Bianchi Gavia

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar bu bisiklet nedir necidir? Hiçbir bilgiye ulaşamadım.2000 dolar fiyatı var ve full karbon.Sadece Attila bisiklette 56 kadro boylu var ancak ne model yılı yazıyor ne ağırlık falan.Görüntü olarak müthiş duruyor.Bilgisi olan var mı bu bisikletle ilgili? Nasıldır iyi midir?

Scudo

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Ne Tepeler Aştım, Gavia’dan Aşamadım…
https://i1.wp.com/www.bisikletsepeti.com/upload/data/images/products/b/bianchi_gavia_2.jpg
Bisiklet sektöründe öyle “hikayeler” duyuyorum ki insan pes ediyor. Özellikle birşeyler satma değil kakalama derdinde olan kişiler akla hayale gelmez hikayeler uyduruyor.
Birçoğunuzun özel hayatıma dair bildiği üzere Accell Bisiklet A.Ş. ‘de ürün geliştirme departmanında çalışmaktaydım. Accell aynı zamanda Türkiye pazarında satılan Bianchi’nin lisanslı üreticisi ve marka lisansörü.
Bazılarımızın hatırlayacağı üzere Manisaspor’un bir profesyonel bisiklet takımı vardı. Bu takım için yapılması planlanan antrenman bisikletlerinin bir çok malzemesi ithal edilmiş ancak takım, tam bu ithalat siparişleri tamamlanırken kapandığından birçok malzeme sipariş edilmeden proje bir kenarda kalmıştı. Biz de yıllık kolleksiyonumuzu duyurduğumuzdan yeni bir modeli üretemezdik. Bu süreçte gelen kadroların boyatılması ve perakende olarak satılması konuşulurken tasarımı için Italyan tasarımcımız çalışmaya başladı.
Giro d’Italia içerisinde geçilen bir dağ geçidi olan Passo del Gavia’ya ithafen de “bisikletin” ismi Gavia oldu. Hazırlığı biten ilk kadroyu, patronumuzdan gelen talep üzerine Campagnolo Record grupset, Miche karbon jantlar, FSA SL-K komponentler, Schwalbe Ultremo lastiklerle ellerimle topladım. Bu bisiklet Izmir ziyareti esnasında Italya eski Cumhurbaşkanı Romano Prodi’ye hediye edildi.
(link)
Aylar sonra bu kadroları bisiklet haline getiremeden satmaya başladık. Bir gün 2. el sayfalarından birinde uçuk fiyatla satışa konmuş bir Gavia dikkatimi çekti. Kendisine bu kadar yüksek fiyat çekmesinin yanlış olduğunu, ilanında verdıği orjinal Italyan bilgisinin doğru olmadığını, itibarın paradan önemli olduğunu güzelce anlattım. Çünkü bu kadroları verdiğimiz bayilerimiz malzemeleri kendileri bulmak zorundayken bile toplu bisikleti bu kadar pahalıya satmıyordu ama hiçbiryerde de duyurmamışlardı.
Gelen cevapta, bu kadronun orjinal Italyan olduğu, benim orjinal olmadığını nereden bildiğim, yanlış düşündüğüm yazıyordu. Kendisine yukarıdaki resmi ve Facebook’ta ne iş yaptığıma bakması için bir daha mesaj gönderdim. Gelen cevapta, bisikletin Italya’dan yolcu beraberi olarak getirildiği ve benim fiyat kırmaya çalıştığım yazıyordu. Sıkılmadan tekrar yazdım. Bu kadronun tarafımca seçilip sipariş edildiğini, sonrasında Gavia diye bir modelin Türkiye’den başka bir yerde olmadığını, sonrasında bisiklet değil kadro olarak satılmaya karar verildiğıni… Son cevap “siz karıştırıyorsunuz” oldu…
2. El ya da sıfır; bilinmeyen, nadir bulunduğu öne sürülen, daha önce görmediğiniz ürünleri lütfen araştırın.

(link)

kanbozli

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Emre Y.
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Adam yazmış aga.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Uğur S. Teşekkür ediyorum bunu zaten gördüm ben.Donanım olarak da biliyorum zaten bisikleti groupset olarak Rival ya da 105 var vs. Fiyat olarak 6300 TL'ye ve 2000 dolara gördüm.Bu forumda da inceleme yapan birini gördüm ancak ağırlık konusuna falan denk gelmedim hiç.Başka kullanan var mıdır genel durumu nedir gibi şeyler öğrenmek istedim.Araştırma yapmadan hiçbir şekilde konu açmam zaten.Yine de teşekkürler

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
@UptownRyder ağırlık konusunda forum içinden şöyle bir mesaj buldum. Umarım işinize yarar.

@Sinan Özkurt

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Konuyu biraz hortlatmış olacağım ama Turkiye'de satış yapan bir x firmasında bu kadro 1650 liraya satılıyor. Tip ve geometri olarak benim hoşuma gitti. Yukarıdaki açıklamayı okudum ancak bu fiyata değer mi bilemedim.

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@Uğur S. Hocam bu bisiklet orjinal italyan bianchimidir türkiyedeki bianchimidir ??? biri cevaplarsa çok sevinirim

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
O alıntı yaptığınız mesajdan italyan olmadığını çıkardım ama gene tam net bilgiyi almak için soruyorum...

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Değil hocam...

Aybars Öge Sürücü yazmış işte gayet net. Malzemeler Manisaspor’un bisiklet takımı için ithal edilmiş, bu sırada takım kapanmış. Bisikletler elde kalınca Giro d’Italia'da bir dağ geçidi olan Passo del Gavia'ya ithafen, Gavia adını verip satmışlar.

Yazıda İtalyan olan tek nokta görünüyor; tasarımcı :)

• Beğen
Tepkiler: Ulaş Çavuşoğlu