Bianchi yol bisikleti?

Tepki
0
İsim
hamit k.
Merhaba değerli arkadaşlar

iki sorum olacak;
1)Bianchi SLR400 mü, yoksa SLR200 mü?
SLR200'ün tasarımını daha çok beğendim fakat teknik olarak SLR400 daha iyiyse onu alırım.

yollarda pek bir problem yok. öğrenciyim ve dershaneye gitmek için kullanacağım. kitaplarımı taşımak için nasıl bir çanta önerirsiniz? (kitapların toplam ortalama ağırlıkları 6/7kg eder.)(mesafe ise 5km diyebilirim 5+5=10km günlük)

2)boyum 176cm hangi kadro boyunu almam gerekir? (bacak uzunluğum 77cm)

ek soru) kitapları sırt çantamda taşısam kol altlarım çanta yüzünden acırmı?(böyle bir yorum okumuştum)

SLR 200 - Teknik Özellikler
  • FrenALHONGA HJ-401 KUMPAS FREN
  • Jant28" XR-18 ÇİFT KAT ALÜMİNYUM 32H
  • KadroALÜMİNYUM 1.1/8" ENTEGRE TRIPLE BUTTED
  • LastikMICHELIN 700X23C 23-622 DYNAMIC SPORT
  • Maşa28"YOL ALÜMİNYUM 1.1/8"
  • SeleSELLE ROYAL 2066URN
  • VitesSHIMANO RD-A070
  • Vites KollarıSHIMANO ST-A070 3X7
  • Krank TakımıSHIMANO FC-A070 50X39X30T

SLR 400 - Teknik Özellikler
  • FrenALHONGA HJ-401 KUMPAS FREN
  • Jant28" XR-18 ÇİFT KAT ALÜMİNYUM 32H
  • KadroALÜMİNYUM 1.1/8" ENTEGRE TRIPLE BUTTED
  • LastikMICHELIN 700X23C 23-622 DYNAMIC SPORT
  • Maşa28"YOL ALÜMİNYUM 1.1/8"
  • SeleSELLE ROYAL 2066URN
  • VitesSHIMANO CLARIS
  • Vites KollarıSHIMANO CLARIS ST-2400 2X8
  • Krank TakımıALÜMİNYUM 50X34

son olarak 1400tl bütçem var, başka bildiğiniz varsa onları önerebilirmisiniz.

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Scudo

Ardaa

Daimi Üye
Tepki
384
İsim
Arda
Bisiklet
Specialized
Yol bisikletinde o kitapları zor taşırsın gibime geliyor ama kadro olarak aynı boydayız 54 kadro sanada olacaktır diye düşünüyorum

Evliya

Daimi Üye
Tepki
72
İsim
Tarık
Forumda bTwin Triban 3 kullanan arkdaşlar var yol bisikleti olarak bence onu da bir sor nasıldır iyimidir kötümüdür bTwin ömür boyu kadro garantili o yönden çok cezbedici.Forumda birisi spora giderken çantasını sırtına alıp Triban 3 kullanıyordu bence onlara bir sor tavsiyelerini al :)

Tepki
0
İsim
hamit k.
az önce forumda bende gördüm. bTwin kullanan birisinin sırtında çanta vardı ve arka tekerleğinin yanında da çanta vardı.
taşıma pek problem olmayacak gibi ama sağlamlık konusunda daha çok araştırma yapmam ve yorum almam gerek.
teşekkür ederim yorumlarınız için

Evliya

Daimi Üye
Tepki
72
İsim
Tarık
Araştırma önemli :) Kullanıcılara sormak lazım ağırlıklı olarak hayırlı bulmalar :)

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
1400 tl ye carraro race 052 aldım geçen aylarda. ikinci ele bakmanı tavsiye ederim sana da denk gelebilir bir fırsat.

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Bence yol bisikletinde bianchıyi düşünme.

@yasuo_ninja
Bianchide alabileceğin en kral yol bisikleti sora setli slr500dür.1800tl civarı bir paradır.Ama sora setli veya tiagra setli ikinci el temiz bi bisiklet bulursan çok çok daha ucuza alabilirsin. İkinci ellere bak derim yaz sezonu gelmeden pazarlıkla biraz daha ucuza alabilirsin.

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Onu bunun bilmem de sırt çantasında kitap olunca hem bir süre sonra sırtta ağrı yapıyor hem deli gibi terletiyor..

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
O kadar bir ağırlığı postacı çantası ile çok güzel taşırsın. Hiç biyerin ağrımaz, sırt çantası gibi de terletmez :)

İki bisiklet arasında ise, SLR400 daha iyi görünüyor.

Chucky-1

Daimi Üye
Tepki
54
Bisiklet
Diğer
Ben yol bisikletçisiyim sana tavsiyem , yol bisikleti al fakat bagaj koydurarak arkaya ya da öne rahatlıyabilirin. Biliyorum görüntüyü malesef bozacak lakin6 kilo sırt hem ağrı, hem terletme, hemde bisikletten soğumana neden olur .Bir zaman sonra bugünde otobüsle gideyim dersin. Ayrıca birşeyi sakın ama sakın unutma oda çamurluk! Benim yol bisikletimde ya da bir yarışçının çamurluğu olmaz tamam. Ama senin olması lazım çünkü hafif yağurda ya da mesela okula gittin yağmıyor sonra dönerken yağdı,bisikletide okulda bırakmak istemiyorsun dönerken heryerin çamur olur, arkadan tanzikli suyu yersin lastiklerden tüm kitapların tezek olur sonra üzülürsün. Ben animasyonlara sırt çantasıyla giderdim bende eskiden Salcanonun xrs 300 olan dünyanın en ağır yarış bisikleti vardı fakat o bile tepelere çıkarken bana yardım etti. Rekorumda sırtımda 5 kilo varken 120km idi./ rekor yapmaya çalışmadım gideceğim yer öyle gerekti gidiş dönüş 120)Dönüşte yağmur vardı eve gittiğimde koruduğum elektronik eşyalar haricinde heryerim çamurdu çantamda kokuştu 2 güne :) Olay budur sakın yağmuru unutma çamurluksuz çıkarsanda kesin beni hatırlayacaksın ona eminim :)

• Beğen
Tepkiler: yasuo_ninja

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar Bianchi SLR 600 hakkında bilgisi olan var mı. 2200 TL ye sıfırını buldum, görüntüsü kalbimi çaldı :D

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
@Auron Sanchez Hocam bence güzel bisiklet üzerindeki Tiagra grupset başlangıç için gayet ideal.

Fiyat olarakta uygun bulmuşsunuz ve görüntüsünü beğenmişsiniz,bence alınır.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Uzuldugum nokta, 2012de tiagrali alu bisiklet 1500 liraydi. Carraro cr 032, modelini de yazayim hatta.
2016da tiagrali alu kadroyu 2200e bulunca seviniyoruz :naslyany:

• Beğen
Tepkiler: mmakif

TurgutU.

Üye
Tepki
0
İsim
Turgut
@Auron Sanchez Profilinde Isparta yazdığı için söylüyorum sazanlık yapmış olmayayım :) Yakın zamanda İstanbul' a yolun düşecek gibiyse görmen, denemen için bir çay ısmarlarım. :)

EnesKlf07

Daimi Üye
Tepki
532
İsim
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
@Serkan Mıstınoğlu 2011 yılında bir arkadaşım vardı karbon bisikleti vardı. Kaç paraya aldın diye sormuştum 1500 demişti :( Düşündükçe aklımı kaybediyorum.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

DKN

Daimi Üye
Tepki
148
İsim
Doğu kan
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Auron Sanchez önce ismine baktım sonra ıspartayı'da ispanya diye okudum, bir an türkçeyi nasıl bu kadar iyi öğrendi diye düşündüm :)

sedir90

Üye
Tepki
23
İsim
Kürşat ERKAN
slr 400 iyidir.İkinci el uygun fiyata kolay alınır satılır

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@TurgutU. Hocam çok sağolasın keşke gelebilme imkanım olsa ilk fırsatta gelirdim de şimdi ne var ne yok satıyorum bisiklet icin, para kalmıyor son durumda :)
@DKN hahaha :D