Bike24

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.120
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Almanya'dan yola çıkalı 6 gün oldu ve bugün gümrüğü aradım,"daha Türkiye'ye gelmemiş" dediler. 6 günde nasıl Türkiye'ye gelmez..

Scudo

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.120
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Devlet değil,gasp çetesi sanki..
Böyle soydun düzeni mi olur !
Kargo dahil 314 Euro ödediğim ürünlere 4000 Türk Lirası ödedim. 650'si vergi :mad::mad:
vergi.png

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.120
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Beklediğim ürünler geldi. Karbon yol bisikleti alınca,elimin altında tork anahtarı da olsun diye 48 Euro'ya XLC marka bir set sipariş ettim. 4-24 nm aralığında çalışıyor fakat ürün 12 nm'den fazla çıkmıyor. Ayar yeri boşa dönüyor,sanırım orada bir parça sıyırıyor. Mail attım Bike24'e,video istediler,çekip gönderdim. "en kısa sürede size haber vereceğiz" dediler. Bakalım sonuç ne olacak?

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.120
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Beklediğim ürünler geldi. Karbon yol bisikleti alınca,elimin altında tork anahtarı da olsun diye 48 Euro'ya XLC marka bir set sipariş ettim. 4-24 nm aralığında çalışıyor fakat ürün 12 nm'den fazla çıkmıyor. Ayar yeri boşa dönüyor,sanırım orada bir parça sıyırıyor. Mail attım Bike24'e,video istediler,çekip gönderdim. "en kısa sürede size haber vereceğiz" dediler. Bakalım sonuç ne olacak?
Bugün mail attılar, ürünün para iadesinin benim için uygun olup olmadığını sordular. Ben de uygun olduğunu belirtince, 3 gün içinde para kartınıza yatacak dediler ve anında işleme almışlar. Ürün bende kaldı,aslında işimi de görüyor ama neden arızalı ürüne para vereyim ki? Zaten ne kadar çalıştığını videoda gösterdim,yazı ile de anlattım. Kargosu vs derken onlara maliyetini düşününce,geri istememeleri de normal,tabii biraz müşteri memnuniyeti de var işin içinde.

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.493
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yurtdışı firmaların müşteri memnuniyeti anlayışı takdire şayan.

• Beğen
Tepkiler: ykskomd

eczbülent

Üye
Tepki
25
İsim
bülent ciğerci
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
alışveriş gümrük ödediğinize değiyormu.

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.120
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.089
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İlk defa sipariş verdim ve Türkiyeye yakın zamanda gelecek bir arkadaşım olduğu için vergi konusundan muaf olmak adına Dubai adresine satın alım yaptım. Tahmini teslimat 11-17 gün yazıyor. Ancak işlem çok hızlı başladı, ürünler aynı gün depodan çıktı ve dün gece export birimine geçiş yaptı Almanya gümrüğünde. Bu hızla devam ederse cuma yada pazartesi ürünler teslim edilebilir. Dubai’de bizde olduğu gibi bir gümrük prosedürü de olmadığı için hızlı ilerleyecektir diye düşünüyorum.

Tepki
225
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Maillere geç mi dönüyor bu adamlar? Siparişte değişiklik yapmam lazım müşteri hizmetleri teknik sorun nedeniyle çağrı alamıyormuş. Mail attım ama dönen yok.

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.089
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ikinci siparisimi 4 temmuzda verdim ve bayram tatiline ragmen 20 temmuzda ptt ile teslim edildi. 150 euro limitini gecmedigimiz surece bir sorun yasamadan isliyor surec.
İlk defa sipariş verdim ve Türkiyeye yakın zamanda gelecek bir arkadaşım olduğu için vergi konusundan muaf olmak adına Dubai adresine satın alım yaptım. Tahmini teslimat 11-17 gün yazıyor. Ancak işlem çok hızlı başladı, ürünler aynı gün depodan çıktı ve dün gece export birimine geçiş yaptı Almanya gümrüğünde. Bu hızla devam ederse cuma yada pazartesi ürünler teslim edilebilir. Dubai’de bizde olduğu gibi bir gümrük prosedürü de olmadığı için hızlı ilerleyecektir diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren
Tepki
225
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
80 euro ürünlerin fiyatı + 20 euro kargo bedeliyle alışveriş yaptım, şimdi ptt kargo takipte gümrük vergisi 347 Lira gözüküyor. Kargo bedelinin dahil edilmemesi gerekmiyor mu? 90 liraya yakın fark oluyor.

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
Almanya 200 yuroya sırt çantası aldım. 20 yuro da kargo. Toplam 220 yuro. bike24.com. 150 yuro sınırını bilmiyordum. 1500 yuro idi zenginlik çağlarımızda. Hala öyle zannediyordum. Yurtdışından alışveriş yaparım, amazon, aliexpress. Ama 150 yurodan aşağı tuttuğu için postacıya vergiyi verip ürünü alıyorduk. Şimdi ne olacak? Ne kadar silkeleneceğim? Normalde %18 vergi öder alırım diye düşünüyordum. Şimdi bundan fazla ise bi çanta da haşmetli devletimize almam gerekecek ki bunun için param yok. Zaten kartla, borçla almışım.Bu durumda çantayı üzülerek iade edeceğim teslim almadan. Ne kadar ödemem gerek, iade edersem süreç nasıl olacak?

(link)

yusuf_49

Aktif Üye
Tepki
426
İsim
Yusuf Aytaç
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Almanya 200 yuroya sırt çantası aldım. 20 yuro da kargo. Toplam 220 yuro. bike24.com. 150 yuro sınırını bilmiyordum. 1500 yuro idi zenginlik çağlarımızda. Hala öyle zannediyordum. Yurtdışından alışveriş yaparım, amazon, aliexpress. Ama 150 yurodan aşağı tuttuğu için postacıya vergiyi verip ürünü alıyorduk. Şimdi ne olacak? Ne kadar silkeleneceğim? Normalde %18 vergi öder alırım diye düşünüyordum. Şimdi bundan fazla ise bi çanta da haşmetli devletimize almam gerekecek ki bunun için param yok. Zaten kartla, borçla almışım.Bu durumda çantayı üzülerek iade edeceğim teslim almadan. Ne kadar ödemem gerek, iade edersem süreç nasıl olacak?

(link)
Ürünü almadan iade söz konusu olmuyor.Ürünün ya vergisini verip alacaksınız ya da gümrüğe hibe edeceksiniz.Siparişinizi aldınız, herhangi bir sebepten dolayı iade etmek istediniz; o zaman aldığınız ülkeye kaç tl'ye kargoladıklarına bir bakın.Eminim geri yollamak istemeyeceksiniz öyle ya da böyle.

bikerman

Üye
Tepki
250
İsim
Erman Y.
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Merhaba Arkadaşlar. Bike24 sitesinden kask almayı düşünüyorum. yeni olduğum için link paylaşımı yapamiyorum. bu kaskı sepete eklediğimde
Toplam Ürün Değeri Hariç KDV
100,83 €
Nakliye maliyeti
19,99 €
Toplam tutar hariç KDV
120,82 € tutar oluyor. bunun üzerine gümrük vergisi falan ekleniyor mu ?

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.622
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba Arkadaşlar. Bike24 sitesinden kask almayı düşünüyorum. yeni olduğum için link paylaşımı yapamiyorum. bu kaskı sepete eklediğimde
100,83 €
Nakliye maliyeti
19,99 €
Toplam tutar hariç KDV
total de yazmıyorsa teslim alırken ptt kargoya ödeyeceksiniz.

• Beğen
Tepkiler: bikerman

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
779
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
100,83 €
Nakliye maliyeti
19,99 €
Toplam tutar hariç KDV
ürün bedeli üzerinden vergi olur. paketiniz ab üyesi ülkesinden gelirse %18, ab üyesi dışındaki ülkeden gelirse %30 vergi olur.

• Beğen
Tepkiler: bikerman ve MakRo

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.531
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
100,83 €
Nakliye maliyeti
19,99 €
Toplam tutar hariç KDV
100,83 Euro üzerinden %20 vergi ödeyeceksiniz. 20 € daha hazırlayın.

• Beğen
Tepkiler: bikerman ve MakRo

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
11.142
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
o değil de gümrükte takılabilir ! Müşavir firma bana kask alma abi dedi.Gümrükte kask için uygunluk belgesi isteniyor demişti.Teste bile gönderebilirler dedi.
Teste girerse ve kırılırsa o şekilde teslim ediyorlar vs demişti.Bilginize.Belki takılmaz.Ben müşavir firmanın dediğini söylüyorum.