Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bianchi Meta Pro...

Tepki
0
Herkese Merhaba 23 YaŞindayim KÜÇÜklÜĞÜmden Bu Yana Bİsİklete Bİnerİm Ve 96 Yilindan Berİ BİndİĞİm Bianchi Meta Pro Bİsİkletİmİ Artik DeĞİŞtİrmeyİ DÜŞÜnÜyorum Bu Sporu Bİraz Daha Profesyonelce Yapmak İstİyorum Bu YÜzden Yenİ Bİr Bİsİklet Ve Donanimlar Almak Nİyetİm Var.
Şu An KullandiĞim Bİsİkletİmle Kendİ Çevremde GİrmedİĞİm GİtmedİĞİm ÇikmadiĞim Tepe Kalmadi Ama Bİr Kere Dahİ Lastİk Bİle Patlamadi ÇoĞu Zaman Hor Kullanmama RaĞmen Bana Neredeyse HİÇbİr Sorun Çikarmadi Bu Nedenle Yİne Bİanchİ Almak İstİyorum Şu An İÇİn Bana Her TÜrlÜ Konuda Yardimci Olursaniz Çok Sevİnİrİm Bİsİklet SeÇİmİ,fİyatlar, Bİlgİler...vs Vs. Ayni Zamanda Etkİnlİklere Katilmak İstİyorum Kocaelİ/gÖlcÜk Te İkamet Edİyorum Herkese Sevgİler Saygilar...
Bu İŞe Yİne BaŞtan BaŞlamadan Bİlgİyle Donanmak İstİyorum...

Scudo
Merhabalar. 1996 yılına göre biskletiniz çok iyi sayılır ama artık Bianchi'de o kalitede bisiklet malesef yok. Benim önerim Kron Zeon olabilir. Forumda çok tartışıldı zaten eski mesajlarada bi bakabilirseniz çok daha fazla fikir edine bilirsiniz.

İlgİnİz İÇİn TeŞkkÜr Ederİm Evet BugÜn Bİr İnceledİm DedİĞİnİz Gİbİ Benİmkİnİİ Kalİteİsnde DeĞİl Ler Tabİkİ Teknolojİsİ GelİŞtİ Oyildan Berİ Ama Yİnede Pek SaĞlam Durmuyorlar...
Acaba Benİm Emektari Toplasam Nasil Olur Sorunu Yok Zaten Pek Fazla Satsam Ne Kadara Gİder Sİze Resmİnİ Çeker Yollarim...

kadro bildiğim kadarı ile oversize değil.o yüzden pek istediğiniz gibi bileşen kullanamazsınız (upgrade için diyorum)

bende de var o yıllardan kalma bi beldesen speeder balkonda garip garip yatıyor.atmaya-satmaya kıyamıyorum...

Bi arkadaşım hala Meta Pro kullanıyor ama yeni nesiller kadar iyi olmuyor tabi. bence siz onu ya yedek yapın yada bi akrabanızı sevindirin ve daha iyi bi kombinasyona bakın derim. Çünkü satmaya kalksanız verilecek fiyatları duyunca üzülürsünüz. Bi sürü modifye ile uğraşmaktansa yeni bi bisiklet daha mantıkılı olur diye düşünüyorum. Tabi zevk ve imkan meselesi aynı zamanda.
Evet Pilotum ama asker değil.

Evet Satmayada ,vermeyede Kiamiyorum GerÇekten Çok GÜzel SaĞlam Ve KullaniŞli Bİr Bİsİklet, KÜÇÜk Bakimlar Yaptirip Yedek Olarak Bİnebİlİrİm ,yenİ Bİsİklet Olayina Gelİnce OturduĞum BÖlgede Kafama Uygun İnsanlar Bulursam Bu İŞİ Yapmayi DÜŞÜnÜyorum ,Çok Sik Karar DeĞİŞtİrİyorum Bu Konuda ,bencede Upgrade İÇİn UĞraŞtiĞim Kadar Yenİsİ Daha Mantikli Gelİyor, Bakalim Bİraz Daha Bİlgİ Topluyayimda Bakicaz Tekrar TeŞekkÜr Ederİm ...

her zaman dediğim gibi..bisikletten ne beklediğine bağlı.eğer benim gibi ayda 100km. yapacaksan bisikleti olduğu gibi dahi kullanabilirsin.biraz daha iddialı isen çekiş sistemini yenilersin (aynakol,zincir,arka makine)..ama daha da iddialı isen daha doğrusu beklentilerin yüksek ise en iyisi yeni bir bisiklet için çabalamaktır. tabii hasanaksoyfs2002'nin dediği gibi imkan meselesi..uç bir örnek..belki ayda 100km.dahi binmeyeceksin ama gidip giantın 3000€'luk bisikletlerinden de alabilirsin...yani bütçe müsait ise harcamanın gereksiz olup olmadığına bakmadan yenib bir bisiklet sahibi de olabilirsin.

TeŞekkÜrler, Daha Tam Olarak Karar Veremedİm Aslinda Ama Yenİ Bİr Makİne Alicam Galİba Meta Pro Yuda Yedek Olarak Kullanicam Çok SaĞlam Çikti Bu YÜzden Bende Marka BaĞimliliĞi Yaratti Ama TÜrkİyee Üretİlenlerİn SaĞlam OlmadiĞini Duyuyorum Eskİler Kadar Bu Konuda Ne DÜŞÜnÜyorsunuz Bİrde Bİanchİ Diamond İle Thomisus Modelİ Arasinda İ Farklar Ne Hangİsİnİ Tavsİye Edersİnİz...

kulalndıgın bisikleti çok sert bayırlarda bayır aşağı gideken kullanmamamnı öneririm.ortadan kırılıyor.bir arkadaşım hayatını zor kullandı.trek al uygun sayılabilecek bir fiyatta canını her zaman düşün kask da tak...

benim bisklette meta pro, avatardaki resim. yalnız 96 model değil,2000-2002 arasında olması lazım, emin değilim.. son üretilen meta prolar biraz farklıydı ( kadro daha kalın, özellikle alt kısım, vites kolları değişik).. benim merak ettiğim "oversize" nedir? acaba son çıkan meta pro'lar oversize olabilirmi? bende bu bisiklete biraz çeki düzen vermek istiyordum, daha kaliteli bi donanım gibi.., şimdi mesajların birinde meta pro oversize değil modifiye olmaz demiş bir arkadaşım, hevesim kursağımda kaldı, aydınlatırsanız berhudar olurum :)

@suatkucuk

avatardaki resim yazmıştım, tabi avatarı değiştirdiğim için meta pro görünmüyor resmi buraya ekliyorum
(link)

Bende de meta pro var. 95*96 yılında babam almıştı. O günü hiç unutmuyorum Mağazaya girdik koldan vitesli sadece bu model vardı. Aspidler çok meşhurdu tabi. En pahalısı dedim:D meta proyu gösterdiler. Tabi çocuktum o yıllarda. Hala kullanıyorum. Çok aktif kullanırım bisikleti hala şuan bile ayda 250 km en az yol gidiyorum. Bu sebeple değişmedik parçası kalmadı. Aşığım bu bisiklete.

Kaliteli bir bisiklet almak istiyorum ama 1500 ytl den aşşağı beğendiğim bisiklet yok. O yüzden de meta proyla yola devam.:)

@suatkucuk

fotoğraftaki kadro oversize değil. oversize alın borusunun çapının genişliği ile ilgilidir. genelde normal(1"), oversize(1 1/8") ve over oversize(veya boyle bir şeydi. 1 1/4") üç tipi kullanılıyor- boyutlarda yanliş bilgi vermiş olabilirim, 1"=2,5cm olarak alabilirsiniz-. şu anda en yaygın olarak gördüğüm XC türü bisikletlerde oversize tip, maşalar da buna uygun yapiliyor. bu sebeple yeni güzel bir maşa alıp takamazsiniz o bisiklete o durum kastedilmiş.

satılırmı ya koy kenara bi yere dursun metapronun yeri apayrındır

Back