Bianchi 21 Vites Katlanır Bisiklet

Tepki
31
Bisiklet
Bianchi
@antika selamlar,

Evet dediğiniz gibi sele borusu alttan çıkmıyor. Çektiğim fotoğraflarda açıdan dolayı gözükmüyor ancak altta ek bir aparat var, destek ayağı diyebiliriz kaba bir tabirle. Ekstradan takdırmadım, fabrika çıkışlı olarak böyle. Sele borusu kısa değil, attığım fotoğraflarda benim normalde kullandığım uzunlukta görüyorsunuz ve bir o kadar daha belki biraz daha fazla borunun içerisinde var, gayet uzun. 2.seçenekte bahsettiğiniz sorun ciddi uzun boyu olan biri için geçerli olacaktır, ancak benim gibi ortalama boyu(1.76cm) olanlar için hiçbir problem çıkartmayacaktır.

Söyledikleriniz önceki modelleri vs. karşılar mı hiç bilemiyorum, eski modellere vakıf değilim maalesef.

Saygı ve Sevgilerimle

Scudo

FoldingRider

Düşündüğünü, yapabildiğin kadar özgürsün
Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Altuğ Aktaş hayırlı olsun en doğru karar 21 vites tercihiniz :)

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU

antika

Aktif Üye
Tepki
318
Bisiklet
Tern
@Altuğ Aktaş
@Yagizz2

Benim Tern Link C8'in boyutlarını paylaşayım siz karar verin :

Borunun boyu : 55cm (sele hariç, sadece boru)
Borunun kadronun altından çıkıp yere kadar uzandığı mesafe : 23 cm
Boru yere değerken, göbeğin üst hizasindan yere kadar uzanan mesafe : 29cm ( bahsettiğim tasarım hatası bu uzunluğa tekabül ediyor )
Kadronun içinden sele borusu geçen bölümünün toplam uzunluğu : 29cm
Boru yere değerken, borunun kadronun üstünde kalan kısmı : 3cm

Eğer standart yaklaşık 17cm'lik aynakol kullanıyorsanız, pedalın yere kadar payını ( yaklaşık 8-10cm), göbek mekanizmasının kendi çapının yaklaşık 4-5cm olduğunu ve borunun yere tam dik olmadığını gözönüne alırsak, alttan benim kullanabildiğim 29cm`lik boşluğu kullanmanız mümkün değil.

Bu durumda ya boru kısadır yada katlanır bisikletinizin selesi yeterince katlanmıyordur.
Hangisi ?

• Beğen
Tepki
31
Bisiklet
Bianchi
@antika selamlar,

Dün ölçümleri yaptım kısaca bilgilendireyim;

Borunun boyu 48 cm, şu noktaya kadar ölçtüm;

20180404_202709.jpg

Eğer ki koltuğa sıfır ölçmem gerekiyorduysa o zaman 51,5 cm oluyor.

Kadronun boruyu barındırdığı kısım 33cm, altta pedal-aynakol takımının bulunması sebebiyle şu noktaya kadar girdiğini düşünüyorum, oraya kadar ölçtüm,
ölçtüğüm aralığı göstereyim;

20180404_203110.jpg 20180404_203126.jpg

Boru dışarı çıkmıyor ancak çıkıyormuş gibi varsayarak ve açısını bozmicak şekilde dümdüz yere kadar ölçtüğümde ise yere kadar 25cm bir mesafe ölçüm yaptım. Bunu da tam olarak destek ayağının sabitlendiği noktadan, yani pedal-aynakol takımının bittiği yerden başlayarak yaptım.

Son olarak, borunun kadroya girmediği kısmı da 15,5 cm olarak ölçtüm, yine aynı noktaya kadar ölçerek. Eğer ki koltuğa sıfır ölçmek gerekiyor ise bu rakam 19cm olacaktır.

Yeterince detaylı bilgilendirebilmişimdir umarım, farklı birşeye aklın takılırsa onları da aynı şekilde paylaşmaya çalışırım.

Saygı ve Sevgilerimle

Tekrardan merhaba,

Bisikleti arabamla taşırken bir fotoğraf çektim bagajdaki hali için, uzun bir süredir vakit bulamadığım için bir türlü paylaşamadım.

Arabam 2012 Opel Corsa, bisiklet bagaja tam sığıyor. Maalesef pandizotu çıkartmak gerekiyor, çıkartmadan yukarıda duracak şekilde de tutabilirsiniz ancak dikiz aynasından arkayı göremiyorsunuz, çok dik durduğu için bütün görüşü kapatıyor.

20180413_081556.jpg

Arka koltuğa koyarak taşımak isterseniz de, arka 3'lünün yarısını kaplıyor.

Saygı ve Sevgilerimle.

sonyaz

Daimi Üye
Tepki
408
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Altuğ Aktaş Bende de corsa ve bianchi varken bisikletin koltuğunu söküyordum, bagajın üstünü çıkarmıyordum, bagajı kapatırken biraz açıklık kalıyordu sadece

Tepki
31
Bisiklet
Bianchi
@sonyaz selamlar,

Evet dediğin gibi yapılabilir, ancak koltuğu tamamen çıkarttığında sele borusunun alt bölümünde, selenin kadronun içinde olduğu kısmında, beyaz renkli katı bir yağ tabakası var, ne çeşit olduğunu bilemiyorum açıkçası. Onun bulaşmasıyla boğuşmak istemediğim için hiç dokunmuyorum açıkçası :)

• Beğen
Tepkiler: sonyaz

antika

Aktif Üye
Tepki
318
Bisiklet
Tern
@Altuğ Aktaş

Öncelikle şunu belirtmeliyimki sele borusunun boyunu aynı şekilde yani sele hariç ölçtük. Buna göre :

Ben demiştim ki benim bisikletin (Tern Link C8) tasarımından dolayı 29cm avantajı var, bu durumda Bianchi 21'in ya sele borusu kısa yada yeterince katlanmiyor.
Sele borusu gerçekten de 7cm kısa. Ve yine yaptığım hesaba göre Bianchi'nin selesi katlandığında 22cm daha yukarıda kalıyor, yani toplamda 29cm.

Sele borusunun kadrodan çıktığı yeri (bileziğin olduğu yer) 10cm daha yüksek yapmışlar, böylece momenti kontrol altına almışlar, gayet mantıklı. Kadronun şeklinden de bunu gözlemlemek mümkün, arkadan gelen kirişler, öndekinden yaklaşık 10cm yukarıda.

Bagajdaki resme gelince, geçen sene şöyle bir konu açmıştım : (link)

appendix

Forum Demirbaşı
Tepki
1.087
Bisiklet
Bianchi

++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++
bugün babaeskiye gidip çorbamızı içip döndük.Lüleburgaz-Babaeski mesafe (evden- köşem çorbacısı) 24 km..toplamda 50 km kadar(sağa sola saparak) yol yaptık.ama bu yolun kötü tarafı deve hörgücü gibi sürekli yokuş çıkıp-inmek, herhalde düz bir memlekette 150 km yol yapsam bu kadar efor sarf etmezdim.gidiş yönünde muhabbet edip çay içtiğimiz kadoil akaryakıt istasyonu samimiyetini korurken, dönüş yolunda çay için 1tl fiyat biçmiş olan opet akaryakıt istasyonunu da anmadan geçemeyeceğim.

Tepki
31
Bisiklet
Bianchi
Ben de bugün esenler-bakırköy-eminönü-bakırköy-esenler güzergahı yaptım, hava bol güneşli ve hafif rüzgarlı, kısacası harika bir sahil havasıydı. Aşağı yukarı 50km'ye yakın yol yaptım. Sahilde bisiklet sürmek gerçekten insanı yormuyor :) böyle havaları kesinlikle kaçırmamak lazım..

IMG-20180501-WA0026.jpg

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.347
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bianchimin önceki sahibi sele borusu nu keserek kısaltmış. Orjinal borununun çapı ve boyu nedir?
Nerden bulabilirim?

appendix

Forum Demirbaşı
Tepki
1.087
Bisiklet
Bianchi
@Atasoy
1.borunun çapını cetvel ile ölçün (söküp kesitine cetvel dayayarak)
2.kumpas ile ölçülebilir
3.bayiden öğrenilebilir
4.şirkete e-mail atılabilinir...

uzunluğu için, eğer katlarken seleyi indirmiyorsanız uzun bir boru alın içerde kalan kısım uzun olsun....

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

mahmut_112

Üye
Tepki
1
İsim
Mahmut
Merhaba
Bianchi folding v 21 ile carraro flexi 121 arasinda kaldim. Her ikisinin de ayni firma tarafindan uretildigini biliyorum. Bulundugum yerde her iki model de yok. Internetten alacağım. Aralarinda 100 liraya yakin fark var. Bianchi daha pahali.
Siz hangisini tercih ederdiniz? Neden?? Bianchinin bu aradaki 100 lirayi hakedecek malzeme kalitesi farkli mi? Tesekkurler

• Beğen

appendix

Forum Demirbaşı
Tepki
1.087
Bisiklet
Bianchi
@mahmut_112 mavi renk çok şirin gözüktü ve bianchi aldım..aldığım zaman her iki bisiklet aynı fiyattaydılar.

• Beğen

appendix

Forum Demirbaşı
Tepki
1.087
Bisiklet
Bianchi
@mahmut_112 bildiğim kadarıyla bianchide krank takımı alüminyum, carraroda çelik...başka fark yok

appendix

Forum Demirbaşı
Tepki
1.087
Bisiklet
Bianchi
@mahmut_112 , alüminyum nispeten daha hafiftir ama pratikte pek farklarının olacağını sanmamaktayım.

Tepki
7
İsim
Akın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Eşime d.günü hediyesi olarak Bianchi Folding 20 model bisiklet almak istiyorum. Bu modelle ilgili çok bir bilgim yok, bisiklet satan bir kardeşimizin fiyatla orantılı tavsiyesi üzerine yöneldim. Daha önceden de gözüme çarpan ve görüntü itibariyle güzel bulduğum bir bisikletti.

1.800 TL. nakit fiyata alacağım, bilgi sahibi arkadaşların fikirlerini almak isterim...

ACCEL-BIANCHI-FOLDING-VN-00676-CTN-1.jpg

Tepki
12
İsim
Burc G.
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Herkese selamlar. Bisikletime arka bagaj almak için Bianchi yetkili firması ile görüştüm. fakat bisiklet markası Bianchi olmadıkça yedek parça temin edemeyeceklerini ilettiler. Yetkili servisten 20 jant Bianchi katlanır bisikleti olan biri üstünden istememiz gerekiyor. Katlanır bisikleti olupta yardımcı olabilecek biri çıkar mı acaba içinizden? Olursa çok sevinirim. :)