Bianchi slr 400

kev1ncon

Üye
Tepki
49
İsim
Emre Altunay
Arkadaşlar bu konuyu açmak istedim çünkü hem diğer konular eski hemde düzgün cevaplı bir konu bulamadım şimdi başlıkta belirttiğim gibi slr 400 almak istiyorum taksit ile ilk sorum sizce bu fiyata nasıldır idare eder mi? Diğer sorum bu bisiklet kaç vites bazı yerlerde 16 yazıyor çok düşük geldi bana ama illaki bir bildikleri vardır diyorum belki yol bisikletlerin de 16 daha kuvvetlidir tarzı yoksa normal mtb lerdeki 16 vites mi? Son sorum ise bisikletle pedalı vermiyorlar pedalı nasıl alacağım buna özel pedallar mı var yoksa bisikletçiden herhangi bir pedal mı alacağım? Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

Scudo

OnurÖzdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
694
Slr400 alacağına Mosso Cavalier Claris al hem daha daha ucuz diye biliyorum hem de aynakolu Shimano'nun ne idüğü belirsiz bir aynakol değil.

kev1ncon

Üye
Tepki
49
İsim
Emre Altunay
Eski konular gibi bu konuyada cevap yok bu bisiklete veya marka ile ne alıp veremediğiniz var?

Furkan NARİN

Aktif Üye
Tepki
79
İsim
Furkan N.
Bisiklet
Bianchi
@kev1ncon Hocam bende slr 200 mevcut. Daha 1 hafta olmadı alalı. Bisiklet gerçekten çok güzel ve o fiyattaki bisikletler için fiyat/performansın üzerinde Bianchinin o modelleri. :)

kev1ncon

Üye
Tepki
49
İsim
Emre Altunay
@Furkan NARİN Bakalım şu 15 gün sonra almayı çok istiyorum görünüşüde mükemmel bu arada sizinkisinin bir fotoğrafı varsa atabilir misini?

cezmi özdemir

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Merida
bianchinin slr 500 ünü kullandım şık güzel ama işçiliği ve jantları pek beğenmedim jantlar biraz kalitesizdi neyse önemli değil dedim ama işçilik hakikaten rezil
fren çalışmıyor kablo yanlış yerden geçiş vs ve üzerinde markasız frenler vardı

Furkan NARİN

Aktif Üye
Tepki
79
İsim
Furkan N.
Bisiklet
Bianchi
@cezmi özdemir Bilemiyorum o zaman. :) Bende daha 1 hafta olmadı bianchi slr 200e geçtim. Tüm ayarları herşeyi uygun bir şekilde ayarlanık ve bir sıkıntısı mevcut değil. :)

• Beğen
Tepkiler: cezmi özdemir

3rsin

Daimi Üye
Tepki
194
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kev1ncon bende atala slr200 var, 8 yil once almistim kadro bianchi ile ayni (atala-bianchi ayni marka,bianchi bazi ulkelerde farkli isim altinda satis yapiyordu ben satin aldigim zaman, hala yapiyor mu bilmiyorum), kadro cok guzel (oneririm) bu sebeple satmadim 2.bisiklet olarak hala kullaniyorum.
senin alacagin slr400 16 vites (2x8),uzerinde shimano claris on-arka aktarici zincir, ruble ve vites/fren kollari var. frenler alhonga, aynakol noname. claris hakkinda bisey diyemem, hic kullanmadim, aynakol ve frenlere temiz baktigin surece birkac bin km gider (sonra fren ve fren pabuclarini daha iyisi ile degistirmeni oneririm)
uzerinde pedallari var fakat hemen degistirmeni oneririm, (shimano m500 serisi uzun yillar isini gorur, hem pedal hem ayakkabilari ucuzdur, 40 numara ayagin varsa sana bir cift ayakkabi hibe edebilirim). fiyat 1500tl civari galiba, taksitle aliyorsan, pahali degil bence.

• Beğen
Tepkiler: kev1ncon

Furkan NARİN

Aktif Üye
Tepki
79
İsim
Furkan N.
Bisiklet
Bianchi
@3rsin
Hocam ayakkabı nasıl peki? Bu arada bende daha 1 hafta olmadi bende slr 200e gectim ancak yeni modellerden benimki :)
Bu arada decathlonda m-520 modeli gerçekten çok uygun fiyata satılıyor. Bende yakında spd ye geçmeyi düşünüyorumda. Tabi durumlara bağlı hep. :D

kev1ncon

Üye
Tepki
49
İsim
Emre Altunay
@3rsin Ayakkabılar için çok teşekkür ederim ama maalesef 43 numara giyiyorum bu arada tavsiyen için saol bisikleti tatil bittikten hemen sonra alacağım.

kev1ncon

Üye
Tepki
49
İsim
Emre Altunay
@3rsin Bu arada tekrar soruyum vitesler ağır yanı dimi? Hızlanmak için yeter mi?

Furkan NARİN

Aktif Üye
Tepki
79
İsim
Furkan N.
Bisiklet
Bianchi
@kev1ncon
Hocam ben de cevap vereyim vitesler ağır gibi bir sey yok kaslara bakar. Ancak söyle bir durum var rampa çıkarken mtb ye gore daha çok zorlanılir. :) Aynakol daha küçük olduğundan daha fazla zorlar.

• Beğen
Tepkiler: kev1ncon

3rsin

Daimi Üye
Tepki
194
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kev1ncon
@Furkan NARİN ayakkabilar shimano spd cok temizdir. para karsiligi satmiyorum sizin gibi genclere hibe ediyorum. resim ceker yollarim eger istersen. shimano m520 senin isini fazlasiyla gorur bende ilk onlarla baslamistim temiz baktigin surece yillarca kullanabilirsin, ayakkabi ilede uyumludur.

• Beğen
Tepkiler: Furkan NARİN

Furkan NARİN

Aktif Üye
Tepki
79
İsim
Furkan N.
Bisiklet
Bianchi
@3rsin Hocam gerçekten eğer olursa şimdiden çok teşekkür ederim. Daha bende yeni yola geçtiğimden bisiklete ayakkabı alcak durumum olmadığından kallerı normal ayakkabı felan monte etmeyi düşünüyordum gerçekten çok hayra geçmiş olur tabi. :) Bekliiyorum hocam. :)

3rsin

Daimi Üye
Tepki
194
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kev1ncon arkadas kisaca ozetlemis konuyu benim ekleyecegim; shimano claris kullanmadim ama giris seviyesi icin uygundur temiz bak, uzun sure isini gorur. asil mesele sende bitiyor, bisikleti sen kullaniyorsun yani kaslarin sayesinde hareket ediyor. bilincli ve duzenli antreman yaptigin surece vitessiz bisikletle bile harikalar yaratirsin. unutma kapitalist dunya duzeninde yasiyoruz, hep en iyisi daha iyisi superi megasi...vardir.