşıyor ? biz yemeye bulamıyoruz adam bisiklette envai çeşit yağ kullanıyor :D Bisiklette Türk işi ar-ge benim işim arkadaşlar:D
@Eroseros Bizimde mahallede Nasa'dan emekli yüksek mühendis bir abimiz var.Bir izin döneminde buradan arap sabunu götürmüş Nasa'ya:D Adamlara biz bunu heryere kullanıyoruz araba lastiği parlatmada,halı yıkamada,gres niyetine vs.. tabi Nasa'cılar dumur olmuşlar:D Sonra bunu bilimsel faaliyetlerde kullanmaya başlamışlar.Discoveriyi uzaya bununla sıvazlayıp göndermişler hep.:D O gün bugündür Nasada arap sabunundan dolayı çok gelişmeler olmuş;)

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
799
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@Eroseros
Yeşil gres satışlarını patlatır bu bilgi :D

mfurkan

Forum Demirbaşı
Tepki
551
İsim
Furkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Gurur duymamak elde değil :D

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.306
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
Mürekkep ve kan gibi zor lekeleri temizleyen, kulaktaki kirlerin yumuşayıp atılmasını sağlayan gliserin bence zincire de iyi gelir.

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@Yağız Gökmen hocam ben de bir tane sipariş verdim şimdi, bir şey sormak istiyorum, uygulamadan once rubleyi de tamamen arındırıyormuyuz yagdan. Yani bunu kullanırken sadece zincire uyguluyoruz ve ruble falan yağsız mı kalıyor? ya da normal yaglar gibi zincire uyguladıktan sonra rubleyi gezdirip oralara da bulaştırıyor muyuz?
Son olarak memnun musunuz? nekadar da bir yenilemek gerekiyor km olarak tahminen?

• Beğen
Tepkiler: Yağız Gökmen

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
@Kazuya ceramicten almadım gittim dry lube aldım,dry lube dan fazla memnun değilim açıkçası en ufak suda yağ resmen akıp gidiyor şöyle söleyeyim ıslak zeminde dry ile bir sürüş yapılır ondan sonra tekrar yağ istiyor.ama kuru havada hiç bir sorun yok gayet memnunum

ruble nin yağsız temiz kalması lazım rubleye hiç yağ sürmüyoruz zincirdeki yetiyor yağladıktan sonra en alt vitesten en üst vitese sonra en alta kadar gezdiriyorum beş dk sonra bekledikten sonra kuru bez ile fazla yağı alıyorum

ben iki kere zincir temizliyorsam ikincisinde mutlaka rubleyide temizliyorum :harika:

• Beğen
Tepkiler: mmehmedd ve Kazuya