Beykoz'da sahte plakayla çarpıp kaçan araba

Scudo
Tepki
5
İsim
vlademir
Bisiklet
Bisan
@halil halil zorlamasak mı ben numara yazdım başka ca diyeceğin varsa ararsın bir kaza oldu bende tazmin için burdayım tartışmak için değil

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
@master cheff
Tamam tanıdık geldinde ondan sordum .

Ozicu

Aktif Üye
Tepki
211
İsim
Oğuzhan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu videodaki araç sürücüsüyle su an foruma mesaj giren kişi farklı kişiler gibi geliyor.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru ve efaruk
Tepki
5
İsim
vlademir
Bisiklet
Bisan
@halil halil ayıp ettin çay ikramımız olsun ama söylediklerin yükün ağırlığın bilmeden konuşmamak lazım halil * eğer gerçek adınsa her adama her laf soylenmez ben bir kazaya karıştım ozur dılemek ıcın geldım ozrumude 8 defa diledim artık kazanın muhattabına numaramı da verdık size iyi geceler

@halil halil seni tanımak istiyorum yiğidim beni bull

ahnan pandul

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
1- Çarptığın şeyi duba sanman acayip, 170 cm lik bir duba :eek:!!

2- Çarptığın şeyin ne olduğundan emin değilsin, hadi durmuyorsun bari aynadan bak!

3- Duba bile olsa onu görmemek, bir çocuk yola fırlasa onu da görmemek demektir.

Trafikte böyle insanların olması korkutuyor ya zaten bizleri:krktm:.

RuzgarSA

Üye
Tepki
11
İsim
RuzgarSA
Bisiklet
Eddy Merckx
@master cheff Sizin buradan iletişime geçmenize gerek yok, olay olalı iki haftayı geçti ve sanırım sizi yada arkadaşınızı adli kurumlar bulalı iki günü geçti. Bu geçen süreçten sonra sizinde dediğiniz ve hukuki işleyiş sürecini bildiğinize göre ve bilir kişinin sizi de suçlu bulmayacağına göre müsterih olun.

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Ya şimdi "Görmedim etmedim - duba sandım" ayaklarını geçelim :) Tamam olmuş bir kaza, dikkatsiz anınıza - dalgınlığınıza veya telefonla oynadığınız bir zamana denk gelmiştir. İstemeyerek çarpmışsınızdır, buna inanalım. Foruma üye olup yorum yazma cesaretini - özür dileyip hasarını karşılamak istediğinizi belirttiğiniz için samimiyetinize inanalım. Maddiyat önemli olmasa bile az para değil o kadrolar, hasarı kısa sürede karşılamanız da çok önemli bu sebeple, bisikletli arkadaşta önemli bir sıkıntı yok çok şükür.

Peki "Çarptıktan sonra neden durmadınız?" Ayna denen bir alet - edevat bulunur arabalarda. Aynaya bakınca arkanızı görürsünüz. Yani istemeyerek çarpmış olabilirsiniz ancak isteyerek kaçtığınız su götürmez bir gerçek.

Kasıtlı çarptım demenizi zaten beklemiyorduk. Olaylar büyüdükten sonra burada özür dilemenizin de bir manası yok açıkçası. Yaralanan - zarar gören arkadaş şikayetçi olmasa - işin peşine düşmese umurunuzda bile olmayacaktı.

Sadece kaza yapmasına sebep olduğunuz kişinin zararını karşılayacağınız için teşekkür ederiz. Maddiyat ikinci planda gibi görünse de az emek ile alınmıyor bu tip kadrolar. Canımıza bir zarar gelmediği zaman malımızı düşünmek zorundayız :)
Türk Adaleti zaten malum, size ümit vermek maksatlı söylemiyorum ama bir ceza falan alacağınızı da zannetmiyorum. Zararı mahkeme zoruyla değil de kendi vicdanınızın sesini dinleyerek karşılayacak olmanız güzel.
Bugün ben de bir köpeği ezdim, hatta komşumun köpeğini ezdim. Ama aynama baktım - acı içerisinde kıvranan köpeği gördüm ve durdum, Üsküdar'da veterinere götürdüm. Ve en önemlisi ön teker ile ezmedim - arka tekere kendisi atladı. Çok şükür bacağındaki ufak bir çıkık hariç turp gibi çıktı. Bu yüzden "Duba sandım" gibi bahanelere hiç gerek yok, açık sözlü olun. Samimi olun - doğru konuşun - hasarı karşılayın yeterli. Son olarak yetkililer hesabi dogrularsa sevinirim, konu sahibi ilgili kisiyi dogrularsa sevinirim.

karanbatu

Forum Demirbaşı
Tepki
993
İsim
Batu
Bisiklet
Fuji
Kazayı ilk izlediğimde başlığında etkisiyle oha demiştim ama bi kaç kez daha dikkatli izleyince bana da kasıtlı çarpmamış gibi gözüktü ama kasıt olmayışı kusur olmadığı anlamına gelmez. Bunun dışındaki görüşlerim @Gökhan Akkaya ile aynı.

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.105
Bisiklet
Diğer
@muratokan
Yönetim bu sağa sola tüküren şahıs hakkında bir şeyler yapacak mı? Yoksa Tükürük Savaşı mı başlatalım?

Şahsın burada olmama ve troll olma ihtimalini hepimiz düşünüyoruz. Yani 182 IQ nuz kadar olmasa da bu ihtimalin var olabileceği bizim de aklımızdan geçiyor.

Diğer yandan şahsın uzlaşmak için kişiye ulaşabileceği platform olarak burayı kullanması pek olağan dışı değil ki yazdıkları da uzlaşmaya yönelik şeyler farkettiyseniz.
Üslubunuza biraz çeki düzen verirseniz iyi olur. Pek beyin ve düşünce sahibi bir kişi izlenimi uyandırmıyorsunuz!!!

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
@Özhan Akgöğ Bu tip insanları muhatap alıp cevap yazmak bile birer mükafat aslında kendileri adına :) Lamalar ile alakalı kötü bir anısı olmuş belli ki küçüklüğünde; bundan ötürü tükürme isteğine hakim olamıyor.
Kendisine sorsak; "Bu yaşına kadar beynini kullanarak neyi başardın" diye, cevap veremez. Kendini yüksek gören insanların genel huyudur milleti aşağılamak; huylu huyundan vazgeçmez.

Daha güzel bir cevap verilirdi kendisine ama ne yeri ne zamanı. Konu sahibine saygısızlık olmasın diye fazla da uzatmak istemiyorum, pire için yorgan yakılmaz. @Serkan Mıstınoğlu bir üslup bozukluğu görürse gerekeni yapar :)

Alias

Üye
Tepki
48
Bisikletli arkadaşa çok geçmiş olsun. Araç sahibi de İnşallah hakettiği cezayı alır.

Ben bu işin sürecini merak ediyorum.

Konu sahibi, aracın polis tarafından yakalandığını söylüyor. Polisin bu işin peşini bırakmamasına çok şaşırdım. Bence bu alışılmış birşey değil.

Aracın plakası da sahteymiş. Ben, aracın sahibi plakayı başka plakayla değiştireceğini -hatta şimdiye kadar değiştirdiğini- tahmin etmiştim. Bunu yapmak, sahte plaka ile dolaşan birisi için çok zor olmaz herhalde.

Şu an çarpan arabanın sürücüsü kendi ortaya çıkmış gibi konuşuyor. Bir kafa karışıklığı da burada. Yani @master cheff polis tarafından mı yakalandı, yoksa kendi mi teslim oldu? Polis tarafından yakalandı da, burada kendini affettirmeye mi çalışıyor?

efaruk

Daimi üye
Tepki
355
İsim
Faruk
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Arkadaslar adam bulunmus. Adli surec isliyor. Eger troll degilse numarasini da birakmis. Konu sahibi isterse arar ama bence konusmasina gerek yok. Zaten yuzlesecekler. Adam buraya arkasjndan yazilanlara karalamalara dur demek icin gelmis anlasilan. Vicdanli biri oldugunu ifade ediyor kendisi. Ben yine de guvenemedim. Sureci burdan takip edelim konu sahibi bizi bilgilendirsin. Lutfen birbirinizin beynini kucumsemeyin. Ben burdaki fikir cesitliligine bayiliyorum o yuzden ve bisiklet sever olarak okuyorum forumu ama hakarete is varinca tadimiz kaciyor

gezenoglu

Üye
Tepki
9
''bahse konu görüntüleri hangi bilir kişi izler ise izlesin araç sürücüsünü haklı bulur'' bu cumleyi sarf etmis biri, olay sonrasinda tatli dil ile adeta pacayi kurtarma moduna girmis.
Dubanin uzerinden gectikten sonra aynaya da mi bakmadin? diye sormayacak mi sana o ''bilir kisi''?

Ayrica duba ezdi diye neden kacar bir insan? Degnekci dovmesin diye mi? Okudukca komik geliyor bu hikaye.

Umarim tum sorumluluktan ve bilincten uzak arac suruculerinin korkmasina sebep olacak bir ceza alirsiniz siz degerli 35 yillik, pamuk seker gibi kalbe sahip, ailecek bisiklet binen, vicdanli kisi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@gezenoglu
Bunlar böyle, geçen besleme yaparken bana saldırıp küfür eden adamı mahkemeye vermiştim mahkemede şunları dedi "biz ailecek hayvanseveriz, annem sürekli kuşları besler, hiçbir zaman böyle bir düşüncemiz olmadı". Güler misin ağlar mısın.
Mahkemeye çıkmadan avukat tutmanızı öneririm, söke söke alacaklardır şahıstan parayı. Kendinizin yapacağı savunmada hakimin insafına kalıyorsunuz.