Bike24

selcuk34

Üye
Tepki
3
Merhaba,
Daha önce bilgi almak amaçlı konuya yazmıştım.
Bugün, 28 Ocak tarihinde sipariş verdiğim ürünler teslim edildi.
Paket içerisinde toplam bedeli 100 Euro olan 6 adet dış, 8 adet iç lastik vardı.
Lastikler telli olduğu için bükülmeyecek şekilde büyük bir kolide gönderilmiş.
Güncel bilgi olması açısından paylaşmak istedim.

Scudo

Amanita

Daimi Üye
Tepki
249
İsim
Hasan UĞUZ
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba,
Daha önce bilgi almak amaçlı konuya yazmıştım.
Bugün, 28 Ocak tarihinde sipariş verdiğim ürünler teslim edildi.
Paket içerisinde toplam bedeli 100 Euro olan 6 adet dış, 8 adet iç lastik vardı.
Lastikler telli olduğu için bükülmeyecek şekilde büyük bir kolide gönderilmiş.
Güncel bilgi olması açısından paylaşmak istedim.
Süreç nasıl işledi ve toplam ürün bedeli hariç nereye ne kadar para yatırdınız?

Muntri

Üye
Tepki
0
İsim
Serkan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar selam, (zipp 303s) jant setinden almayı planlıyorum gümrükte sıkıntı çıkarıyorlar mı ? vergisi tahmini ne kadar tutar sizce ?

BilalKorukcu

Aktif Üye
Tepki
304
İsim
Bilal Korukcu
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar selam, (zipp 303s) jant setinden almayı planlıyorum gümrükte sıkıntı çıkarıyorlar mı ? vergisi tahmini ne kadar tutar sizce ?
gumrukte sikinti cikar

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.215
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kesin sorun çıkar 150 euro sınırı olduğu için, işler bayağı değişmiş. 1 ay önce yolladığım kişisel kargoya bile sorun çıkarttılar. 😒

TafLan

Keşfetmeye devam
Tepki
300
İsim
M. M. D
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
deneyim derken çok alış veriş yaptım Almanya , ingiltere sitelerinden tranir a kadar bir çok şey aldım.Ama artık 150 eruo sınırı olduğu için en son aldığım ruble zincir lastik gümrükte takıldı.ptt benden müşavir tutmamı istedi.Müşavir tutup gelen ürünlerin yasaklı olmadığıni ve her ürünün yasalarda belirtilen sınırlar içinde kaldığını , kimini, ağırlık ölçerek ,kimini hacmini ölçerek bir fiyat çıkartıp biraz parada müşavire verip gümrükten çıkartmıştım.Gümrükteki memur zaten uğraşmıyor..Ptt de giiyorsunuz oda malın ne olduğunu anlamıyor.Mecburen müşavir arkadaş ile birlikte gidip ağırlık , hacim vs ölçerek en ucuza nasıl getireceğiz diyerek hesap yaptık.en az vergi ile ürünleri gümrükten çıakrttım.Bu yurt dışı alış verişinin önünü açmaları gerekir.Zira onlarca profesyonel sporcu en basitinden trisuit bile geitrtemiyor.Gümrükten geçmesi yasak ! Bu adamlar nasıl spor yapacak ? Bu para sınırın kalkması lazım ! Ülkemizde üretilen doğru dürüst bir şey yok.İnsanlarda mecburen yurt dışına yöneliyor.Devlet zaten üretmediği ve bizim satın aldığımız bu ürünlerden vergi alıyor.Şimdi kendi önünü de kesmiş oldu.Misal alacağımız bir sürü ürün var 150 euro sınırı var diye alamıyoruz.2 adet fren kolu alacağız burada 3 katı fiyat ama biz 155 euro tutuyor diye ayrı ayrı sipariş geçip ayrı ayrı kargo ödemek zorunda bırakılıyoruz.Acayip saçma işler.Umarım bu durumu düzeltirler.Saygılar.
Benim fikrimce yurt dışından alışverişi bu kadar kısmaya çalışmalarının nedeni ülkemizdeki alışveriş siteleri ki, bazılarının sahipleri ciddi para babaları (hepsiburada, trendyol vs.)

Hükümete nasıl ve neyle baskı yaptılar? Devletteki tanıdıkları kim?
Gümrük kanunu yenilendikten sonra satışları ne kadar arttı ?
Biraz bunları irdelersek sonuca ulaşacağımıza inanıyorum

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İyi akşamlar. Bike24 sitesi Almanyaya ait bir site anladığım kadarıyla yanlız fiyatlandirmada anlayamadığım bir durum oldu yardımcı olabilirmisiniz. Almanya'dan gelecek bir arkadaşım var onun adresine bir sipariş gececem fiyata KDV dahil mi değil mi anlayamadım.
IMG_20230429_023523.jpg
IMG_20230429_023437.jpg

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.274
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
İyi akşamlar. Bike24 sitesi Almanyaya ait bir site anladığım kadarıyla yanlız fiyatlandirmada anlayamadığım bir durum oldu yardımcı olabilirmisiniz. Almanya'dan gelecek bir arkadaşım var onun adresine bir sipariş gececem fiyata KDV dahil mi değil mi anlayamadım.
303551 dosyayı görüntüle
303552 dosyayı görüntüle
Evet fiyata KDV dahil. Adres almanya oldugu icin dahil oluyor. Kirmizi daire icine aldigim yerde inkl. (Inklusive) yazisi dahil demektir.
Almanya ve Avrupa sitelerinde kargo almanya ici veya avrupa ici olunca KDV herzaman yazan fiyata dahil oluyor.
kdv.png

Ercn

Üye
Tepki
19
İsim
Ercan
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar merhaba,
Bike24'ten daha önce garmin saat almıştım , şimdi model yenilemeyi düşünüyorum ama TR'ye gönderim yapmıyorlar.
Bildiğiniz farklı bir site var mı yada bu olayın bir çözümü var mı?

Bir vatandaş

Forum Bağımlısı
Tepki
964
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
150€ üzerinde ise kimse göndermiyor, gönderse de gümrükten çekmek çok zorlaşıyor. Kolay olan çözüm, gelen birisinin yanında getirmesi.

• Beğen
Tepkiler: oscak41 ve Ercn

ŞenolKalyoncu

Aktif Üye
Tepki
630
İsim
ŞENOL KALYONCU
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, ben yakın bir zaman önce malum sarı sitede ilanı olan bir arkadaştan sıfır aldım. Yurt dışından getiriyor, kapalı kutu, görece uygun fiyat. Sanırım adı Serdar beydi, bakabilirsiniz.

• Hahaha
Tepkiler: oscak41

oscak41

Rider
Tepki
402
İsim
Osman Çakmak
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba,
Bike24'ten daha önce garmin saat almıştım , şimdi model yenilemeyi düşünüyorum ama TR'ye gönderim yapmıyorlar.
merlincycles
bikeinn
aliexpress - alibaba - amazon
wiggle co uk

soulless

Daimi Üye
Tepki
830
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merlincycles
bikeinn
aliexpress - alibaba - amazon
wiggle co uk
Merlin tüm ürünlerinde Türkiye'ye artık gönderim yapmıyor. Kendileri ile yazıştım. Kask alacaktım, gönderim yapmadıklarını görünce mail ile sordum, tüm ürünlerde gönderim yapmayacaklarmış artık.

• Beğen
Tepkiler: oscak41 ve MakRo

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.395
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Arkadaşlar merhaba,
Ya kendiniz gidip alacaksınız ya da gidip gelen birine aldıracaksınız. 2. opsiyonu tanıdığınız biriyle ya da bu şekilde tedarik edip sahibindende satan biriyle yapabilirsiniz.

Vergi iadesini de alırsanız oldukça hesaplı bir alışveriş olur.

Bunun dışında bu fiyat aralığında bir ürünü kargo yoluyla almaya çalışmanızı önermem. Maddi manevi büyük külfet olur.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

oscak41

Rider
Tepki
402
İsim
Osman Çakmak
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merlin tüm ürünlerinde Türkiye'ye artık gönderim yapmıyor. Kendileri ile yazıştım. Kask alacaktım, gönderim yapmadıklarını görünce mail ile sordum, tüm ürünlerde gönderim yapmayacaklarmış artık.
Reis sayesinde :D

Tepki
0
İsim
Çağlar Akgün
Bisiklet
Mosso
Merhaba
150 € sınırı nakliye hariç mi dahil mi?
Örneği
140 € jant
30 € nakliye