Bikeinn

Alâiye

Aktif Üye
Tepki
435
İsim
ERATT
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Özellikle cadance sensörü kullanmak istiyorum ama anladığım kadarıyla bu cihaza da sensör takılmıyor

Scudo

Grantou

Üye
Tepki
4
İsim
Ali
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Vergi nasıl oluyor?

B

BF Okuru

Misafir
Elektronik cihazlarda yüzde 35 gibi, diğerlerinde yüzde 18 ama fatura meblağı üzerinden. İşin güzel yanı fatura tutarına kargo dahil, velhasılı kargo ücreti de vergiyi arttırıyor.

Bilal Akbaş

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Biloo
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Elektronik cihazlarda yüzde 35 gibi, diğerlerinde yüzde 18 ama fatura meblağı üzerinden. İşin güzel yanı fatura tutarına kargo dahil, velhasılı kargo ücreti de vergiyi arttırıyor.
Satıcı firma ile görüşüp, fatura düşük gösterilirse vergi az çıkabilir...Aliexpresteki firmalar bunu yapabiliyor...

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.563
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu siteden 9 Kasım'da kask siparişi vermiştim ve dün elime ulaştı. Motosiklet ekipmanı da aldığım olmuştu. Düşük fatura düzenleseler dahi bizim gümrükte kıl bir memura denk düşerseniz ürünü almaya sizin gelmenizi isteyebilir ve kredi kartı ekstrenizden ürünün gerçek vergisini hesaplattırır.

HexfeT

Daimi Üye
Tepki
477
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yakın zamanda alışveriş yapan var mı?

Erenalpp

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
Erenalp Topçuoğlu
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İndirim ile 150 € altına inen ürünler içim gümrük müşaviri mi gerekiyor yoksa 150€ altı olduğu için vergi hesaplandıktan sonra kapıda ödeme mi alıyolar bilginiz var mı

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.216
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sürekli alışveriş yaptığım sitedir. Her hangi bir sorun yaşamadım, hatta bir keresinde defolu ürün gönderdikleri için %50 ödediğim ücretin iadesini yapmışlardı. Şimdi yine alışveriş yapacağım kendilerinden.

• Beğen
Tepkiler: HexfeT

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.936
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
İndirim ile 150 € altına inen ürünler içim gümrük müşaviri mi gerekiyor yoksa 150€ altı olduğu için vergi hesaplandıktan sonra kapıda ödeme mi alıyolar bilginiz var mı
150€ sınırında faturadaki kargo hariç tutar önemli, indirim öncesi fiyatlar önemli değil. Sadece faturadaki bedele ikna olmazlarsa ödeme belgesi isterler.

Awacs7n

Forum Bağımlısı
Tepki
785
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
kargo süreleri çok garip, güncel siparişin bile kargo sürelerini kafaya göre erteliyorlar.

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
11.144
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Birazdan alış veriş yapacağım güzel bir site. Daha önce de alış veriş yaptım sorunsuz geldi.

ozan ulutaş

Aktif Üye
Tepki
27
Selamlar herkese. Ben de az önce bu siteden sipariş verdim. Kargo hariç 117 dolar ödedim.
Yeni gümrük kuralları aklımı çok karıştırdı, beni aydınlatan olursa çok sevinirim.
Anladığım kadarıyla gümrük vergisi kargo hariç fiyat üzerine ekleniyor ve gönderici AB üyesiyse %18 değilse %30 vergi alınıyor. Peki bu 150 € üstü siparişler için gümrük müşaviri muhabbeti ne oluyor?

EmreCavusoglu

Aktif Üye
Tepki
233
İsim
Emre
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bike in ispanyadan yolluyor yuzde 20 vergi eklenecek siparisinize. 150euro ustu gumrukte kalir siparisiniz gumrukten cekmek icin çok yuksek bi odeme ile karsi karsiya kalirsiniz.
Yuzde 30 vergi orani avrupa birligi ulkeleri haric odersiniz. Mesela ingiltere veya çinden verseniz siparis yuzde 30 ödersiniz.

• Beğen
Tepkiler: ozan ulutaş

ozan ulutaş

Aktif Üye
Tepki
27
Bike in ispanyadan yolluyor yuzde 20 vergi eklenecek siparisinize. 150euro ustu gumrukte kalir siparisiniz gumrukten cekmek icin çok yuksek bi odeme ile karsi karsiya kalirsiniz.
Yuzde 30 vergi orani avrupa birligi ulkeleri haric odersiniz. Mesela ingiltere veya çinden verseniz siparis yuzde 30 ödersiniz.
Peki 150 üstü için ödenecek masraflar gümrük vergisi hariç sabit mi? Atıyorum 200 euro ile 1200 euro'luk siparişin müşavir masrafları vs aynı mı oluyor?

Tepki
1
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhabalar, hız&kadans sensörü ile nabız bandı almak istiyorum ama güncellenen gümrük kurallarına göre elektronik olmalarından dolayı herhangi bir sorunla karşılaşma ihtimalim var mı acaba? veya ekstra bir ödeme yapmak zorunda kalır mıyım?

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
11.144
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhabalar, hız&kadans sensörü ile nabız bandı almak istiyorum ama güncellenen gümrük kurallarına göre elektronik olmalarından dolayı herhangi bir sorunla karşılaşma ihtimalim var mı acaba? veya ekstra bir ödeme yapmak zorunda kalır mıyım?
Ben nabız bandı aldım Bikeinn den hiç bir sorun olmadı.