bianchi ares ve arka disk fren

adam

Üye
Tepki
0
merhabalar benim bianchi ares marka bisikletim var onda normal fren sistem, var sadece arka tekerliğe disk fren taktırmak istiyorum acaba olurmu olursa ne derece sağlıklı olur vede nekadara yaptırabilirim bu konuda yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkürler...

Scudo

adam

Üye
Tepki
0
hiç bir yolu yok demek üzüldüm olsaydı iyi olurdu(komple arka tekerlik falan değişse) artık bizde elimizdekiyle idare edecez cevap için teşekkürler

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Tepki
206
Tekerleğin değişmesi gerekmiyor, disk fren uyumlu bir göbek ve çatalda adaptör olması gerekiyor. Adaptör kaynakla tutturulabilir ama çatalı zayıflatır, ayrıca astarı yüzünden pahalıya gelir, bir de zaten ares ağır bir bisiklet, disk fren ile daha da ağırlaşacaktır. Ayrıca bildiğim kadarı ile disk fren destekli göbekler en az 8li göbekler oluyor, göbek değiştiği zaman arka attırıcı, vites kolu, ruble, zincir ve aynakol da değişmesi gerekiyor, yani cidden astarı yüzünden pahalıya gelir. Eski bisikletim Ares olduğu için yazıyorum; bence siz ilerde daha iyi bir bisiklet almak için para biriktirmeye devam edin.

• Beğen
Tepkiler: guneeymurat

adam

Üye
Tepki
0
açıklama için tekrardan teşekkürler ben basit bir şey zannediyordum baya karışık bir olaymış dediğin gibi astarı yüzünden pahalı olur.iyi akşamlar.

emree

Üye
Tepki
0
bncede v-fren kullanmaya devam et bnce bnde de bianchi war,zaten agır bir bisiklet ares daha da agırlastırmamalısın