Bianchi slr 600 inceleme

RedFoX

Aktif Üye
Tepki
316
Bisiklet
Bianchi
Gülle güle kullanın rengi çok dikkat çekici ve güzel.

• Beğen
Tepkiler: Eren Sarp
Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Türko

Alamazsınız hatta farklı markalarda daha yüksek fiyata daha kötüsünü alırsınız.

@Türko

Alamazsınız hatta farklı markalarda daha yüksek fiyata daha kötüsünü alırsınız.

• Beğen

Kayaemre

Üye
Tepki
52
İsim
Emre kaya
Bisiklet
Merida
@Eren Sarp aynı özelliklere sahip sadece maşası karbon bir bisikleti şubat sonunda bende 3500 e almıştım. Siz baya uyguna almışsınız ben araştırırken o fiyatlara sora almak üzereydim son anda gözüme çarptığı için Merida yı aldım. Güle güle kullanın Allah kaza bela göstermesin .

• Beğen

erleg

Üye
Tepki
50
Bisiklet
Bianchi
Ben de dün itibariyle aldım bisikleti her şeyden önce rengi çok hoşuma gidiyor.

Carraro 052 ile Slr 600 arasında kalmıştım çok benzer özelliklere sahip zaten. Henüz bi 10 km kadar binme fırsatım oldu zamanla sorusu olan olursa ben de yardımcı olmaya çalışırım.

Ağırlık konusunda da 57 kadro 10.5 kg civarında ölçtüm.

IMG_20180607_192105.jpg IMG_20180607_201151.jpg

RedFoX

Aktif Üye
Tepki
316
Bisiklet
Bianchi
Bir şey dikkatimi çekti. Aynakol pantolon paçasına takılmıyormu ?

• Beğen

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.300
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
Bende Carraro 052 var bu bisikletin aynısı sadece renk ve marka değişik. Paça dişlilere takılıyor ama linkteki ürünle hallediyorum.
(link)

bitinya_s

Aktif Üye
Tepki
187
Bisiklet
Carraro
@Eren Sarp Hayırlı olsun güle güle kullanın. Rengi çok güzel. 54 Kadro almışsınız. Boyunuz kaç acaba?

• Beğen

Rocketman

Aktif Üye
Tepki
434
İsim
Ata A.
Bisiklet
Giant
Güle güle kullanın, harika görünüyor gerçekten.

• Beğen

Eren Sarp

Aktif Üye
Tepki
314
İsim
Eren
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@erleg hayırlı olsun, güle güle pedallayın :)

@RedFoX sürüşlerim hep taytla olduğu için sıkıntı çıkmıyor sadece durduğumda bacağım aynakolun büyük dişlisine değiyor oradan da aynakolun yağ izi çıkıyor.

@bitinya_s boyum 1.86, bacak boyum 87 normalde hesaplayınca bana 56 civarı bir kadro boyu gerekiyor fakat 54 kadro aldım. 165 km yaptım ve tek sıkıntım pedin yetersiz olmasından kaynaklanan testislerde uyuşma.

Bu arada bisiklet hakkında biraz bilgilendirme yapmak istiyorum. Jant göbekleri Quando marka, akıcılığı gayet güzel fakat ağırlar. Jantları tek tek ve birlikte hassas terazi ile tarttım, üzerlerinde lastik ve arka jantta ruble takılı şekilde ön jant 1.510 gr, arka jant 2.217 gr, ikisi birlikte ağırlık 3.730 gr yapıyor. Bisikleti almış ve hafifletmeyi düşünen kişiler için en güzel başlangıç jantları değiştirmek olacaktır.

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.570
Hayirli olsun , herkese gule gule kullanmayi temenni ederim , bu renk Bianchi'nin favori rengi , en guzel rengi bence :)

• Beğen

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@Eren Sarp Hayırlı uğurlu olsun, gerçekten de rengi çok güzel. Bende 2016 model SLR 600 var fakat geçen sene aldım ben aldıktan kısa süre sonra yeni modelleri gördüm biraz hüsran oldu tabi ki :D ama yapacak bir şey yok.
Size tavsiyem jant setini imkan doğrultusundan en kısa sürede değiştirmeniz ve kilitli pedala geçmeniz yönünde olacak. Jant 2 kilo 100 küsür gram civarıydı yanlış hatırlamıyorsam eşşek ölüsü. Ben 1800lük jant seti taktım cidden fark etti. Bir de arka dişli oranları Tiagra'nın bu modelinde kötü 12-28 diye oran mı olur bende de öyle şikayet ediyorum yokuş aşağı inerken yetmiyor çünkü 65-70'den sonra boşa dönüyor.

• Beğen

Eren Sarp

Aktif Üye
Tepki
314
İsim
Eren
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Osman Tuğrul jantlar gerçekten büyük bir sıkıntı. Sadece bende mi var bilmiyorum fakat arka jantın akort ayarı nasıl yapılırsa yapılsın sürekli bozuluyor ve lastik arka çatala sürtüyor. Arka dişliyi değiştirmeyi düşündüm fakat 4700 serisine hangi rublelerin uyumlu olduğunu bilmediğim için ve dişli oranları şimdilik beni idare ettiği için onu biraz daha ileri programa aldım. Kilitli pedala da geçmiş bulunmaktayım fakat daha çekme hareketine alışabilmiş değilim maalesef hava durumundan dolayı alışma turlarına çıkamadım :/

@erleg bir tane de benden gelsin o zaman :)

20180622_152633.jpg

erleg

Üye
Tepki
50
Bisiklet
Bianchi
@Eren Sarp Kilitli pedal ve jant değişikliği arasında ben de gidip gidip geliyorum öncelikle hangisinden başlasam diye :)

Arka jantta akord ayarı bende de sürtecek kadar değil ama yana doğru bozuk. Henüz benim bisiklet alışma sürecinde olduğu için çok takılmamıştım aslında ancak bu gidişle benim yapacağım ilk değişiklik jantlarda olacak gibi duruyor.

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@Eren Sarp O jant akordu 20km sonra bozulur boşuna akort yaptırmayın çok ciddiyim, örgü sisteminden dolayı jantın neredeyse %50'lik kısmına ağırlık geldiği zaman oda en yakın tele bütün ağırlığı aktarıyor o yüzden bozuluyor. Fakat bu jant bir zonda olmadığından normal bu durum :D Dediğim gibi kendinize ve cebinize yapacağınız en iyi yatırım jant, jant, jant.

Arka lastik çatala sürtüyor demişsiniz durumu anlayamadım video foto atarsanız daha yardımcı olabilirim.

Arka dişli de tek sorun 12-28 yerine keşke 11-28 olsaymış. Sanırsam yeni tiagra rublelerinde bu oran yok diye biliyorum. Eğer ki ruble alacaksanız shimano 10 dişli yol rublesi adı altında ki tüm rubleler size uyacaktır.

Kilitli pedal ise önemli bir yere sahip çünkü doğru basmadığınız zaman size zarar verir, ağrı yapar. Youtube'den kal ayarı, basma pozisyonu gibi videoları izlemenizi tavsiye ederim. Ve en iyi ayarı insan gene kendisi yapar bunu da düz bir yolda giderken durup durup ayar yapmak lazım. Ya da tek pedal çevirirseniz ayağınız basma pozisyonu kendiliğinden rayına girer ben öyle yapmıştım alıştırmak için. Ve en önemlisi durduğunuz zaman çıkartmayı unutmayın :D

yankiaslan

Üye
Tepki
54
İsim
Yankı Aslan
Bisiklet
Bianchi
20180629_204858.jpg
Ben de 8 ay önce 2. el olarak aldım. Triban 100'den geçiş yapınca çok iyi geldi. Geçen hafta da lastiklerini değiştireyim dedim. Dynamic sport'dan, pro 4'e geçtim. Bisikletin konforu arttı. 180 gramcık da hafiflemiş oldu. Jantlar söylenildiği gibi ağır ama ben yaklaşık 1500 km kullandım henüz akrotu bozulmadı. Milimetrik ayar ister belki, ama gözle görülür bir bozulma olmadı henüz.

Ahmetismet

Üye
Tepki
2
İsim
Ahmetismet
Bisiklet
Peugeot
Bugün veya yarın bisikleti aydın nazilliden gaziantepe kargo aracılığı ile istemeyi düşünüyorum bayi ve bisiklet hakkında yorumlarınızı öğrenebilirmiyim

• Beğen