Bianchi slr 600 inceleme

Eren Sarp

Aktif Üye
Tepki
314
İsim
Eren
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Üzerindeki o şahane renk ile olsun, duruşu ile olsun beni kendine çekmiş ve beni ilk görüşte aşka inandırmış bu bisikletin incelemesine hoş geldiniz.

Bisiklet serüvenime full amortisör bir market bisikleti ile başlamış, daha sonra şehir bisikletine geçmiş ve istediğim performansı şehir bisikletinden alamayınca yol bisikletine geçmiş biri olarak söylemek istediğim ilk şey yolda resmen akıyor olduğu.

Bisikleti Nazilli Aysanlar bayiiden 2700 nakit olarak aldım gerek üzerindeki vites sistemi olsun gerek kadro olsun bence fiyat/performans ürünü. Beni bu bisikleti almaya iten etkenlerden bir diğeri ise ilgili ve bilgili teknik servis.

Teknik özelliklerine gelirsek bisiklet Shimano Tiagra 4700 vites sistemi ile geliyor, jantlar ise firmanın kendi üretimi çift kat jant ile geliyor, jant göbekleri markasız fakat akıcılığı gayet güzel, gidon, gidon boğazı ve sele borusu FSA marka, gidon sargısı XLC marka köpüğe benzer bir hissiyatı olmasına karşın elleri ağrıtmayacak bir yapıda ve oldukça rahat bunun yanında arka fren kablosunun kadro içinden geçmesi de kablo dağınıklığını azaltmanın yanında hoş durmuş. Ağırlık olarak evimdeki tartı ile tarttım hafif hissettirmesine karşın üzerinde bulunan pompa ile 10.2 KG denk geldi ağırlık olarak o kadar bilgim yok fakat benim gibi yol bisikletine yeni başlayan biri için ideal olduğunu söyleyebilirim. Hava durumunun müsait olmaması yüzünden bir tane fotoğraf çekebildim fakat en yakın zamanda yeni fotoğrafları eklemeyi düşünüyorum.

20180525_190315.jpg

Scudo

ismail_32

Daimi Üye
Tepki
408
İsim
ismail
Bisiklet
Specialized
Güle güle kullanın rengi çok hoş .ileride bir jant seti değişikliğiyle daha da güzel bir bisikletiniz olur .

chanik chang

Aktif Üye
Tepki
252
İsim
emre
Bisiklet
Sedona
@Eren Sarp Hayırlı olsun, kazasız belasız güzel günlerde pedallamanız dileğiyle. Bu renk iyi durmuş gerçekten bisiklette.

• Beğen
Tepkiler: Eren Sarp

selim82

Forum Bağımlısı
Tepki
2.414
İsim
selim
Giriş için muazzam bisiklet .üzerinde tiagra set var daha ne olsun .jantlar ağırlık yapıyordur.ama ağırlığa takılma fazla önemli olan bacaklar

• Beğen

ahmet1914

Forum Bağımlısı
Tepki
1.262
İsim
Ahmet Y
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
  • Beğen

Eren Sarp

Aktif Üye
Tepki
314
İsim
Eren
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle iyi dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim. @ismail_32 jant seti için önerebileceğiniz bir marka model var mıdır ?

@Saburié kadro 54 cm maşa için şu anlık sadece hafiflik yönünden artısı olduğunu söyleyebilirim.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayırlı olsun ben de 2-3 gün içinde alıyorum bunu rengi harika gerçekten. :)
Tek eksiği bir jant. RS10 ya da Mavic Aksium jant bunu kral yapar.

Ilter Elmas

Shut Up, Legs!
Tepki
1.951
İsim
Ilter Elmas
Bisiklet
Carraro
Bisikletiniz hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın. 2017'de bu modeli almak istiyordum ama Bursa'da hiçbir yerde bulamayınca başka modeller araştırmaya başlayıp Carraro Cr-Road 052 HD almaya karar verip, almıştım. SLR 600'ün 2017 tasarımı çok hoşuma gidiyordu, 2018 tasarımı 2017'den de güzel olmuş.

• Beğen

Wberlin

Üye
Tepki
139
Bisiklet
Bianchi
Hayirli olsun; Bende slr nin en kucuk kardesini(tourneyli) dun aldim. Ayni kadro, boyama deseni sari renkli. Benimkinde 11.2 kg yaziyor web sitesinde. Tartmadim ama kendim tartayim birara. Gule gule binin. :)

• Beğen

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Hayırlı olsun kazasız kullanın :)

Selenin burnu aşağı bakıyor, yere paralel olmalı. Bu şekilde sizi gidona doğru itiyor sele, kamyonun damperi gibi :snzdglsn: kollarınıza olması gerekenden daha fazla yük binecek, ağrı oluşabilir

trek_turkey

Aktif Üye
Tepki
159
Bisiklet
Geotech
Jantlardan memnunsanız üst seviye ile değiştirmek için ömrünü tamamlayana kadar kullanabilirsiniz, ama pedallar sanırım Carraro 062 ile aynı. Ayağımdan 2 kez kaydı, sprintte hiç güven vermiyor. Spd ile değişirse performansınızda yükselir.

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende bu ürünü düşünmüş sonradan yol bisikletinden vazgeçmiştim. Siz araştırmışsınızdır , 2700 tlye farklı bir markadan daha iyi bir bisiklet alınabilir miydi? Bu bisikleti almaya iten şey neydi?

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. Bianchi'nin bu rengi çok hoş duruyor.

Eren Sarp

Aktif Üye
Tepki
314
İsim
Eren
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan Mıstınoğlu bugün ki turda kollarımın neden ağrıdığını bir türlü çözememiştim daha sormadan beni çözüme ulaştırdınız teşekkürler :)
@trek_turkey üzerinde gelen jantlar ağırlık ve akıcılık yönünden iyi fakat jant akort ayarında 2 gün içinde anormal bir bozulma meydana geldi servisim ise 1. ay bakımında hallederiz sen kullan dedi akort ayarı bozuluyor biliyorum fakat 2 günde pabuçlara değerek 8 çizmeye başlaması bana bir garip geldi. Yanlış bilmiyorsam bu pedallar Accel bisikletin ürettiği bütün 2017-18 model bisikletlerde geliyor ve yazdığınız gibi pedalda ayak durmuyor bir şekilde kayıyor, kilitli pedala zaten geçecektim lakin pedallarla kayma başlayınca alma işlemini hızlandırmayı düşünüyorum.
@Türko açıkçası 2. el modellerde daha iyilerini bulabilirdim fakat 2. el alma konusunda ailem ile sıkıntıya düşünce sıfır almaya karar verdik. Açıkçası bütçemi başta 3000₺ olarak belirlemiş ve bir çok sitede bir çok markanın ürününü inceledim fakat üzerindeki vites sistemi dışında hepsi aynıydı durum böyle olunca ucuz fakat en iyi donanımlı olan Bianchi SLR 600 modelinde karar kıldık. Burada bayide stokta olması ve indirim yapmalarıyla 2700₺ denk geliyordu ki ortalama sora setli bir bisiklet fiyatına denk geliyor. Durum böyle olunca benim için en uygun model bu oldu.

Fotoğraf atacağımdan bahsetmiştim aynı mekan, aynı poz ve biraz efekt ile çok şahane durdu :)

20180526_102315 (2).jpg

Dosyalar

Saburié

Always do FAVORS Never take ORDERS
Tepki
443
İsim
Burhan Has
Bisiklet
Bianchi
@Eren Sarp

jant akoru bende de bozuldu bir haftada kendim baştan yaptım. Zaten ben internetten almıştım, kurulumunu da kendim yapınca garanti gidiyor diye biliyorum.

• Beğen

Seya

Üye
Tepki
127
İsim
Seyhan Özgür
Bisiklet
Carraro
Güzel bisiklet. Kazasız sürüşler dilerim.

• Beğen